K12NET’den Yaz Hatırlatmaları

24 Haziran 2021

K12NET’den Yaz Hatırlatmaları

1 – Aşının bollaşması ve Türk halkının aşıya ilgisi, yeni yılda eğitimin “yüz yüze” yapılma ihtimalini oldukça artırdı. Salgın döneminde yaşadıklarımızın etkisi öyle derin oldu ki, bundan sonra soğuk algınlığı yaşayan, azıcık hapşırıp öksüren öğrenciler, eskiden olduğu gibi rahatsızlıklarını okulda, ayakta atlatamayacak. Devamsızlık oranları geçen yıllara göre oldukça yüksek olacak. Bu dönemde veliler, özel okullara şunu soracak: “Bu öğrenciler için nasıl tedbir aldınız? Evdeki öğrencinin eğitim hayatı nasıl devam edecek?” Bu somut soruya, aynı somutlukla uygulamalı cevap verebilen okullar, kayıt alacak, veremeyenlerin kayıtları olumsuz etkilenecektir.  Yaz tatili, alt yapı güçlendirmeleri için bulunmaz fırsattır. Okulunuzun internet alt yapısı, donanım eksikliklerini, bu dönemde gidermenizi, uzaktan eğitim araçlarını ustalıkla kullanabilir olmanızı öneriyoruz.

2 – Uzaktan eğitim tamamen bitmeyecek. Hele İstanbul gibi trafik sorunu yaşayan illerde, öğrenciler hafta sonu birkaç saatliğine etüt hizmeti almak için, birkaç saat yol gidiyorlardı. Bu tip eğitimlerin büyük bir kısmı, online olarak yürütülecek. K12NET, online eğitim konusunda tüm süreçleri özetleyen iki video hazırlamıştı. Uzaktan eğitim konusunda eksiği olan okullarımızın bu iki videoyu iyi izleyip, öğrenmelerini öneriyoruz. Video linklerini,  K12NET ekran mesajları üzerinden tekrar ileteceğiz.

3 – Okulunuza gelen yayıncılara “okulumuzla çalışmak istiyorsanız, ücretsiz bir şekilde K12NET’e entegre olunuz. Entegre olmayan yayınlarla çalışmıyoruz” demezseniz, önümüzdeki yıl cevap anahtarı, kazanım, dönüşüm, sınav tanımlama gibi işlemleri siz yapmak zorunda kalırsınız. https://k12net.com/atlas-yazilim/referanslarimiz/ 3.277 okul, aynı şeyi isteyecekler de,  bu istek yerine getirilmeyecek. Mümkün değil. Sadece ağız birliği yapacağız. İsteğimizden taviz vermeyeceğiz.  K12NET, yayınlarını entegre eden yayınevlerinden tek kuruş komisyon almıyor. Okullarımıza yayınevlerini tanıtıyor, bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. K12NET’in yayınevleri ile birlikte çalışma ısrarının arkasında 5 kuruşluk maddi menfaat bulunmuyor. Yayınevleri bir kere sınav tanımlayacakken, tüm okullarımızın aynı sınavı tanımlayarak oluşan vakit ve emek israfına engel olmak istiyoruz.

4 – Liselere Giriş Sınav Tercih Programı (https://lgs.k12net.com/), Üniversite tercih programımız (https://osstercih.k12net.com/) şuan bile kullanıma hazır. Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK en son verileri açıkladığında, biz de yeni yılın verilerini yükleyeceğiz. Tercih programlarımız ücretsiz olup, isteyen her kurum yararlanabilir. Hiçbir şekilde öğrencilerin TC kimlik – cep telefonu gibi özel bilgilerini almıyoruz. Ücretsiz verdiğimiz hizmetin arkasında, kimse bir menfaat ilişkisi aramasın. Tek motivasyonumuz, ülkemiz için hizmet edebilmek. Üniversite tercih programımız, 5 yılın verisini tutuyor. Yıllara göre verileri aşağıdaki tablo gibi tutuyoruz.

 

Hemen aklımıza geldi. Bu kadar yılın datası varsa niye gelişim grafiği çizdirmiyoruz? Güncellememizi, alıp 5 yılın verisini aşağıdaki gibi grafikle göstermeye başladık. Sayılar nasıl da kolay anlaşılır oldu.

Ücretsiz ama çok kaliteli tercih programımızı K12NET okulu olsun/olmasın herkes ücretsiz kullanabilir. Okulunuzun ayırdığı bu kaynağı başka yerde kullanınız. Böylece bizim de okullarımıza bir katkımız olmuş olur. Programımızı kullandığınızda internet tabanlı olmasına rağmen, kendi bilgisayarınızdan hızlı çalıştığını göreceksiniz.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]