K12NET’den Hep Daha Fazlasını İste!

6 Mart 2023

K12NET’den Hep Daha Fazlasını İste!

K12NET’in binlerce kullanıcısı var. Her kurum kendi kültürüne sahip, hepsinin öncelikleri, bakış açıları farklı. K12NET’i kullanıyorlar. Kullandıkça yeni istekleri oluyor. K12NET olarak yılda 500’ün üzerinde yenilik ekliyoruz. Ekledikçe daha çok kullanılıyor, kullanıldıkça yeni istekler geliyor. Bu bitmek bilmeyen verimli bir döngüye dönüşüyor.

Ahmet İle Mehmet’in Babası

Ahmet ile Mehmet’in babası, iki çocuğunu da aynı okula kayıt ettirmek istiyor. Bugüne kadar, Ahmet için taksit sayısı kadar senet, Mehmet için taksit sayısı kadar da senet bastırıyorduk. Sistem böyle çalışıyordu. Bir öğrenci için 10 taksit yaptıysanız, babasına 20 adet senet veriyorduk. K12NET’i kullanan müşterilerimiz, daha bu yıl, uygulamanın bu halini gerçek hayata aykırı bulmaya başladı. Aslında ilk baştan beri aykırıydı ama gelişim bir süreç olarak ilerliyor. Bu yıl haklı olarak şöyle dediler. “20 senet bastıracağımıza, iki çocuğun senetlerini birleştirerek, 10 senet bastırsak, senetler Ahmet ile Mehmet’in borçlarını toplayarak verse…” müşteri isterse K12NET yapar, yaptıkça daha çok kullanılır, kullanıldıkça da yeni istekler gelir.

Çek veya Senet Alırsanız, Sonrası da Var.

Velilerin okula/kursa olan borçlarına karşılık çek veya senet alınabilir. Yıllardır, K12NET’e bu bilgiler girilebiliyordu. Giriliyordu ama bundan sonrası yoktu. Oysa gerçek hayatta, kasadaki çekler/senetler öylece durmuyor. Eğitim kurumu da, kendi hizmet aldığı kurumlara veya bankalara borçlarına karşılık bu çekleri veya senetleri verebilir “Veliden alınan çekler/senetler kime verildi, sonra ne oldu?” sorusunun cevabı K12NET’de yoktu. Artık var.

Resmi Okuyanlar, Benzerlerinden Olan Farkları Görürler.

Bir kurum yöneticisi, aşağıdaki resimde, eğitim ve servis ücretini ayrı ayrı taksitlendirmek istiyor. “Eğitim 5 taksit, servis 3 taksit olsun” diyor. Resimdeki 1-2-3 ve 4 numaralı yerler bu isteği sağlıyor. Bu kurum taksitlerin, resmi tatillere denk gelmemesi için ayar yapmış, K12NET’de bu ayarın gereğini yapıyor. Taksitler hiçbir zaman resmi tatil günlerine denk gelmiyor.

Yukarıdaki resimde, eğitim 5 taksit, servis 3 taksit diye anlaşılmış, taksit sayıları farklı olsa da, ödeme tarihleri aynı gün. Müşterimiz ya şöyle söyleseydi: “Ücret kalemlerine göre hem taksit sayıları farklı, hem de ödeme tarihleri farklı olsun istiyorum” deseydi ki, diyor. K12NET buna da hazır. K12NET’in bu soruya da verilecek cevabı var. Yani,K12NET’e benzemek, K12NET olmak anlamına gelmiyor.

Muhasebe-1 Modülü / 8 Mart Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde yeni eklenen özellikleri velilerden alınan okul ücretleri, senetler, sözleşmeler, bunların rapor ve analizleri, muhasebecilerin bizzat “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporlar, kurucu raporları, ParamPOS entegrasyonundan bahsedeceğiz.

Muhasebede Silmek ve Değiştirmek, K12NET’de “Bildirim” Sebebidir.

Kim muhasebe kaydını silerse, kim muhasebedeki  tutarı değiştirirse, okul yönetiminin belirlediği kişi/ kişilere, “şu saatte, şu IP’den, işlem yapılmıştır.” Bildirimi gider. Eğitimde bu konuda da bilgi vereceğiz.

Muhasebe-2 Modülü / 9 Mart Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci sözleşmelerinden elde edilen gelirler dışında, okulumuza kira geliri, kıyafet, kırtasiye satışlarından elde edilen gelirler, dışarıdan borç/kredi alıp okul hesabına yapılan virmanlar. Okulumuzun gelirleri dışında giderleri de oluyor. Mal ve hizmet alımları oluyor. Giderlerin ve tedarikçilerin tasnif edilmesi, personel maaş sözleşmeleri, personel maaşları. Giderler ve gelirler hesaplanmaya başlayınca, günlük kasa raporu da yapılır. Bu konular ve daha fazlasını bu eğitimimizde uygulamalı olarak anlatacağız.

K12NET, Yeni Güncellemesiyle Ek Ders Hesaplamalarını da Yapacak.

K12NET’de, tek bir hareketle personellerin maaşlarını, her ay değişiklik gösterebilen ek ders, mesai, yol gibi hesaplanmış değerleri excelden yüklenebiliyordu. Yeni çıkardığımız güncellemede, bir öğretmen ayda kaç saat derse girmiş, bunun kaç saati ek ders kapsamında, ek ders birim ücreti ne kadar? Bu değerleri esas olarak ek ders hesaplamalarını yapacak, yüklemenize hazır bir biçimde, excele kayıt etmiş olacaktır.  Bu eğitimde yeni güncellememizden de bahsedeceğiz.

Temel Tanımlar / 10 Mart Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]