K12NET’in 40 Saniyelik, Ezber Bozan Videosu

21 Mart 2022

K12NET’in 40 Saniyelik, Ezber Bozan Videosu

Geçen hafta 36. Modülümüzü hizmet açtık. Başlangıç seviyesinde, Görev Modülümüzde yaptıklarımızı, sonrası için planlarımızı anlattık. İleriye dönük sözler verdik, aynı Kasım ayında “Kütüphane modülünü yapacağız” derken verdiğimiz sözler gibi. Olacakları, hayalleri anlatmak güzel ama bir süre sonra bunları yapmak, icraata dönüştürmek ve verilen sözleri tek, tek yerine getirmek gerekiyor. Bu haftaki eğitimimizde, verdiğimiz sözleri nasıl yerine getirdiğimizi anlatacağız.

Kütüphane Modülü- (Verdiğimiz Sözler) / 24 Mart Perşembe, Saat 10:30

Önce Ezber Bozan Bir Kolaylığın Videosunu Çektik (Sadece 40 Saniye)

https://www.youtube.com/watch?v=xxgJAuQVfhI

  1. Kitap kaydı yaparken; kitap adı-yazarı-basım yılı-ISBN Kodu-yayınevi-baskı yılı-sayfa sayısı gibi bilgileri girmeniz gerekir. Videoda izlediğiniz gibi bir tuşa basıp, hepsinin girilmiş olmasını sağladık. Giriş için gerçekten çok büyük bir kolaylık oldu.
  2. Belirlediğimiz formata uygun olarak bir excel dosyası gönderebilirseniz, tek seferde bütün kitaplarınızı sisteme yükleyebiliyoruz hatta yönergelerini hazırladık, isterseniz kendiniz de excel dosyası ile toplu kitap yükleme yapabileceksiniz.
  3. Öğrenci portalında, kütüphanedeki tüm kitaplarının görülmesini sağladık, ayrı bir bölümde “yaşıma uygun” kitapların listelenmesini sağladık. Öğrenci portalından rezerv işlemlerini de yaptık. Öğrenci kendi portalından girip, almak istediği kitabın rezervini online olarak yapabilecek.
  4. Dewey sistemine 2. ve 3. derinlik ekledik. Dewey onlu sistem ile ana konular seçilerek girilebilirken, ikinci ve üçüncü derinliklere elle, harf veya rakamdan oluşabilen kodların yazılması sağlandı.
  5. Kayıt yapılan kitaplar, liste olarak alınmaya başladı ama kitaplar ile ilgili istatistik raporları devam ediyor.

Eğitimde kütüphane modülünün genel tanıtımını yapıp, yukarıda anlatılan özellikleri de uygulamalı anlatacağız.

19 Gün Sonra Karne Vereceğiz.

Karne zamanı yaklaşıyor. Karnenin sorunsuz ve zamanında verilmesi için en önemli konu, çalışmalara vaktinde başlamak ve işleri son güne bırakmamaktır.

Not Defteri – Ara Karne – Klasik Sınavlar – 23 Mart Çarşamba Saat 10:30

Not defterini nasıl hazır hale getireceğiz? Notları nasıl kolaylıkla gireceğiz? Sadece sınavı değil, soruları nasıl tek tek puanlayacak, sorulara nasıl kazanım bağlayacağız? Aynı çoktan seçmeli sınavlar gibi, soru analizi yapabileceğiz. Öğrenciye sadece sınav puanını söylemeyeceğiz. Klasik sınav olmasına rağmen, hangi konu ve konuları yapamadığını ölçeceğiz. Karne öncesi böyle bir eğitim, okullarımıza katkı sağlayabilir.

Temel Tanımlar / 25 Mart Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]