K12NET’i, K12NET Yapan Müşterileridir.

15 Nisan 2024

K12NET’i, K12NET Yapan Müşterileridir.

3.959 Okul/kurs merkezine hizmet verince, hiç abartısız, AMA hiç abartısız, günde 4-5 tane yeni fikir, öneri, iyileştirme maili alıyoruz. Müşterilerimiz değişim taleplerini iletiyor, bizler de yılda 500’ün üzerinde güncelleme çıkarıyoruz. Tek işimiz, tek uğraşımız K12NET olduğu için canla, başla bu talepleri karşılamaya çalışıyoruz.

Yıllar önce muhasebe modülüne bir güncelleme aldırmıştık.  Ödeme sayısına göre şablon oluşturuyorduk. Örneğin kurumun 1 peşin + 6 taksit, 1 peşin +9 taksit gibi ödeme planları oluyordu. Bunları bir kere tanımladınız mı, tek bir düğmeye basınca istediğiniz planı otomatik uyguluyordu. Geçenler de, burası için yeni bir öneri geldi. “Ödeme sayılarımız, ödeme kalemlerimize göre değişiklik gösteriyor. Örneğin eğitim kalemine 10 taksit yaparken, yemek kalemine 6, servis kalemine 3 taksit gibi ücret kalemlerine göre farklı şablonlar uyguluyoruz” dediler. Kurumunuzda 300 öğrenci varsa 300 kez, 500 öğrenci varsa 500 kez, 1000 öğrenci varsa 1000 kez, her bir öğrenciye, ücret kalemine ve sayısına göre yeniden ödeme planı hazırlamanız gerekiyordu. Bu K12NET’in varoluş sebebine aykırı bir durumdur. K12NET, tekrarlayan, zaman alan, emek isteyen işlerin karşısındadır.

Çıkardığımız yeni güncelleme ile ücret kalemlerine ve ödeme sayılarına göre şablon oluşturmak mümkün olacaktır. Tek bir tuşa bastığınızda aşağıdaki örnekteki gibi ücret kalemlerine ve taksit sayılarına göre şablon oluşturabilecektir.

Muhasebe-1 Modülü – Kurucu Raporu / 17 Nisan Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde yeni eklenen özellikleri velilerden alınan okul ücretleri, senetler, sözleşmeler, bunların rapor ve analizleri, muhasebecilerin bizzat “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporlar, kurucu raporları, ParamPOS entegrasyonundan bahsedeceğiz.

Muhasebede Silmek ve Değiştirmek, K12NET’de “Bildirim” Sebebidir.

Kim muhasebe kaydını silerse, kim muhasebedeki  tutarı değiştirirse, okul yönetiminin belirlediği kişi/ kişilere, “şu saatte, şu IP’den, işlem yapılmıştır.” Bildirimi gider. Eğitimde bu konuda da bilgi vereceğiz.

Muhasebe-2 Modülü / 18 Nisan Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci sözleşmelerinden elde edilen gelirler dışında, okulumuza kira geliri, kıyafet, kırtasiye satışlarından elde edilen gelirler, dışarıdan borç/kredi alıp okul hesabına yapılan virmanlar. Okulumuzun gelirleri dışında giderleri de oluyor. Mal ve hizmet alımları oluyor. Giderlerin ve tedarikçilerin tasnif edilmesi, personel maaş sözleşmeleri, personel maaşları. Giderler ve gelirler hesaplanmaya başlayınca, günlük kasa raporu da yapılır. Bu konular ve daha fazlasını bu eğitimimizde uygulamalı olarak anlatacağız.

Temel Tanımlar / 19 Nisan  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]