K12NET’e 100’lerce Kez Sorulan Soru

2 Ocak 2023

K12NET’e 100’lerce Kez Sorulan Soru

Müşterilerimizden gelen, çok kez duyduğumuz bir soru var. “K12NET’de hazır karne var mı?” Biz de bugüne kadar bu soruyu, şöyle cevaplıyorduk:

“Evet, K12NET’in içinde bir sürü karne var ama sahipleri okullar olduğu için, bu karneleri paylaşamıyoruz. Kendiniz tanımlayabilirsiniz, tanımlaması çok kolay, hemen öğretelim, konu ile ilgili eğitim videosu gönderelim.” Diyorduk. Sonradan yapıp yapmadıklarına baktığımızda, bir kısmının hiç tanımlama yapmadığını görüyorduk. Çünkü bu soruyu soranların çoğu zaman, ya yapacak zamanı olmuyor, ya enerjisi yetmiyor veya personeli bulunmuyordu. Bir başlangıç olsa, biri cesaretlendirse gerisi gelebilir mi? Diye düşündük. İlk başta ilkokuldan başladık. Eylül-Kasım aylarında, okulun açılışından, birinci ara döneme kadar, ilkokul 1-2-3-4.sınıflarının, ana derslerinin kazanımlarından hazır karne yaptık. Örneğin ikinci sınıflarda,Türkçe-Matematik-Hayat Bilgisi derslerinde, o zaman aralığına uygun, 28 kazanım belirledik. İsteyen okullarımıza bu hazır karneleri göndereceğiz. Hazır karneyi kullanacak okulumuz diyelim ki, belirlenen 28 kazanımın 23’ünün çok isabetli olduğunu düşünüyor, bazılarını çıkarmak, bazı yeni maddeler de eklemek istiyor olsun. Okullarımızın bu tür özelleştirmeler yapmalarını da sağlayacağız. Ocak ayında ara tatile giderken her okulumuzun bir karnesi olacak. Özel karne basmayan okul bırakmayacağız.

Davranış Modülü Eğitimi / 4 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz hazır karnelerimizi anlatacağız. Aklınıza gelen, gözlemlenen her durumu karneye dönüştürülebiliriz. Okulunuzda örneğin gitar dersi veren bir öğretmen olsaydık,ara dönemde vermek üzere, şip-şak gitar karnesini nasıl hazırlardık, uygulamalı göstereceğiz. Bu eğitimde her durumun karnesinin K12NET ile yapılabileceğine şahit olacaksınız.

Anaokulu Modülü Eğitimi / 5 Ocak Perşembe Saat 10:30

Anaokulları Sizlerin de Karneleri Olacak…

Şimdilik ilkokullar için geçerli olan sözümüz anaokulları için de geçerli. Elimizde Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilan ettiği; Bilişsel, Dil, Sosyal ve Duygusal, Motor, Özbakım gelişim özellikleri bulunuyor. Sizler için de bu gelişim özelliklerini, K12NET’de hazır karne yapabilir veya başka teklifleriniz varsa sizleri dinleyebiliriz.

Bir anaokulu, K12NET’in hangi özelliklerini kullanırsa, hakkını vererek kullanmış olur? K12NET’in anaokulunda kullanılacak modülleri nelerdir? Ara tatile giderken, karne versek nasıl olur? Bir top kâğıdın ateş pahası olduğu günleri yaşıyoruz. Karne hazırlasak ama kâğıda basmadan, öğrenci portallarından yayınlasak nasıl olur? Bu konuları ve daha fazlasını online eğitimimizde bulabileceksiniz.

İletişimimiz Kuvvetli Olursa…

Geçen bir toplantıda anaokulu yöneticisi, “Whatsappları iptal ettik, her şeyi K12NET ile yapacaktık ki, çok kullandığımız videolarımızın boyutları, K12NET’e yetmedi.” Dedi. İyi ki de dedi, demese yapılması gereken doğru yöntemi anlatamayacaktık. “Eğitim kurumlarının Google Drive, One Drive gibi platformlarda, çok büyük, ÜCRETSİZ alanları oluyor. Buralara videolarınızı yükleyerek, K12NET üzerinden velilere, videolarınızın linkleri gönderebilirsiniz” diye bilgi verdik. Yöneticimiz, bu yöntemi bilmiyormuş, öğrenmesinin sorunu gidereceğini söyledi. Eğer iletişimimiz kuvvetli olursa, birbirimize çok faydamız dokunabilir.

Temel Tanımlar / 6 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]