K12NET’i İyi Kullanabilmek İçin Altın Öneriler, Somut Teklifler

1 Ağustos 2019

K12NET’i İyi Kullanabilmek İçin Altın Öneriler, Somut Teklifler

Bu yıl okullarımızın, K12NET’i tüm fonksiyonlarıyla kullanabilmeleri için çalışmalarımıza yaz döneminden başladık. Sistemi iyi kullanabilmeniz için bazı önerilerimiz, somut tekliflerimiz var.

1.    Okulunuzda en az bir personelinizi, mümkünse birkaç personelinizi, K12NET görevlisi olarak belirleyiniz. Bu kişi/kişiler, K12NET ekibiyle sürekli irtibat halinde olsunlar. K12NET’den gelen haberleri, güncellemeleri,  yazışmaları takip etsinler. Gelen yazıların konusuna göre, yazıları okulun ilgili birimlerine yönlendirsinler. Bu kişiler sakın ama sakın, K12NET’in her işini yapan, her görevini yerine getiren kişiler olmasın. Çünkü K12NET, bir kişinin yapabileceği bir yazılım değildir. Her birim, kendi görevini üstlenip, kendi görevini yerine getirmesi  gerekmektedir. Okulunuzun K12NET yetkilileri, K12NET ile okul birimleriniz arasında köprü olmalıdır. Eğer bu önerimizi uygun bulduysanız, K12NET yetkilisi olarak düşündüğünüz personellerinizin telefon ve elektronik posta adreslerini bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

2.    Aktif bir kullanım için öncelikle okul yönetiminin temel tanımlar işlemlerini, öğrenci, öğretmen, şube, ders tanımlama gibi işlemlerini yapması, arkasından öğretmenlerin etkin kullanması, onun da arkasından öğrenci/ velilerin bu sistemi etkin kullanıyor olması gerekmektedir. Eğer bir okulda öğretmen kullanmıyor, öğrenci /veli, K12NET’i kullanmıyorsa, o okulda, K12NET verimli kullanılmıyor demektir.

3.    Öğretmen eğitimi için seminer dönemleri bulunmaz fırsattır. Bu seminer döneminde, mutlaka K12NET Öğretmen eğitimi için bir zaman ayarlayınız. Öğretmen eğitimi için özel olarak çektiğimiz yüksek çözünürlüklü, Youtube’da yayınlanan videomuzu ana kaynak olarak kullanabilirsiniz. Bu videonun linkini, K12NET ekran mesajından göndereceğiz veya [email protected] adresinden videonun linkini isteyebilirsiniz.

4.    Uçağın, arabanın, sanayinin her şeyin yerlisi en makbul olanıdır. Hiç kimse kendi öğretmeninizi, sizin kadar kaliteli yetiştiremez. Sizin kadar kurum kültürünüzü aktaramaz. İçinizden bir personeli, öğretmen ve öğrenci / veli  eğitimi verebilecek duruma getirmeliyiz. K12NET öğretmen, öğrenci-veli  eğitimi verebilecek bir personeli belirleyiniz. Bu personeliniz önce bizim Youtube’da yayınlanan videomuzu izleyip, bilgi sahibi olsunlar. Sonra Öğretmen portalı eğitimi için, 20 Ağustos 10:30 veya 5 Eylül 10:30 eğitimlerinden birine, öğrenci/veli portalı eğitimi için 28 Ağustos 14:30 veya 4 Eylül 14:30 eğitimlerinden birine, istekli olmaları durumunda hepsine katılım sağlayarak kendileri öğretmen, öğrenci portalı eğitimi yapabilir hale gelmelidirler. K12NET Öğretmenlere eğitim verecek, öğretmenlerin yetiştirilmesine yardımcı olmalıdır.  

5.    K12NET ile ilgili bir sorun yaşamanız durumunda o sorunu asla kabullenmeyiniz. Size zorluk yaratan bir duruma asla sessiz kalmayınız. Yazılım, insanların işlerini kolaylaştırmak için yapılıyor. Bizim görevimiz, sizlerin işlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak olmalıdır. Bir sorun yaşadığınızda [email protected] adresinden bizlere ulaşabilir veya hafta içi, 09:00-18:00, cumartesi günleri 09:00- 17:00 saatleri arasında 0-312-299.23.13 Numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. K12NET Destek ekibi, telefonla arandığında ulaşılabilen, elektronik posta gönderildiğinde aynı gün içinde cevap yazan bir ekiptir. Bize ulaşan her talebi yerine getiremiyor veya getirmiyor olabiliriz ama her talebi mutlaka dikkatlice inceleyip izlemeye alıyoruz.

6.    Yaz döneminde 16 farklı konuda, 41 oturum online eğitimler yapacağız / yapmaya başladık. Okulunuzun birimleri, kendi konuları ile ilgili eğitimlerinden en az birine katılmasını öneriyoruz. Ücretsiz, her okulun kendi yerinden katıldığı bu eğitimler aynı canlı eğitim kalitesinde yapılmaktadır. Ekranımızı görmekte, sesimizi duymakta, bizlere soru sorabilmektesiniz.

Eğitim Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız. 

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]