K12NET’i Kullanan Böyle Öğretmenler, Böyle Öğrenciler Var. (Umarız herkes bu yazımızı okur.)

7 Mart 2017

K12NET’i Kullanan Böyle Öğretmenler, Böyle Öğrenciler Var. (Umarız herkes bu yazımızı okur.)

Öğretmen, K12NET’den ödev veriyor. Öğrenciler, kendi portallarından ödevlerini takip ediyor. Öğretim yılının başında çıkardığımız ama henüz duyurusunu bile yapmadığımız bir yenilikle, öğrenci yaptığı ödevi, eklenti olarak öğretmenine geri gönderebiliyor. Örneğin öğretmeni bir Word belgesinde soruları soruyor, öğrencisi aynı word belgesinin içine cevaplarını yazarak gönderiyor. Ya da öğrenci yaptığı ödevin resmini çekip öğretmenine resim olarak gönderiyor. Bu yaptığımız son çalışma ile ilgili  şuana kadar duyuru yapmamışız, yönlendirmede bulunmamışız, videosunu, yardım dokümanını hazırlamamışız ama bazı öğretmenlerimiz – bazı öğrencileri bu kısımları kendi kendilerine keşfetmişler, keşfetmekle de kalmamış, çatır çatır kullanmaya başlamışlar.

Bu öğretmenlerin bu öğrencilerin sayıları tahmin edilebileceğinin aksine hiç de az değil, sizlere gerçek hayattan alınmış birkaç örneği aşağıda göstermek istedik.

Öğretmen, noktalama işaretleri ile ilgili ödev vermiş, öğrencisi cevaplarını verip, resmini çekip geri göndermiş.

Öğretmen, İngilizce bir Word doküman hazırlamış, “bu parçayı oku, sorularımın cevaplarını yaz” demiş, öğrencisi word belgesini açmış, içine yazıp tekrar geri göndermiş.

Öğretmen, pdf bir doküman hazırlamış, öğrencilerine göndermiş, öğrenci pdf dosyasının üzerine dijital olarak cevaplarını yazmış, ödevini tekrar öğretmenine göndermiş. Demek ki, pdf gibi normalde üzerine yazılması zor bir dokümanı açıp, dijital cevap verip gönderebilen öğrenciler var.

ŞİMDİ DİKKAT !

Öğrenci portalındaki ödev gönderme yerinin maksimum dosya büyüklüğü 10 MB. Öğrenci, ödevini hazırlamış, bakmış ki, hazırladığı ödev, maksimum büyüklüğü aşmış,  bu sınırı açtığı için öğretmenine bu kanaldan ödev gönderememiş, kendisinin depoladığı başka bir alana dosyayı yükleyip, “Öğretmenim ödevime aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz” diyerek karşıdan yükleme yapılmasını sağlamış.

Yıllar önce planlayıp başladığımız, sonra zamanı değil deyip durduğumuz bir proje vardı. Bu olayları yaşayınca “bizim projenin zamanı gelmiş” dedik.

Farkındaysanız bir yenilik yapmaya kalkınca önünüze bir dolu mazeret sayılıyor. “Öğretmenlerimiz buna hazır değil, öğrencilerimiz bunu yapamaz.” diyorlar. Yukarıda anlattığımız olaylardaki öğretmenler, bu ülkenin eğitim fakültelerinden mezun oldular. Bu öğrenciler bizim öğrencilerimiz. Artık planlarımızı yapamayanların üzerine değil, yapanların üzerine kurmalıyız. Yapamayanlara uymak yerine, yapanlara uyulmasını sağlamalıyız.

K12NET Ekibi bu yaşantıdan gerekli mesajı almıştır. Sadece bu öğretmenlerimiz, sadece bu öğrencilerimiz kullansa bile bu öğretim yılı içinde ödevler konusunda büyük bir adım atacağız. Kâğıdı ortadan kaldıracağız. Milliyetçilik, çevrecilik, tasarrufa teşvik  nasıl olur, lafla  değil, bizzat icraatla göstereceğiz.

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]