K12NET’in, 24 Fonksiyonlu Kulüp Modülü 

20 Kasım 2019

K12NET’in, 24 Fonksiyonlu Kulüp Modülü

K12NET’in kulüp modüllerinin fonksiyonlarını tek, tek saydık. Unuttuklarımız yoksa 24 adet fonksiyonu olduğunu tespit ettik. Bir modülü, modül yapan,  o modülü kullanan kullanıcı sayısı ve üzerine eklenen özelliklerdir. 21 Kasım Perşembe günü, saat 10:30’da online kulüp modülü eğitimi yapacağız. Bu eğitimize her okul kendi yerinden, internet üzerinden, ücretsiz katılabilecektir. Eğitim sırasında ekranımızı görecek, sesimizi duyacak, istediğiniz zaman sizler de soru sorabileceksiniz.  Yani yüz yüze yapılan eğitim kadar kaliteli bir eğitim alabileceksiniz. Eğitime katılmak için [email protected] adresine bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

K12NET, Kulüp Modülü Fonksiyonları

1.    İstediğimiz sayıda, istediğimiz kadar öğrenciyi okulumuzda açacağımız kulüplere atayabiliyoruz.

2.    Kulüpleri etkinlik türlerine göre, icra edilme yerine göre, sınıf seviyesine ve cinsiyete göre tasnif yapabiliyoruz.

3.    Kulüplere başlama ve bitiş tarihi vererek, biten kulüplerimizi sistemde arşivleyebiliyoruz.

4.    Kulüplere katılacak öğrencilerin sayısını, (kulüp kapasitesini) belirleyip, kulüp atamalarını bu sayıya göre şekillendirebiliyoruz.

5.    Kulüplere öğrenci atamasını manuel veya online talep şeklinde iki yöntemle yürütebiliyoruz.

6.    Okulların genel merkezlerinden kulüpleri tanımlayıp, tek seferde aynı kulüpleri, alt okullara kopyalabiliyoruz. Böylece kullanıcıları, tekrar tekrar aynı kulüplere tanımlama işleminden kurtarmış oluyoruz.

7.    Kulüplere göre öğrencilere/velilere mesaj (SMS, Ekran mesajı, duyuru, e-posta) gönderebiliyoruz.

8.    Kulüplere sorumlu öğretmenleri sistem üzerinden atayıp, öğretmenlerin kulüp devamsızlığı almalarını sağlayabiliyoruz. Böylece kulüp çalışmalarına katılan öğrencilerin kimler olduğunu bilebiliyoruz.

9.    Kulüp devamsızlıklarını SMS yoluyla velilerine ulaştırabiliyoruz.

10. Online talep yoluyla öğrencilerin belirli sayıda kulüp tercihi yapmalarını sağlayabiliyoruz. Örneğin “Bir öğrenci, altı kulüp tercihinde bulunabilir” diyebiliyoruz.

11. İstenirse zorunlu tercih sayısı girebiliyoruz. Örneğin “Bir öğrenci, altı kulüp tercihinde bulunabilir ama zorunlu tercih sayısı dört girilirse, öğrenci en az dört tercih yapması gerekmektedir.” Diyebiliyoruz. Sayısal sınırlılıkları istediğimiz gibi kendimiz belirleyebiliyoruz.

12. Öğrencinin atanabileceği aktivite sayısını da belirleyebiliyoruz. Aşağıdaki resimdeki bilgileri birlikte okuyalım: 

Bir öğrenci altı kulüp tercihinde bulunabilir, bunlardan 4 tanesini işaretlemek zorundadır ve sistem tarafından iki aktiviteye katılacak şekilde otomatik planlama yapılır.

13.    Kulüp seçimlerinde gün uygulaması da yapılabilmektedir. Örneğin “pazartesi günü şu kulüplerden birine/ bir kaçına, Salı günü açılan kulüplerden birine/ bir kaçına” yerleştirme yapılabilmektedir.

14.    Kulüp atamalarında kulübün etkinliğine göre de planlama yapılabilmektedir. Örneğin “müzik aletlerinden şu kulüplere, resim aktivitelerinden şu kulüplere, sanat ve tiyatro etkinliklerinden şu kulüplere tercih yapılsın” şeklinde istekleri de online olarak sistem üzerinden toplamak mümkündür.

15.    Kulüplerin dillerine göre de aynı şekilde planlama yapılabilmektedir. Örneğin “İngilizce lisanı ile yapılan şu kulüplerden birine / bir kaçına, Türkçe lisanı ile yapılan kulüplerden birine/bir kaçına tercih edebilirsiniz” şeklinde planlamalar yapılabilmektedir.

16.    Toplanan online talepler, birkaç saniye içinde sistem tarafından dünyanın en adaletli kuralına göre “önce gelen oturur, önce tercih eden ilk yerleşir” ilkesiyle, öğrencilerin kulüplere yerleşmesini sağlayabiliyoruz.

17    Eğer sistem üzerinden talep toplanmak istiyor ama her öğrencinin tercih ettiği ilk yere yerleşmesi isteniyorsa, kapasiteleri çok yüksek tutarak bütün öğrencilerin ilk tercihlerine yerleşmelerini sağlayabiliyoruz.

18.    Eğer sistem üzerinden talep toplanmak istiyor ama sonrasında öğrencilerin eğilimlerine göre okul yönetimi tarafından elle atama yapılmak isteniyorsa elde edilen tercih sonuçlarına göre manuel atamalar da yapabiliyoruz.

19.    Sistemin kendisinin atama yapmasını istiyor ama bazı öğrenci veya öğrencilerin elle nokta tayini bir kulübe yerleştirme yapılması da sistemimiz tarafından yapılabilen işler arasındadır.

20.    Sistem tarafından yapılan dağıtımın provasını inceleyip,  atama işlemi olmadan önce dağılımları görebilmek mümkün olmaktadır.

21.    Kontenjan gözeterek dağıtım yapılmış, bazı öğrenciler hiçbir kulübe yerleşememiş ama bazı kulüpler boş kalmışsa, yerleşemeyen öğrencileri, tercih etmedikleri ama boş kalan kulüplere de rastgele atama yapabilmekteyiz.

22. Dağılım yapıldıktan sonra öğrenci atamaları yapılmışsa yapılan güne göre seçimlerinin tamamını bir seferde otomatik olarak iptal edebilmekteyiz.

23. Dağılım yapıldıktan sonra aktif yıl içinde yapılan atamaları tek bir hareketle silip, yeni atama yapabilecek hale getirebiliyoruz.

24. Öğretmenler kulüp etkinliğinde görevliyse, her ay icra ettikleri kulüplerin sayılarını “Personel Devamsızlık Modülü” otomatik saymakta, her ay kaç kulüp oturumunda görevli olduğu ay sonunda otomatik olarak hesaplanmaktadır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]