K12NET’e Soran Kazanır (Her Şeyin Başı İletişim)

22 Ağustos 2022

K12NET’e Soran Kazanır (Her Şeyin Başı İletişim)

Herkes, herşeyi bilemez, bilemeyince sormak, öğrenmek, erdemdir. Bir müşterimiz şöyle sormuş: “K12NET’i bu yıl daha etkin kullanmak istiyoruz, nereden başlayalım, aklımız karışık, bize yardımcı olur musunuz?” İyi ki de soruyor. 60 maddeden oluşan bir excel listemiz var. K12NET’in okulunuza fayda sağlayacağı 60 madde, alt alta yazılmış durumda. Bunları okuyup, kullanmasanız bile varlığını bilseniz, çok faydası olur. Maddeleri okuyanlardan duyduklarımızı aktarıyoruz. “K12NET’in böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum, bilmediğim için de kullanmıyordum.” Hatta bunun daha ilerisi durumlar bile olabiliyor. “böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum, bilmediğimiz için de bunu yapan başka bir yazılım satın almıştık.”  Yapanı varken, ayrıca beş kuruş ödemeden kullanmak varken, bilmediği için okullarımız dışarıdan modül satın alabiliyor. Bu 60 maddeyi, kullanmasanız bile, varlığından haberdar olunuz. Kullanmak istediklerinizi bize söyleyiniz. Havada – karada öğretiriz. Yeter ki, bu özelliklerden haberdar olunuz, yeter ki, “öğrenmek istiyoruz” diye bizlere başvurunuz.

K12NET’i Bir Bütün Olarak Anlamak /23 Ağustos Salı, Saat 10:30

Her okuldan bir yetkilinin, bir kere olsun katılması gereken bir eğitim. Öğrenci/velilerin K12NET’i kullanması için, öğretmenlerin kullanması gerekiyor. Öğretmenlerin kullanabilmesi için de, okul yönetiminin yapması gereken işler olduğunu, aralarında sarmal bir ilişki olduğunu göreceksiniz. Yukarıda müşterimizin sorduğu soruya somut cevap bulacaksınız. Yeni çekilen öğretmen ve öğrenci yardım videolarını paylaşacağız. Okul yöneticilerinin senenin başında yapması gereken ilk tanımlamaları göstereceğiz. Şifre ve resim işlemlerinden bahsedeceğiz.

Servis Modülü (Uydu, Uydurmasına İtibar Etmeyiniz) /24 Ağustos Çarşamba Saat,10:30

Servis takip sistemleri, öğrenci başına ayda 80-90 Lira ücret istemektedir. Nedeni sorulduğunda “servis araçlarına GPRS takıyoruz, bunlar da ciddi maliyetler doğuruyor” diyorlar. Bu açıklamaya biz “uydu uydurması” diyoruz.

Uydu ile haberleşmeyen cep telefonu olamaz. Her cep telefonu en yakınındaki baz istasyonu aracılığıyla, uydu ile her saniye haberleşmektedir. Sizlere aşağıdaki konum bilgilerimizi göndersek, K12NET – Ankara ofisimizi 10 m sapma opsiyonu ile elinizle koymuş gibi bulursunuz.

Birkaç yıl önce tanıtım amacıyla çektiğimiz video, modül hakkında genel bir bilgi sunmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=7B6eXD6oWOM

Kantin Modülü Eğitimi Ama İlişkili 5 Modül Eğitimi / 25 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Geçen öğretim yılının sonunda kantin modülünü açmıştık. Kantin modülünün çalışması için arkasında Stok Takip Programı olması gerekiyor. Kantine alınan ürünlerin stoklarını tutmazsanız, sattıkça geride kaç tane ürününüzün kaldığını bilemezsiniz. Kantinde alışverişler nakit ile yapılabilir, “ver parayı, al çikolatayı” şeklinde olabilir. Bunun yanı sıra hiç para olmayabilir. Veli, çocuğunun sanal cüzdanına, EFT ile para yatırabilir veya okula gidip bizzat muhasebeye para yatırabilir. Öğrenci, kantinden alışveriş yaptıkça online cüzdanından parası azalır. Bir başka yöntem de veli hiç okula gitmez, evden K12NET veli portalından girer, kredi kartıyla öğrencisinin online cüzdanına  para yatırabilir. Veya okulda başka bir kart sistemi vardır, K12NET bu kartla entegre olup, bu karttaki paradan alışveriş yapabilir. Kantin okulda yüz yüze hizmet veren bir yerdir. Okul internet üzerinden kıyafet satsa, kırtasiye satsa, etkinlik satsa veya canı ne isterse onu satsa bunun adı da online alışveriş modülüdür. Online alışveriş modülü için Türkiye’nin tüm kredi kartlarıyla entegre, ParamPOS çalışması bulunmaktadır. Alışverişin amacı ticarettir, ticaret de muhasebe programında tutulur. Stokları tutan K12NET, küçük bir düzenlemeyle öğretmene / personele verdiği zimmetleri de tutabilir. Öğretmenlere dağıtılan laptoplar, flash bellekler, yardımcı kaynaklar, zimmettir. “Kime ne verdim – ne zaman verdim?” sorularının cevapları, K12NET’de kayıt altındadır. Kantin modülü deyip, bir sürü bağlantılı fonksiyon saydık. Bu saydıklarımız birbirleriyle organik bir şekilde bağlantılıdır. Bu eğitimde bunların genelinden bahsedeceğiz.

Temel Tanımlar / 26 Ağustos Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]