K12NET’i Yaz Okullarında da Kullanabilirsiniz.

22 Haziran 2020

K12NET’i Yaz Okullarında da Kullanabilirsiniz.

Okullar kapandı, bazı okullarımız, yaz okulları hazırlıklarını yapıyor. Yaz okullarında ne ihtiyaç duyuyorsanız, ihtiyaçlarınızı K12NET’de karşılayabilirsiniz. Bu öğrenciler, hiçbir zaman gerçek öğrencilerinizle karışmaz, muhasebe kayıtlarında karışıklık olmaz. Bilançolar birbirinin içine geçmez. Yaz okullarında okuyan öğrenciler, aynı zamanda okulların potansiyel öğrencileridir.  Bu öğrencilerin iyi takip edilmesi, asil kayda dönüştürülmesi açısından önemlidir. Okul bütçesinden ayrıca tek kuruş çıkartmadan “yaz okulu” süreçlerinizi K12NET, sisteminde yönetebilirsiniz.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri + Yaz Okulu ( 25 Haziran Perşembe, Saat 10:30)

K12NET’de Özellikle Giden Personellerinize Dikkat Ediniz!

Bu haftaki online eğitimde bize göre daha zamanı gelmese de, acele eden müşterilerimizden dolayı Yeni Yıla Geçiş işlemlerini anlatacağız. Bunu anlatırken 5-10 dakikalık bir sürede de, Yaz Okulu hakkında bilgi vereceğiz. Sene sonu itibariyle uyarmak istediğimiz önemli konular var:

1-    Özel sektörde personel hareketliliği gayet olağan, her okulda görülebilen bir durumdur. Bu yıl görev yapan personellerinizin bazıları, önümüzdeki yıl, başka bir okulda, hatta okulunuzun karşısındaki rakip bir okulda yeni görevlerini sürdürebilirler. Okulunuzdan ayrılan personellerinizin K12NET’de çıkış işlemlerini mutlaka yerine getiriniz. Personeliniz ayrılmış ama siz K12NET’den çıkış vermediyseniz, sanki okulunuz personeli gibi hem tüm gelişmeleri izleyebilir, hem de yetkileri doğrultusunda işlem yapabilirler.

2-    K12NET’de öğrenci / personeli kalıcı olarak silmek zordur ama siz giden personellerinizi, giden öğrencilerinizi kesinlikle sistemden silmeyiniz, sadece görevlendirmelerini sonlandırınız. Böylece pasif kullanıcılar havuzuna dahil olurlar, ihtiyaç olursa geçmişe yönelik arşivlenmiş bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

3-    2019-2020 yılı ile ilgili işlemlerinizi bitirmeden, sisteminizi 2020-2021 yılına geçirerek yeni yıl işlemleri sürecini başlatmayınız. Sistemi bu günlerde yeni yıla geçirmenin pratikte faydası yokken, erken geçirmenin bir takım dezavantajları olabilir. Bize göre Ağustos ayının ikinci haftasından sonra yeni yıl işlemlerini yapmak daha uygun olacaktır.

Yukarıdaki konular ve daha fazlasını bu haftaki online eğitimimizde bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 26 Haziran Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]