K12NET’den Tek Tıkla… (Önemli Bir Gelişme Var.)

18 Mart 2024

K12NET’den Tek Tıkla… (Önemli Bir Gelişme Var.)

Okullarımız, kurslarımız, K12NET dışında, başka ihtiyaçlarını karşılayacak, kendi alanlarında uzman, pek çok yazılımdan hizmet alıyorlar. Öğrencilerin, velilerin bu konuda çok haklı bir yakınması var. “Hangi birinin şifresini aklımızda tutalım, her yere ayrı bir hesapla giriliyor. Bunları yönetemiyoruz” diyorlar. Hesaplarını unutan, karıştıran öğrenciler, veliler okul yönetimine başvuruyor, kendilerine yardımcı olunmasını istiyorlar. Bu konu neredeyse kendi başına iş tanımı haline gelmiş durumda. Üstelik bu trafik, yıl boyu da devam ediyor. Neredeyse birkaç personelin sürekli zamanını alıyor. Kurumlarımızın faydalı bulduğu ne kadar sistem varsa, hepsiyle entegre olmalıyız. K12NET sistemine giren öğrenciler/veliler tek bir tıkla, hizmet aldıkları yazılımlara ŞİFRESİZ, (SSO) giriş yapabilmelidir. Aşağıda iki tablo yer alıyor. Şuana kadar entegrasyon yaptığımız yazılımlar, henüz entegrasyon yapılmamış, yapılmasını bekleyen yazılımlar:

Liste geniş gibi görünmesine rağmen, kim bilir daha hangi yazılımlar vardır. Kurumlarımız talep ettiği halde, tek, tek yapıldığı için, zamanımız yetmediği için, çok istememize rağmen tablonun sağındaki yazılımlarla,  maalesef entegrasyon yapamadık. Bir yıl önce, kullandığımız yöntemle sorunun çözülemeyeceğini gördük. Öyle bir alt yapı kurmalıydık ki, kim istiyorsa birlikte çalışabilmeliydik. Bu iş, seri üretime dönmeliydi. Yöntem değiştirip bu sorunu kalıcı olarak çözmek istedik. K12NET ile giriş yapıldıktan sonra, TEK BİR ŞİFREYLE, entegrasyon yapılan tüm sistemlere giriş yapabileceksiniz.  Velilerinize, öğrencilerinize sadece K12NET şifresi dağıtarak, farklı tüm sistemlere TEK ŞİFREYLE girilmesini sağlayabileceksiniz.

Bunun için https://developers.k12net.com/ web sitesini hazırladık. İş ortağımızın buradaki yönlendirmeler ve yönergelerle, hiçbir desteğe, hiçbir ek açıklamaya gerek olmadan, işlemlerini yapabilir olmasını hedefledik. Sitemizdeki yönlendirme ve yönergeler konusunda bir eksiklik gözlemlenmesi durumda, [email protected] adresine sizler veya iş ortağımız bilgi verebilirler.

Etüt Modülü – (Var Demekle Modül Olmaz) / 20 Mart Çarşamba, Saat 10:30

K12NET’de etüt modülüne veri girmek kolay mı? Öğrenciler teneffüs arasında etüt almak için idareye gittiklerinde, kuyruk olsa, hızla etüt verilebilir mi? Sorunun cevabını biz değil, içinde bulunduğumuz öğretim yılında, Samsun’da iki şubesi olan kurumumuz,35.934+ 32.776 = 68.710 birebir etüt vererek cevaplamış görünüyor.

Öğrenciye etüt veren yazılım yapınca bunun adı hemen etüt modülü olmaz. “Etüt modülü yaptım” diye çıktığınız an, müşteriler sormaya başlar:

 1. Sınav sonuçlarına belli bir puanın altında kalanlara etüt verebilir miyiz?
 2. Sınavda ölçümü yapılan kazanımlara göre belli bir başarının altında kalan kazanımlara göre etüt düzenleyebilir miyiz?
 3. Topluca bir şubeye etüt verebilir miyiz?
 4. Teke tek bireysel etüt verebilir miyiz?
 5. Öğrencilerin haftada şu kadar saatin üzerinde etüt almasını istemiyoruz.
 6. Öğrencilerin üst üste şu kadar saatin üzerinde etüt almasını istemiyoruz.
 7. Ödevini yapmayan, özürsüz devamsızlık yapan öğrencilere belli bir süre ceza olarak etüt vermek istemiyoruz.
 8. Her öğrenci, kendi branş öğretmeninden etüt alabilsin.
 9. Etütlerin kontenjanları olsun, kontenjanın dolunca daha fazla alınamasın.
 10. Öğretmen bir konuda etüt düzenlesin, ihtiyacı olan öğrenciler bu konuya bakarak isterlerse etütlere katılsın.
 11. Kişi-şube veya sınıflar sadece belli gün ve saatte etüt alsın veya alamasın.

Daha onlarcası …

Başarılarım Modülü ve Sertifika Basımı (Yeni Modül) / 21 Mart Perşembe, Saat 10:30

Yetişkinler Sergiler de, Öğrenciler Sergilemez mi?

İş hayatında görürsünüz. Meslek insanlarının ofis duvarlarında sertifikaları sıralanmıştır. “Şu kadar kursa katıldım. Şuradan belge aldım. Şöyle bir başarı sergiledim.” Hepsi belgeli, sertifikalıdır. Kurumların, başarı köşeleri, madalya/kupa dolapları oluyor da, öğrencilerimizin neden olmasın? “Bir öğrencinin kütüğüne, öğrencilik hayatı boyunca elde ettiği başarıları –  ödülleri – sertifikaları işlesek, hatta bu başarıya giden yolda resim – doküman ve belgelerini de, bu kayıtlara eklesek nasıl olur?” diye düşündük. Öğrenci portalında “Başarılarım” diye bir bölüm hazırladık.  Her bir başarı konusunun içerisine; açıklama, kişi-şube-sınıf-okul başarısı açısından derecesi, başarılı olunan alan, rozet varsa resmi ve konu ile ilgili ne kadar doküman/ belge varsa eklenmesi sağlanmıştır.

K12NET, Sertifika da Basıyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakınız. İstediğiniz konuda, istediğiniz görsellikte, K12NET üzerinden sertifikalar üretip, ürettiğiniz bu sertifikaları, öğrencinin başarıları bölümünde depolayabilirsiniz. Bu çalışmanın en önemli özelliği en sevdiğiniz renk, en sevdiğiniz görsellik, en güzel kompozisyon, hepsinin size özel olarak hazırlanabilmesidir.

Temel Tanımlar / 22 Mart Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]