K12NET’e Geçen Hafta En Çok Sorulan Soru

15 Şubat 2021

K12NET’e Geçen Hafta En Çok Sorulan Soru

LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrenciler, kurs hizmeti kapsamında, okullarında/kurslarında yüz yüze eğitime başladılar. İzin çıkmasına rağmen, bazı öğrenciler, ne yüz yüze eğitime, ne de deneme sınavlarına katılmak için okullarına/kurslarına gitmiyorlar. İşte özel okulculuk anlayışının burada devreye girmesi gerekiyor. Özel sektörde “Çoğu öğrenci geliyor, diğerleri nasıl geliyorsa onlar da gelsin” denilemez. Gelmeyenlerin sayısı az bile olsa, bu hizmetlerin online verilmeye devam edilmesi gerekiyor. Geçen hafta müşterilerimiz, en çok şu soruyu sordu: “Öğrencilerimiz kuruma gelip optik kâğıtlarla deneme sınavı oluyorlar. Optik kâğıtları okutup, sınav sonuçlarını K12NET üzerinden değerlendiriyoruz.  Bazılarına da aynı sınavı evden online yapıyoruz. Bu iki grubun sınavlarını birleştirip tek bir sonuç elde edebilir miyiz?” Cevabımız Elbette EVET, okulda/kursta sınav olan öğrencilerin sınavlarıyla, evde online sınav olan öğrencilerin sonuçlarını birleştirerek tek bir sınav sonucu elde edebilirsiniz.

Hem Kurumda / Hem Online Sınavların Değerlendirilmesi /17 Şubat Çarşamba Saat 10:30

Bu haftaki eğitimimizde yukarıdaki konunun ayrıntılarını ele alacağız. Evde deneme sınavı olan öğrencilere, okuldaki kitapçıklardan göndersek, öğrenciler soruları kitapçık üzerinden çözüp, K12NET üzerinde de optik kâğıda benzeyen bir platformda cevaplarını girseler olur mu? (Elbette OLUR) Öğrencilere kitapçık göndermesek, sınavın pdf dosyasını göndersek, ekranın bir tarafında pdf, diğer tarafında optik kâğıt olsa olur mu? (Elbette OLUR) sınavın sorularını ve seçeneklerini, K12NET soru bankasına girsek, sorusuyla – seçenekleriyle tam bir online sınav yapsak, hatta her açılışta soruların köklerini ve seçeneklerini karıştır dersek olur mu? (Elbette Olur) Sınavları okulda yapıyoruz. Firmaların farklı farklı optik kâğıtları var. İstediğimiz optik kâğıdı K12NET’de değerlendirebilir miyiz?  İlla optik kâğıdı K12NET’den mi satın almalıyız? (Elbette K12NET her optik kağıdı değerlendiriyor. K12NET optik kâğıt bile satmıyor. İstediğiniz her yerden alabilirsiniz) Kendi optik okuma makinamız var veya optik okuma makinası alacağız. İlla K12NET’den mi alacağız, istediğimiz makinayı alabilir miyiz? (Elbette istediğiniz makinayı alabilirsiniz. K12NET makine bile satmıyor. TXT veya DAT dosyası üreten her makine ile K12NET uyumludur.)

Kayıt Takibi Modülü / 18 Şubat Perşembe Saat 10:30

Şu günlerde okullarınıza kayıt olmayı düşünen veliler, geliyor, sizlerle görüşüyor olmalılar. Gelen velilerle hangi personeliniz görüşüyor, ne söyleniyor, veliler ne diyorlar, kayıt olm0a ihtimalleri var mı? Geçen hafta kaç görüşme yapıldı? Kaçı kayıt olmaya yakın?  Okula kadar geldiklerine göre, bu yıl kayıt olmasalar bile önümüzdeki yıl, bir kere daha durumları soruşturulmalı. Geçen yıl okulunuza gelmiş,örneğin “6 sınıf öğrencilerine tek bir hareketle SMS – e posta gönder.” deseniz zahmetli bir iş mi? K12NET’de sadece bir tıklamaya bakar.

Çok Rica Ediyoruz. Verilerinizi Bölmeyiniz!  

Verilerinizi başka programlara girerek bölmeyiniz. Sağlıklı analiz yapılabilmesi için bölünen her verinin sonradan birleştirilmesi gerekir. Verileri birleştirirken, veri kaybı kaçınılmazdır. 

Temel Tanımlar / 19 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]