K12NET’e Her Zamankinden Daha Çok Görev Düşüyor.

16 Mart 2020

K12NET’e Her Zamankinden Daha Çok Görev Düşüyor.

Okullarımız Cuma günü tatil oldu. Özel okulculuk, 16 Mart haftasını organizasyon yaparak, hazırlık yaparak geçirmek zorundadır. 23 Mart günü geldiğinde velilerimizin karşısına samimi, uygulanabilir bir plan ile çıkabilmemiz gerekiyor. Özel okul velisi, kendine sunulan plan ve sonrasındaki uygulamalara bakarak ÖZEL olduğunu hissetmelidir. İlk günlerde sorunlar olsa bile iyi niyetimiz anlaşılırsa ve sorunlara hızlıca çözüm bulabilirsek, durumumuz hoşgörü ile karşılanacaktır.

K12NET’e Her Zamankinden Daha Çok Görev Düşüyor.

1- İstediğiniz eğitim materyalini, istediğiniz kanala, istediğiniz depolama alanına, istediğiniz canlı yayına… her nereye koymak istiyorsanız oraya yükleyin, oluşan bağlantıyı K12NET üzerinden tek bir hareketle, ilgili kişilere K12NET ulaştırsın.
2- Sadece video değil, her biri 25 MB geçmeyen her türlü Pdf, Word,Power Point vb dosyalarını K12NET’e yükleyiniz. Tek bir tuşla öğrencileriniz bu dosyalara ulaşabilsin.
3- Tüm ödevlerinizi K12NET üzerinden veriniz, öğrencileriniz ödevlerini yapıp, kontrol edilmesi gereken ödevleri, K12NET üzerinden yüklesin,öğretmenlerimiz kendi sayfalarından kontrol edip, kontrol süreçlerini, K12NET üzerinden yerine getirsin.
4- 3-12.Sınıf seviyesinden Başat Yayıncılık 61 deneme sınavı, 2154 yaprak testi online olarak sisteme yüklemişti. Arkasından Limit Yayınları bu çalışmaya katılmıştı. Bu hafta Test Okul, Tammat Yayınları, yeni yayınlar yüklemek istediklerini ve bunları K12NET üzerinden ücretsiz ulaştırmak istediklerini söylediler. 23 Mart haftasına ulaştığımızda elimizde bol miktarda, farklı yayınevlerinden her sınıf seviyesine yönelik, deneme sınavları hazır olacaktır. Öğrencilerimiz K12NET üzerinden online deneme sınavı olsunlar.
5- Online deneme sınavlarında bir ayar yaparak her açılışta soruların ve seçeneklerin yerleri karıştırılabilmektedir. Bu yüzden her öğrencinin cevap anahtarı farklı olacaktır. Çoktan seçmeli yaprak testlerin ödev kontrolü, K12NET üzerinden otomatik yapılabilmektedir. Yıllar önce bu ihtiyacı bizlere aktaran Adana ilinin genç, karizmatik yöneticisine, bu vesileyle bir kere daha teşekkür ediyoruz.
6- Öğrencilerimizin, velilerimizin yüzlerini göremediğimiz için yazılı haberleşme, sürekli yeni bilgileri aktarma, her gelişmeyi en yetkili kişilerden duyma, kaliteli, kontrol edilebilir iletişimi, K12NET üzerinden yürütünüz. Ücretsiz ekran mesajları, duyurular, e-postaları K12NET üzerinden gönderiniz. SMS göndermek isteyenler yine K12NET üzerinden bu ihtiyaçlarını karşılayabilir.
Bize Göre, Öğretmen Öğrencisi İle Buluşmalıdır. Ama…
Yukarıdaki yöntemlerin yanında günün belli saatlerinde öğretmenlerimiz, öğrencileri ile online bir araya gelmeli, öğretmenimiz öğrencileri ile özel olarak ilgilenmelidir. Gün içinde izlenen videoların özetlerini tekrarlamalı, sorulara cevap vermeli, öğrencilerinin durumlarını canlı olarak kontrol etmelidir. Online toplantı yöntemleri, K12NET’in uzmanlık alanında olmayan, başka bir disiplindir. Sadece işinin bu olduğunu söyleyen Zoom, Adobe Acrobat, GotoMeeting, Hangouts, Teams gibi programlar bu amaç için kullanılabilir. Microsoft’un Teams programı, okullar için ÜCRETSİZ olduğu için biz bu programı diğerlerinden farklı tuttuk. Bu programın kullanılabilirliği bu hafta test edilmelidir. İsmini saydığımız programların K12NET ile hiçbir ilişkisi olmadığı için verimlilikleri, yeterlilikleri, binlerce kişi online olduğunda performansları bilinmemektedir. Tatil bir iki hafta ile sınırlı olursa yukarıdaki 6 madde belki yeterli olabilir ama uzaması durumunda öğretmen-öğrenci online toplantı kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden hazırlıklarınıza şimdiden başlamanızı öneriyoruz.
*** K12NET ekran mesajlarını lütfen çok dikkatli takip ediniz. Yeni her durumu bu kanal üzerinden sizlere aktaracağız.
Bu hafta online eğitimlerimizde tam da ihtiyacınız olan konuları işleyeceğiz.
Ödev Modülü – Mesaj Modülü – Öğretmen Portalı (17 Mart Salı, Saat 10:30)
Okul yönetimi, öğretmenler sistem üzerinden nasıl ödev verecek? Başat Yayıncılık, Limit, Test Okul, Çalışkan, gibi yayınevlerinin deneme sınavları, yaprak testleri, nasıl online sınav olarak öğrencilere gönderilebilecek? Sistem üzerinden etkili iletişim nasıl sağlanacak, tatil döneminde öğretmenlerimiz, kendi portallarını nasıl etkili bir biçimde kullanmalıdır? Uygulamalı bir biçimde bu konuların anlatımını bulabileceksiniz.

Soru Editörü Modülü (17 Mart Salı, Saat 14:30)
Bazı okullarımız kendi sorularını online sınav olarak kullanmak istediklerini söyleyince, uzun süredir üzerinde çalıştığımız ama yaygınlaştırılmasını sonraya bıraktığımız konuyu öne aldık. Soru editörünün ayrıntılarını bu eğitimde bulabilirsiniz.

Microsoft Teams Uygulaması (18 Mart Çarşamba, Saat 10:30)
Uygulamayı Microsoft Teams üzerinden yapacağız. Eğitime katılanlar, bu uygulamayı bizzat uygulayarak tecrübe edecekler. K12NET olarak bizim de daha önce kullanmadığımız, binlerce kişi online olduğunda nasıl davranacağını bilmediğimiz bu uygulamanın özelliklerini aktarmaya çalışacağız.

Temel Tanımlar / 20 Mart Cuma, Saat 10:30
Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.
Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]