K12NET’e Sormak, Her Zaman Kazançlı Çıkarır.

5 Ekim 2022

K12NET’e Sormak, Her Zaman Kazançlı Çıkarır.

Yıllardır kullanan müşterilerimiz bile bazen bir soru soruyorlar. “Nasıl olur da böyle kıdemli bir kullanıcı bunu bilmez ki?” diye şaşırıyoruz ama hemen arkasından “İyi ki sormuş, ya sormasaydı?” diyoruz. Garip olan, zor olan, akla uzak olan her durumu sormalısınız. Bu tür geri bildirimlerinizi [email protected] adresine yapabilirsiniz.

Soru :1

Okulumuzun muhasebe çalışanları,  kurum seç ekranından 4 farklı okul kademesinde değil de, kurucu gibi genel merkezden hepsini görüp işlem yapması mümkün müdür acaba?

Bu şekliyle çalışan muhasebecinin yarı zamanı okul değiştirmekle geçer. Kendine eziyet, zaman kaybı, verim kaybı, yaptığı işten zevk almama, her türlü sıkıntı verecek bir çalışma şeklidir. Farklı müdürlükleri olan okullarda muhasebecilerin genel merkezde görevli olup, her işi orada yapması gerekir. Doğru yöntemi uygulamaya başladığında muhasebecinin  işleri kolaylaşacak, her gün gereksiz yere harcadığı dakikalar, kendisine kalacaktır. İki yöntem arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır.

Soru :2

Öğretmenler derse başlamadan önce devamsızlıkları hemen sisteme girip mesajlarını atmalarını istiyoruz. Sistemlerine devamsızlık olarak bir yer açılıp öğrenci gelmedi diye işaretleyip mesajlarını hızlı ve pratik olarak yollaması gerekmektedir.  Sistemde böyle bir pratiklik mevcut mudur ? eğer mevcut değilse güncelleme yapılabilir mi ?

 

Okullar açılalı bir ay oldu,  bir ay sonra da ara karneleri vereceğiz. Bu soruyu soran okulumuz, böyle bir modül olduğunu bilmediği için bugüne kadar, okuluna bu kadar faydalı devamsızlık modülünü kullanamadı. İsrafın en büyüğü, elimizdeki kaynakları doğru kullanmamaktır. Not: 5 Ekim Çarşamba günü saat 10:30’da devamsızlık modülü ile ilgili online eğitim yapılacaktır. Eğitimi kaçıranlar için daima eğitimin videosunu çekiyoruz, istediğiniz zaman tekrar, tekrar izleyebilirsiniz.

 

Soru:3

Kayıt yaptıran öğrencilerden yıl bitmeden ayrılma durumunda belli bir ücret kesiliyor, tahsilat fazla ise veliye iade ediliyor. Muhasebeci arkadaşlarımız şimdiye kadar kurumda kaç lira kalacaksa öğrencinin k12 deki fiyatını o rakama indirerek bu işlemi yaptılar. Oysa bugüne kadar kimlere geri ödeme yapıldı,  yapılan geri ödemelerin toplam tutarı ne oldu? Bunları nasıl bilebiliriz?

İlk yöntemle bilinemez, K12NET’in iade sihirbazı kullanılırsa tüm sorular cevaplanmış olur.

60 Maddeyi Biliyor musunuz?

K12NET’in okulunuza katkı sağlayan, alt alta listelenmiş 61 maddesi var. Bunların hepsini kullanmasanız bile, ne yaptığını biliniz. Bir gün ihtiyaç olabiliyor. Bilin – aklınızda kalsın – isterseniz kullanmayınız. K12NET ekran mesajı üzerinden bu bilgiyi son bir kere daha bilgilerinize sunacağız.

Okuyanlar 9. Kere Okuyor Olmalı

Okuyanlar için çok can sıkıcı olsa gerek. Bu yaz döneminden beri 9. kez yazmışız. Okumayanlar, hala bilmiyor, okuyanlar ise 9. kez okumanın sıkıntısını çekiyor olmalı. Okuyanların affına sığınarak bir kere daha gündem yapıyoruz.

Yeni Çekilmiş – Yüksek Çözünürlüklü Öğretmen Portalı Yardım Videosuna Ulaştınız mı?

Yine öğrenci – velilerin verimli kullanması amacıyla hazırlanmış;

Öğrenci/ Veli Portalı Yardım Videosuna Ulaştınız mı?

Videoların linklerini, K12NET ekran mesajları üzerinden tekrar paylaşacağız. Okullar açıldı – açılacak derken temel hazırlıklarımızı tamamlayıp, bir ay sonraki karne verme – davranış gözlemleme gibi süreçlerin zamanında yerine getirilmesini sağlayacağız.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]