K12NET’in Anket İle İlgili Söyleyecekleri Daha Bitmedi. (Güncelleme Haberi)

7 Mart 2019

K12NET’in Anket İle İlgili Söyleyecekleri Daha Bitmedi. (Güncelleme Haberi)

Hafta başında Milli Eğitim Bakanlığının veli ve öğretmenler tarafından cevaplandırılmasını istediği “İç Paydaş Veli ve Öğretmen Görüş Anketi” çalışmasından bahsetmiş, bu çalışmanın rahatlıkla K12NET üzerinden yapılabileceğini söylemiştik. K12NET’de düz metin sorular çok rahat girilebiliyor hatta daha önce bilgilendirdiğimiz gibi resimli anket sorusu da sorabiliyorsunuz. Örneğin “Aşağıdaki resimlerden hangisinin okul kıyafeti olmasını istersiniz?” Veli/ öğrenci hangisini isterse inceleyip birini tercih edebiliyor. Cep telefonunda resimler toplu halde küçük gözükeceği için büyütme tuşuna basarak, çok ayrıntılı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

 Şimdi Sırada Anket Modülündeki Güncelleme Haberleri Var.

1- Bugünlerde K12NET’i satın almayı düşünen bir okul zincirinin yöneticisi şöyle bir soru sordu: “ Soruları resimli yapabiliyorsunuzPeki, istenirse anket sorusuna kullanıcı da ayrıca dosya yükleyebilir mi?” Biz de bu modülden sorumlu mühendise aynı soruyu  sorduk. “Katar Milli Eğitim Bakanlığı için zaten yaptık, Türkiye versiyonuna ekleyebiliriz” denildi. Mart ayı içinde bu güncellemeyi de alacağız. Bu güncellemeyi alırsak yukarıdaki kıyafet örneğine göre veli veya öğrenci, “kıyafetlerin hiçbirini beğenmedim, bence şöyle bir kıyafet daha uygun olur” diye kendi isteğini bir resim dosyası olarak gönderebilir. Soruların amacına göre kullanıcılar istedikleri uzantıda dosyalarını yükleyebilirler. 

2- Anket uygulamasını başlattık, cevaplayacak kişilere ücretsiz bildirim aracılığı ile anketin tanımlandığı haberi verildi. Süre gün geçtikçe azalıyor. Anket uygulamasının bitmesine örneğin son 5 gün kala (paşa gönlünüz ne zaman isterse)  sadece anket sorularına cevap vermeyen kullanıcılara “Anketin süresi bitiyor, henüz tamamlamadınız, anketi cevaplamanızı bekliyoruz” diye uyarı mesajı (ücretsiz bildirim) gönderebiliyoruz.

3- Anket uygulamasını  “velilere gönder” dediğimizde tüm velilere; anne, baba, Almanya’daki meraklı hala hepsine gidiyordu. Müşterilerimizden gelen talep üzerine ulaşım sırasına göre de artık gönderim yapabiliyoruz. Yani “sadece ulaşım sırası 1 olan velilere gönder,diğerlerine gönderme” diyebiliyoruz.

4- Anket sorularını çoktan seçmeli, çoktan çok seçmeli, 50 karakterle sınırlı kısa cevap, 500 karakterle sınırlı kompozisyon tipi sorulardan oluşturabiliyoruz. Çoktan çok seçmeli soruların istenirse tamamına cevap verilebildiği gibi “en az 3 tanesini işaretleyiniz veya en fazla 5 tanesi cevaplayınız” gibi sınırlamalar da getirebiliyoruz. 

5- Anketin cevaplandırılması “zorunlu” olarak ayarlandıysa kullanıcılar, giriş yaptıklarında ankete cevap vermeden sisteme giriş yapamıyorlar. İsteğe bağlı olursa sonradan da cevap verebiliyorlar. Anketin geneli için geçerli olan bu özellik, soruları için de geçerli, yani anketin bazı sorularını zorunlu, bazı sorularını isteğe bağlı ayarlayabiliyoruz. 

6-Bir ayarla, anket başlarken kullanıcıya kimlik bilgilerini verip /vermemek istediğini soruyoruz. Vermek istemiyorsa anket anonim olarak cevaplandırılıyor, istiyorsa kullanıcının sistemde kimlik bilgisini de saklıyoruz. 

Yukarıda anlattığımız anket modülünün çok daha ayrıntısını aşağıda belirttiğimiz gün ve saatteki online eğitimde bulabilirsiniz. 

Anket / (7 Mart Perşembe, Saat 10:30)

Anket düzenlemek zor, anketleri analiz etmek de bir o kadar zordur. Öğrenmek istediğiniz her konuda personele, öğretmene, öğrenciye, veliye sorular sorup, onlar daha cevap verirken anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Sonuçlar sistem tarafından otomatik değerlendirilmektedir. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır. fal

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]