K12NET’e, İki Kere “Olmaz” Demişlerdi.

28 Kasım 2022

K12NET’e, İki Kere “Olmaz” Demişlerdi.

2004 yılında ülkemizde henüz ADSL yokken, sadece internet üzerinden çalışan, okul yönetim yazılımı yapacağız dediğimizde “Olmaz. Yapamazsınız” demişlerdi. Oldu. Hem de bal gibi oldu. Özel okulların en çok tercih ettiği okul yönetim yazılım sistemi oldu. Öyle beğenildi ki, rakip firmalar, çağrışım yapması için, ürünlerin adına K12 ibaresi eklediler. Bazıları da isim yerine, yazılarımızdan, raporlarımızdan, ekran tasarımlarımızdan, ilham (!) aldılar/alıyorlar. K12NET için söylenen İkinci olmaz ise, “bu sistemin üzerinde, muhasebe yürütemezsinizKimse internet üzerinden muhasebesini tutmaz” demişlerdi. Bugün, K12NET kullanan okulların çoğu, muhasebe modülünü kullanırken, kullanmayanlar artık azınlığa düştüler. Kullanmayan okullarımızın içinde alışkanlıklarına öyle sıkı bağlı olanlar var ki, “değişiriz, kararımızı etkiler” diye eğitimlerimize bile katılmıyorlar.  Bizim değiştiremediklerimizi de, yaşam koşulları değiştiriyor. Salgın döneminde, hayatında hiç kredi kartı kullanmayan, 5 milyon kişi, ilk kez kredi kartı kullanmış.

K12NET Muhasebe Modülü Güvenli mi?

Aşağıdaki resme bakınız. Hangi saatte, hangi IP’den, kim ne yapmış? Kimliği açıkça yazılan kişi tarafından, ilk başta belirlenen, 9500 Lira sonra 7500 Lira olarak değiştirilmiş. Hiç şüphesiz bu hareketlerin gerçek hayatta bir sebebi var. Muhasebe şüphe götürmez, muhasebede tereddüt olmaz. Olaylar ya beyazdır, ya siyah.

Muhasebede Silmek ve Değiştirmek, K12NET’de “Bildirim” Sebebidir.

Kim muhasebe kaydını silerse, kim muhasebedeki  tutarı değiştirirse, okul yönetiminin belirlediği kişi/ kişilere, “şu saatte, şu IP’den, işlem yapılmıştır.” Bildirimi gider.

Muhasebe-1 Modülü / 30 Kasım Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde velilerden alınan okul ücretleri, senetler, sözleşmeler, bunların rapor ve analizleri, muhasebecilerin bizzat “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporlar, kurucu raporları, ParamPOS entegrasyonundan bahsedeceğiz.

Muhasebe-2 Modülü / 1 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci sözleşmelerinden elde edilen gelirler dışında, okulumuza kira geliri, kıyafet, kırtasiye satışlarından elde edilen gelirler, dışarıdan borç/kredi alıp okul hesabına yapılan virmanlar. Okulumuzun gelirleri dışında giderleri de oluyor. Mal ve hizmet alımları oluyor. Giderlerin ve tedarikçilerin tasnif edilmesi, personel maaş sözleşmeleri, personel maaşları. Giderler ve gelirler hesaplanmaya başlayınca, günlük kasa raporu da yapılır. Bu konular ve daha fazlasını bu eğitimimizde uygulamalı olarak anlatacağız.

K12NET, Yeni Güncellemesiyle Ek Ders Hesaplamalarını da Yapacak.

K12NET’de, tek bir hareketle personellerin maaşlarını, her ay değişiklik gösterebilen ek ders, mesai, yol gibi hesaplanmış değerleri excelden yüklenebiliyordu. Yeni çıkardığımız güncellemede, bir öğretmen ayda kaç saat derse girmiş, bunun kaç saati ek ders kapsamında, ek ders birim ücreti ne kadar? Bu değerleri esas olarak ek ders hesaplamalarını yapacak, yüklemenize hazır bir biçimde, excele kayıt etmiş olacaktır.  Bu eğitimde yeni güncellememizden de bahsedeceğiz.

Temel Tanımlar / 2 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]