K12NET’in Bu Bilgilendirme Yazısıyla Amacı…

4 Ağustos 2016

K12NET’in Bu Bilgilendirme Yazısıyla Amacı…

Geçmiş yıllarda bazı K12NET okulları, “K12NET, sınav sorusu hazırlasın, soru kitapçıklarını-optik kâğıtlarını kargolayıp, zamanında okulumuza ulaştırsın, soruları kaliteli ve müfredata uygun olsun, biz okul olarak sınavı tanımlamayalım, cevap anahtarı, kazanım, dönüşüm girmeyelim, biz sadece optik kâğıtları okuyup, dat dosyasını değerlendirdiğimizde bütün analizler otomatik oluşsun istiyoruz” diyorlardı. Bu isteklerin önemli bir kısmı, bizim uzmanlığımızda olmayan ve bizim hiçbir zaman yapmayı planlamadığımız işlerdi.

Geçen yıl, bir ara yol bulup, işin teknolojik kısmını kendimiz üstlenip, soruların hazırlanması, basılması, lojistik destek, soruların kalitesi, müfredata uygunluğu konularını Başaran Yayınları üstlendi. İlk kez böyle bir iş yapacağımız için tereddütlerimiz vardı. K12NET üzerinden binlerce öğrenci, aynı anda sınav olacaktı. “Bu sistemin performansını olumsuz etkiler miydi? Başaran Yayınları, sınavları zamanında okula ulaştırır ve kaliteli sınavlar hazırlayabilir miydi?” Geçen yıl,322 özel okul, bu uygulamanın içinde yer aldı. Belirlenen tarihler arasında sınavlar yapıldı, belirlenen zamanda Türkiye geneli dereceleri oluşturuldu. Okulların taleplerine göre, Türkiye geneli okul ve öğrenci dereceleri çıkarıldı.  Öğretim yılının sonunda Başaran Yayınlarının çalışmalarını değerlendirmek için uygulama yapan okullara bir anket uygulandı. Anket sonuçları ,beklediğimizden  daha fazla memnuniyet içeriyordu.

Bu yıl, geçen yılki başarımızdan da cesaret alarak, daha büyük işler yapmak istiyoruz. Başaran Yayınları, Talim Terbiye kurulunun müfredatına bakarak yıllık programını yaptı. Sınav sorularını bu programa bağlı kalarak hazırlayacaklar. Bu program, tüm okullar için ortak bir anayasa olacak. Bu ortak hareket “Müfredatta birlik” ilkesinin hayata geçirilmesi anlamına da geliyor.

Bu bilgilendirme yazısı ile amacımız kesinlikle sizleri, Başaran Yayınlarına yönlendirmek değildir. Hangi okulumuz, hangi yayını istiyorsa, K12NET üzerinden değerlendirebilir. Biz sadece “böyle hazır bir paket almak istiyoruz” diyen kurumlarımıza katkı sağlamak için bir öneri sunuyoruz. Başaran Yayınları, deneme sınavlarının tamamı Türkiye derecelidir. Ortak havuza dahil edilen binlerce öğrencinin sıralamalarını bulabileceksiniz. K12NET okullarının tamamının bu sınavlara katıldığı varsaysak, bu Türkiye’deki tüm özel okul derneklerinden daha büyük sayıya karşılık gelir. Çünkü K12NET,1600 özel okuluyla, Türkiye’de özel okulların bir araya geldiği en büyük topluluktur.

Başaran Yayınları web sayfasına  http://basaranyayin.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. Özellikle bu adresteki, üst kısımdaki  “Yayınlarımız” bölümünü dikkatlice incelemenizi rica ediyoruz. İlkokul-ortaokul- lise deneme sınavlarının kapsamlarını, hangi tarihte, hangi konulardan soru sorulacağını görebilirsiniz. Aynı yerden yayın örneklerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu kurumun yetkililerine 0 312 332 33 57 numaralı telefondan, veya  [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu yıl, en büyük hedeflerimizden biri,  tüm K12NET okullarında, hepimizin ağız birliği etmiş olduğu bir müfredatta karar kılarak, binlerce öğrencinin, binlerce okulun katıldığı ortak sınavlar yapabilmek ve sizlere kaliteli bir ölçme değerlendirme desteğinde bulunabilmektir.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]