K12NET’e Göre, Zor Günlerin Çaresi, Birlikte Hareket Etmekten Geçiyor

17 Ağustos 2020

K12NET’e Göre, Zor Günlerin Çaresi, Birlikte Hareket Etmekten Geçiyor

Olağanüstü günlerden geçiyoruz. Bu günleri daha az hasarla atlatmak için hepimizin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Özel okullar; dinlenmeye, tatil yapmaya fırsat bulamadan yine çok tempolu günlere doğru ilerliyorlar. Enerjimizi doğru ve tasarruflu kullanmalıyız. Yoksa soluğumuz yetmeyecek. Ayrılan, kendi başına hareket eden, paylaşılabilecek bütün yükü kendi başına yüklenecek. Okulların deneme sınavlarına, yaprak testlerine ihtiyacı var. Bu ihtiyacı en güzel, yayınevleri karşılar. Eskiden olduğu gibi, hangi yayınevi ile, kaç lira ücret vererek çalışmak istiyorsanız çalışınız. K12NET kesinlikle bir yayınevini önermez, bir yayınevine işaret etmez. Okullarımız, hangi yayınevini isterse onunla çalışabilir. Yalnız tek şartınız, bu yayının K12NET ile entegre olmasını isteyiniz. “Entegre olmayan yayınevleri ile çalışamayacağınızı” söyleyiniz.

K12NET olarak bizler de yayınevlerinden tek kuruş ücret almadan alt yapımızı açacağız ve çalıştığımız yayınevlerini, 3.157 K12NET okuluna tanıtıp, bilgi vereceğiz, bu yayınevlerinden tüm K12NET okullarının haberdar olmasını sağlayacağız. Başarımız ancak birlikte çalışmakla mümkün olacaktır. K12NET ile entegre olmayı istemeyen bir yayınevi ile anlaştığınızı, bir dolu işlemi kendi başınıza yaparak sınavları tanımladığınızı varsayalım. Bu durumda öğrencilerinizin karşısına çıkaracağınız tek bir yayınınız olacak. Geçen dönemi hatırlayınız, deneme sınavlarına, yaprak testlerine peynir ekmek gibi ihtiyacınız olmadı mı? Eğer, K12NET’in bünyesinde onlarca yayıncı olursa, dalından koparılmayı bekleyen domates tazeliğinde yayınlarınız olur. Bazen “parasıyla bile” yaptıramadığınız işler olur. Şimdiden tedbirinizi buna göre almazsanız, o sıkıntılı günlerde parasıyla bile, bu imkâna sahip olamayabilirsiniz. Çünkü planı uygulayacak zaman kalmayacaktır. Şuan özel okullara giden yayıncılara, K12NET Okulları belli ki, “gidin, K12NET’le entegre olun, öyle gelin” diyor olmalılar ki, şuan görüşme halinde olduğumuz yayınevleri var. Sesimiz gür çıkarsa, sesimizin karşısında kimse duramaz, cılız çıkarsa her koyun, kendi bacağından asılır.

Adım, Adım Yapacaklarınızı Tarif Ettik.

Okullarımız bizi arıyor, “ne yapalım, hangi sırayla ilerleyelim?” diyorlar. K12NET ekran mesajı olarak yapılması gerekenleri adım adım listeledik, karşılarına yardım videolarını, dokümanlarını ekledik. Ekte gönderdiğimiz listeyi  kontrol ederek ilerlerseniz, kimseye ihtiyacınız olmadan, başka bir yazılım satın almadan, bütçenizden ek tek kuruş çıkarmadan,  K12NET bütün ihtiyaçlarınıza cevap vermeye çalışacaktır.

Ölçme Değerlendirme / 20 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Önümüzde iki durum var. Öğrenciler okulda, kurslarda deneme sınavları olacaklar, optik kâğıt üzerine işaretleme yapacaklar, kurumlar optik kâğıtları okuyarak deneme sınavlarını değerlendirecektir. Salgının seyri artarsa, güçlü olasılık, kurumlarda yapılan deneme sınavları, bilgisayar başında online yapılacak. Öyleyse K12NET bu iki ihtimali de değerlendirerek, her iki şekilde nasıl sınav yapılacağını, değerlendirileceğini, analiz alınacağını anlatacak. “Bizim video izleyecek zamanımız yok, eğitime katılacak zamanımız yok” diyenlerin, sonradan kendi başlarına yaptıkları yanlışları, düzeltmek için harcadıkları zamanı bir bilseniz, “keşke bir saat bu eğitimlere katılsaydım da, yanlışı düzeltmek için 10 saat harcamasaydım” dersiniz. Yanlışlar aynı zamanda öğrencilere, velilere karşı kredimizi azaltıyor. Geçtiğimiz cumartesi günü, online deneme sınavı devam ederken, öğrenciler soru çözerken, bir görevli, sonucunun ne olacağını bilmeden “Veri Sil” yapmış, sınav esnasında nerdeyse tüm öğrencilerin hata almasına neden olan bu tip durumlar, genellikle bilmemekten, öğrenmemekten kaynaklanıyor.

Temel Tanımlar / 21 Ağustos  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]