K12NET’i Keşfeden Keşfedene (Bir K12NET Güncelleme Haberi Daha)

24 Mayıs 2017

K12NET’i Keşfeden Keşfedene (Bir K12NET Güncelleme Haberi Daha)

K12NET’e bazen bir güncelleme aldırır, sonra bir süre kimselere haber vermeden öylece bekleriz. “Kim acaba bu yeniliği fark edecek?” diyerek geri dönüş bekleriz. Bu sefer beklediğimiz geri dönüş, Antalya’dan geldi.

İlk yazışmada yetkili, aşağıdaki soruyu sordu.

K12NET üzerinde öğretmenlerin hangi sınıfa, hangi konuyu anlatıp bitirdiği, şu anda hangi konuda olduğu, hangi konuların hangi sınıflarda eksik kaldığını takip edip raporlayabileceğimiz bir alt yapı mevcut mu, varsa nasıl yapılır?

Biz de bu maile cevaben “Öğretmen portalında Konular isminde bir link var. Konunun iyi anlaşılması için 21-8 nolu videoyu izlemenizi öneriyoruz” dedik. Biraz zaman geçti, belli ki, videoyu izleyen, konu üzerinde egzersiz yapan yönetici, sonraki yazışmada şu soruları sordu:

Konu girişini aktif ettik, bir örnek girişi de yaptık. Şu anki hali ile öğretmen ve öğrenci için hangi gün, hangi sınıfa hangi konunun anlatılacağını göstermek açısından kullanışlı.

Bunun yanında şu tarz raporlamalar alabiliyor muyuz?

1- Hangi sınıflarda, hangi konular “işlendi / işleniyor / henüz işlenmedi” 

2- Hangi öğretmenler, hangi konuları  “işledi / işliyor / henüz işlemedi”

3- Hangi branşta, hangi konular  “işlendi / işleniyor / henüz işlenmedi”

4- Kalan konular için kaç saat daha derse ihtiyaç var, bir konu için tahmini tamamlama süresi ne kadardır?

5- Elimizde var olan müfredatı toplu bir şekilde sisteme nasıl girebiliriz?

6- En önemlisi yönetim olarak biz bu raporlamaları görebilmeliyiz, program yaparken bu tarz bilgilere ihtiyacımız oluyor.

Bu kurum kendisi ihtiyaç duyduğu, bu soruları kendi kendine sorduğu için müfredatı da girer, ne yapılması gerekiyorsa en güzel şekilde gereğini de yapar. Onların yaptığı çalışma, kendi ihtiyaçlarını karşılar ama ülke geneline yönelik bir çalışma olamaz.

Derse giren öğretmenleri düşününüz. Yemeğini kendi yapan, çocuklarını tek tek doyuran, sonra da masayı kaldırıp, bulaşıkları da yıkamak zorunda kalan bir emekçi örneğine çok benzer. K12NET öyle bir şey yapsa, öğretmenlerin bir eli yağda, bir eli balda olsa, “bugün ne yemek yapacağım?” diye hiç düşünmek zorunda kalmasa, önüne yemekler hazır gelse, sadece çocuklarının düzgün beslenmesine önderlik etse, çocuklar doyunca da arkasına bile bakmasa. Bu hayalin yerine gelmesi için K12NET’in öncelikle  böyle bir alt yapı yapması gerekiyordu. Başladık. Sonra başka disiplinlerin, başka uzmanlıkların araya girmesi gerekiyor.

Ne kadar başarılı oluruz bilemeyiz ama biz bu sevdanın yolunda yürümeye başladık. Şimdilik yazımız burada bitiyor ama bu yazıyı ileride tekrar hatırlatarak son gelişmeler hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]