K12NET’den Zaman Azalıyor Uyarısı

16 Ağustos 2021

K12NET’den Zaman Azalıyor Uyarısı

Çok sevindirici ki, okulların zamanında açılacağı, eğitimin tüm sınıf seviyelerinde, beş gün, yüz yüze yapılacağı yönünde mesajlar, bugünlerde daha güçlü veriliyor. Okullar açılmadan evvel, yıl sonu işlemlerinin yapılması, ders programlarının hazırlanması, öğretmen eğitimlerinin yapılması gerekiyor. Bu tür hazırlıkların son günlere bırakılmadan yapılmasını şiddetle öneriyoruz.

Video İle Eğitim Olur mu?

Geçen hafta bir okulumuza, seminer döneminde öğretmen eğitimi için video yönlendirmesi yaptık. Okul yöneticisine videonun faydalı olup olmadığını sorduk. Gelen cevabı olduğu gibi bilgilerinize sunuyoruz:

Merhaba dün iki videoyu da inceledim. Bölüm, bölüm öğretmen seminer haftamızda yer verdim 🙂 Gayet başarılı emeğinize sağlık.  Kemal ŞAHİN / Kurum Müdürü

Özetle yeter ki, öğrenmek için ortam, yeter ki zaman ayarlansın.

Seminer Döneminde Öğretmenlerimize Eğitim Vermeliyiz.

Seminer döneminde, K12NET kullanımı konusunda mutlaka toplantılar organize edilmeli, videolar izlenerek, sonradan tekrar yapabilmeleri için bu videoların linkleri kendilerine ulaştırılıp, kullarım eksiklikleri giderilmelidir.

Okullar açılmadan öğrenilmesi gereken konuları bir kere daha tekrarlamak istiyoruz. K12NET’e kendi hesabınızla giriş yaptığınızda sağ üst köşedeki Yardım butonuna basınız, açılan sayfadaki “Güncel Eğitim Videoları” yazısının üzerine tıklayınız. İzlemenizi rica ettiğimiz konular ve video numaralarını aşağıda bulabilirsiniz:

  1. Yıl Sonu İşlemleri  >>>121 Numaralı Video
  2. Ders Programı Yapmak >>>114,115,116 Numaralı Videolar
  3. Öğretmen Eğitimi >>>117,119 Numaralı Videolar
  4. Kulüp Modülü >>>123 Numaralı Video
  5. Servis Modülü >>>122 Numaralı Video
  6. Öğrenci-Veli Portalı Tanıtımı >>>125 Numaralı Video
  7. Online Eğitim Süreçleri >>>63, 64 Numaralı Videolar

Bu Haftanın Canlı Online Eğitimleri

Muhasebe-1 / (18 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, POS, KMH, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız.

Ölçme Değerlendirme / 19 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Bu hafta, Ölçme Değerlendirme Modülünü anlatacağız. Bu eğitime katılan tüm müşterilerimiz, istediği optik makine, isteği optik kâğıtla sınav okumayı öğrenecek ve sınavdan sonra alınabilecek rapor / analizler hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Optik kâğıda okul numaralarını hatta isimlerini kodlamayan öğrencileri, K12NET’in nasıl tahmin edip bulduğunu şaşırarak göreceksiniz.

Temel Tanımlar / 20 Ağustos Cuma, Saat 10:30
Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]