K12NET’e “Örnek Öğrenci” Tanımlamak

9 Ağustos 2021

K12NET’e “Örnek Öğrenci” Tanımlamak

K12NET’e her türlü bilgisi tanımlanmış, hayali örnek bir öğrenci tanımlamalı, kayıt görüşmelerine gelen velilere, “Bakınız! Biz öğrencilerimizi böyle takip ediyor, velilerimizi okula getirmeden böyle bilgilendiriyoruz” diyebilmelisiniz. Ekranlar üzerinden, uygulamalı anlatmak, her zaman çok daha etkileyicidir.

Geçen haftaki yazılarımızda “K12NET’den sorumlu iki personeliniz olmalı, bu personelleriniz gerektiğinde öğretmen, gerektiğinde öğrenci-veli portalı eğitimi verebilmeli” demiştik. Geçen haftalarda öğretmenlere nasıl eğitim verileceğini anlatmıştık, bu hafta da öğrenci/veli portallarının tanıtımının nasıl yapılması gerektiğini anlatacağız.

Yaz Dönemine Özel Eğitimler

Okullar açılmadan, tam da bu günlerde öğrenilmesi gereken eğitimleri, birkaç haftadır yapıyoruz, o günlerde zamanı uygun olup eğitime katılanlar bu konuları öğrendi. Tatilde olanlar veya zamanı uygun olmadığı için katılamayanlar için videolarımızı hazırladık.

K12NET’e şifrenizle giriş yaptığınızda sayfanın sağ üst köşesinde yardım bölümü bulunuyor. Yardım butonuna tıklayınız.

Açılan sayfadaki güncel eğitim videolarına tıklayınız. Burası K12NET’i  öğrenmek isteyenler için tam bir hazinedir. Her konuda yaptığımız eğitimlerin tekrar videolarını bulabilirsiniz. Biz yine de bugünlerde, özellikle izlemeniz gereken videoların aşağıda sarı renkle gösterdiğimiz yerdeki numaralarını yazarak özel olarak dikkatlerinizi çekmek istiyoruz.

  1. Yıl Sonu İşlemleri  >>> 121 Numaralı Video
  2. Ders Programı Yapmak >>> 114,115,16 Numaralı Videolar
  3. Öğretmen Eğitimi >>> 117,119 Numaralı Videolar
  4. Kulüp Modülü >>> 123 Numaralı Video
  5. Servis Modülü >>> 122 Numaralı Video
  6. Öğrenci-Veli Portalı Tanıtımı >>> Bu haftaki Eğitim Konumuz
  7. Online Eğitim Süreçleri >>> 63, 64 Numaralı Videolar

Bu videoları ilk fırsatta izlemenizi rica ediyoruz. İlerleyen günlerde bu konularda soru – cevap yöntemiyle eğitimler yapacağız. Sizler videolar izlediniz için, sonraki eğitimlerimizde olayı bilerek, anlamış olarak sorular soracaksınız ve eğitimlerden en üst seviyede yararlanmış olacaksınız.
Öğrenci – Veli Portalı Eğitimi / 12 Ağustos Perşembe Saat 10:30
Okulunuza kayıt olmaya gelen velilere veya kayıt olmuş, sistemin özelliklerini bilmeyen velilere, bu portalın eğitimini nasıl yapacağınızı en ince ayrıntısına kadar anlatacağız. Bu eğitime özellikle K12NET Sorumlusu olarak belirlediğiniz iki personelin katılmasını öneriyoruz.

Temel Tanımlar / 13 Ağustos Cuma, Saat 10:30
Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]