K12NET’in, 3 Yıl Önceki Videosu, Bugün Daha Çok Şaşırtıyor

27 Nisan 2020

K12NET’in, 3 Yıl Önceki Videosu, Bugün Daha Çok Şaşırtıyor  

Tam 3 yıl önce, daha ortada ne salgın, ne de uzaktan eğitim, gündemde iken, “K12NET Dijital Kâğıt Uygulaması”  https://www.youtube.com/watch?v=BeEe4xunvMU bu videoyu sizlerle paylaşmıştık. O günlerde meraklıları kullanmış, ancak genele yaygınlaştırılamamıştı. Eğer o günlerden bu zamana yüksek kullanım sağlanabilseydi, bu çalışma şimdi başka bir yerde olabilirdi. Sonrasında hiç bilgilendirme yapmamıza rağmen, okullardan geri dönüşler olunca ve işin ilginci “kullanıyoruz ve memnun kaldık” denilince çalışmamızı yeniden gün yüzüne çıkarmak istedik. Kendi videomuzu ararken, bir ay içinde, iki K12NET okulunun, bu uygulama ile ilgili; biri, öğrenci kullanımına yönelik,  https://www.youtube.com/watch?v=_usq1-FNTUE , diğeri, öğretmen kullanımına yönelik https://www.youtube.com/watch?v=SFDUuV-0dDA bir video çektiklerini tesadüfen gördük. “Öğretmenimiz kullanamazsa, öğrencimiz kullanamazsa” gibi sonuca ulaştırmaz mazeretler yerine, icraata yönelik çalışmalarını keyifle izledik. Fırsatınız olduğunda bu videoları sizlerin de izlemesini öneriyoruz. Eğer kullanmak isterseniz, yeniden gündeme almaya, geliştirmeye hazır olduğumuzu da bildirmek isteriz.

Şimdi de, K12NET Üzerinden Anket Yapmalıyız.  

Anket Modülü Eğitimi / 29 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

Öğrencilerimizin eğitimleri yarım kalmasın” diye hepimiz canla başla çalıştık, hazırlıksız yakalanmamıza rağmen kısa sürede planlarımızı yaptık, her hafta daha iyi olacak organizasyonlarla öğrencilerimizin karşısına çıktık.  Canlı toplantı linkleri, öğretmenlerin kendi şubelerine verdikleri canlı dersler, her dersle ilişkilendirilmiş ders materyallerinin ders programında gösterimi,  devamsızlık, etkin iletişim, ödevler, ödev kontrolleri, etütler, online sınavlar, öğretmen portalından soru girişi ve girilen soruların online sınav haline getirilmesi çalışmalarını devreye aldık.

Eğer öğrencilerinize/velilerinize karşı yapmanız gerekenleri yaptığınızı düşünüyorsanız, acaba verdiğiniz hizmetlerden öğrencileriniz/velileriniz memnun kaldılar mı, eksiğiniz, hatanız olmuştur ama samimi çalışmanızın veli üzerinde bıraktığı algı ne oldu? Bunları merak etmeli, cevaplarını bulmalı, ona göre yeni yılın stratejilerini oluşturmalısınız.

Yukarıda saydıklarımızın tamamı K12NET için de geçerlidir. K12NET’in de bu süreç içerisinde hizmet verdiği okullarını mutlu etmesi, yanında olması gerekiyordu. Bu amaca yönelik K12NET’de bir anket hazırladı. Online eğitimimizde hem kendi sorularımızı nasıl tanımladığımızı göstereceğiz, hem de böyle gerçek bir uygulama üzerinden anket modülünün eğitimini vermeye çalışacağız. Anket modülünün tüm özelliklerini eğitimimizde göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 30 Nisan Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]