K12NET’in Aşağıdaki Eğitimlerine Katılın, Sırtınız Yere Gelmesin!

15 Ağustos 2019

K12NET’in Aşağıdaki Eğitimlerine Katılın, Sırtınız Yere Gelmesin!

19 Ağustos haftasında özellikle okul açılırken çok işinize yarayacağını düşündüğümüz 10 adet, online eğitimleri anlatmak için bekliyor olacağız. 

Servis / (19 Ağustos Pazartesi, Saat 10:30)

Bugüne kadar servisler, GPS araçlarıyla takip ediliyor, öğrenci başına aylık 10-15 Lira ücret istenerek servislerin takibi sağlanıyordu. K12NET, bu izlemeyi servis şoförlerinin veya hosteslerinin  K12NET Mobil uygulamasından yapıyor. Piyasanın öğrenci başı, ayda 10-15 Lira ücret istediği hizmeti, K12NET, ücretsiz okullarımıza sunuyor. Önceki  yıl hazır ettiğimiz bu güncelleme,  geçen yıl pek çok okul tarafından uygulandı.  Uygulama yapan okullardan olumlu dönüşler aldık. Bu modülü henüz  kullanmayan okullarımız, önce bu eğitime katılınız, birkaç serviste denemeler yapınız, sonuçlarını görünüz. İyice öğrendikten ve sonuçlarını bizzat gözlemledikten sonra tüm servislerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. (Yardım video numarası : 30 serisi )

Eğer Okulunuzda Aşağıdaki Uygulama Varsa, K12NET’in Bu Fonksiyonu Çok İşe Yarar.

Kur İşlemleri / (19 Ağustos Pazartesi, Saat 14:30)

Eğitimin başlığı tam olarak ne ifade ediyor? bilmiyoruz ama, eğer okulunuzda aşağıda tarif ettiğimiz uygulama varsa bu eğitim sizlere ilaç gibi gelecektir. Ülkemizde eğitim, şube esaslıdır. Öğrenciler 8/A, 8/B gibi şubelerde öğrenim görür ama bazı derslerde yönetim kur yapar, örneğin İngilizce dersinde “Az İngilizce Bilenler”, “İyi seviyede İngilizce Bilenler” diye kur yapılır. Öğretmen derse girer, karşısında hem 8/A’dan, hem 8/B’den öğrenciler vardır. Ödev verirken, not verirken bu öğretmenler büyük sıkıntı çeker. Oysa K12NET’de kur yapmak da çok kolaydır, kur yaptıktan sonra gelen kolaylıklar da çok keyiflidir. K12NET, hem şube esaslı, hem de öğrenciye ders kaydı esaslı çalışabilmektedir. (Yardım video numarası : 1i )

Öğretmen Portalı / (20 Ağustos Salı, Saat 10:30)

K12NET olarak bu yılın en temel iki hedefi, öğretmenlere ve öğrenci/velilere sistemi tam olarak kullandırabilmektir. Öğrencinin/ velinin sistemi kullanması için mutlaka öğretmenlerin sistemi etkin kullanıyor olması gerekir. Okulunuzda öğretmenlere eğitim verebilecek bir yetkiliyi bu eğitime bekliyoruz. Eğer okullar kendi içinde böyle bir personeli yetiştirebilirse seminer döneminde öğretmen eğitimleri çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca bu eğitimde öğretmenlere özel olarak hazırladığımız yüksek çözünürlüklü öğretmen portalı eğitim videosu hakkında da bilgi vereceğiz. K12NET üzerinden göndereceğimiz ekran mesajında bu videonun linkini bulabilir veya [email protected] adresinden öğretmen eğitimi videomuzu isteyebilirsiniz. (Yardım video numarası : 21 serisi )

İletişim (Mesajlar + Ajanda ) / (20 Ağustos Salı, Saat 14:30)

Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci veli arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurup, bunun için tek bir kuruş ödemeyeceğiniz bir sistem geliştirdik. Okulların en büyük gider kalemlerinden sayılan SMS giderlerini sıfırladık. Öğrencinin, velinin “duymadım, bilmedim, görmedim, haber yoktu” diyemeyeceği bir iletişim ağı kurduk. Bu eğitimimizde İletişim modülü ile birlikte ajanda modülünü de anlatacağız. Okulunuzda yapılan tüm etkinlikler, şenlikler, törenler hakkında velileriniz sürekli ücretsiz olarak bilgilendirilecek. Öğrencilerinizin resimlerini galeri bölümünde muhafaza ederek, öğrenci resimlerini velilere bir albüme bakar gibi izlettireceğiz. Yine bu eğitimde bireysel ve toplu öğretmen randevularından da bahsedeceğiz. (Yardım video numarası :  Mesajlar : 14 serisi, Ajanda : 22 serisi )

Muhasebe-1 / (21 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, POS, KMH, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız.(Yardım video numarası : 10 serisi)

Ders Programı / (21 Ağustos Çarşamba, Saat 14:30)

Ders Programı, okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar.(Yardım video numarası : 8 serisi)   

Rehberlik  /  (22 Ağustos Perşembe, Saat 10:30)

Bu eğitimde, rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. Aşağıda isimlerini saydığımız envanterlerin her biri piyasada birkaç liraya değerlendiriliyor. Eğer hepsini dışarıdan bir kuruma yaptırırsanız, K12NET’in ücretinden fazla ücret ödemiş olursunuz.  1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Sosyometri, Sosyagram 11- Burdon Dikkat testinin optikli ve online versiyonlarını 12- Yaşam Pencerem 13- Riba, 14- Mesleki Yönelim Envanteri uygulamalarını anlatacağız. (Yardım video numarası : 13 Serisi)   

6 Ağustos tarihinde, ÖSYM, 2019 Yılı Yerleştirme Verilerini açıkladı. Üniversitelerin dolan kontenjan ve taban puanları konusunda sayısal verilerini yayınladı. Bizler de hemen üniversite tercih programımızı güncelledik. Önümüzdeki yıl, Temmuz ayına kadar yeni veri açıklanmayacak. Yani K12NET, o güne kadar en güncel bilgilerle tercih programını yayınlamaya devam edecek. Üniversite tercih programımıza, https://osstercih.k12net.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamsızlık / (Öğrenci Günlük, Ders Devamsızlığı, Personel Devamsızlığı  (22 Ağustos Perşembe, Saat 14:30)

Bu eğitime katılan kullanıcılarımıza,10 saniyede nasıl devamsızlık alındığını, devamsızlık bilgilerinin nasıl ÜCRETSİZ bildirim olarak anne-babalara ulaştırıldığını göstereceğiz. Günlük ve ders devamsızlıklarının ayrıntılarını anlatacağız. Öğretmen, ders devamsızlığını ilk 15 dakika içinde almayı unutursa kendisine ve okul yönetimine nasıl ücretsiz bildirim gideceğini anlatacağız. Sadece öğrencilerin değil, personel ve öğretmenlerin de devamsızlıklarını tutabiliyoruz. Bir öğretmen hasta olduğu için gelemeyeceğini söyledi. Okul idarecisi hiç yerinden kalkmadan, K12NET ekranına bakarak, o öğretmenin görevini yapmaya en yakın, zamanı en uygun öğretmen alternatiflerini listeleyecek  “hasta öğretmenimin yerine 2 tane öğretmen atayabilirim. Birine bu şekilde 3 kez, diğerine de 2 kez görev vermişim, 2 kez görev verdiğim öğretmeni bu sefer görevlendirip eşit olmalarını sağlayalım.” Deyip atamalarını yapar. Atamasını yaptığı an, yerine öğretmen atama işlemi de arşivdeki yerini alır. (Yardım video numarası : 9 serisi)

Temel Tanımlar / (23 Ağustos Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası : 1 serisi)  

Yeni Yıl İşlemleri / (23 Ağustos Cuma, Saat 14:30)

2018-2019 öğretim yılında öğrenci, öğretmen,şube, ders gibi temel bilgilerini tanımlamış, okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler, 2018-2019 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak yeni yıla 2019-2020 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2018-2019 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. (Yardım video numarası : 1 serisi)  

Eğitimlerimiz Online, Herkes Kendi Mekanında ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]