K12NET’den “Fırsat, Bu Fırsat” Eğitimleri

20 Ocak 2020

K12NET’den “Fırsat, Bu Fırsat” Eğitimleri

K12NET yaz tatilinde, ara tatilde, okulların açık olduğu günlerde, özetle her daim, müşterilerine eğitim vermeye, öğretmeye hazırdır. Ara tatile girdik, bu fırsat, bu fırsat. Okullar açıkken “Vaktim yok. Dersim çok, zamanım az” diyen müşterilerimize online eğitimler vermeye devam edeceğiz. Bazı eğitimlerin zamanı vardır. Örneğin ders programı, daha çok yaz döneminde okullar açılmadan veya programı değiştirmek isteyenler ara tatilde ders programı yaparlar. Ara tatil başlamışken, “fırsat, bu fırsat” eğitimlerine katılınız. Kullanmasanız bile öğreniniz, ihtiyaç duyduğunuzda uygulaması daha hızlı olacaktır.

Ders Dağıtım Programı / (22 Ocak Çarşamba, Saat 10:30)

Okulların birden fazla müdürlüğü olabiliyor. Bazı öğretmenler, hem ilkokulda, hem ortaokulda hem de lisede derse girebiliyorlar. Böyle olunca genellikle ders programı en karışık/ en zor olan müdürlükten başlanarak yapılıyor, diğer müdürlüğe geçince, birden fazla müdürlükte dersi olan öğretmenlerin programı, ilk oluşturulan programa göre kapatılarak yapılıyor. Bu verimi düşüren bir durumdur. Aynı anda tüm müdürlüklerin ders programını yapabilseniz, çok daha verimli programlar oluşturabilirsiniz. Dikkat ediniz, okullarda ders programını yapabilen birkaç görevli vardır. Çünkü ders programı yapmak zordur. Zor olan bir işin, programını da eğitim almadan, önceden çalışmadan, bugünden başlayarak sakin, sakin öğrenmeden etkili kullanamazsınız. Şimdi vakit varken öğrenmeye başlayınız ki, ihtiyaç olunca ders programlarınızı sakinlik içinde yapabilesiniz. K12NET’de istediğiniz kısıtlarda bir kere program yapabilirseniz, sizi müthiş bir sürpriz bekliyor. Aynı kısıtlarla “5 tane daha program yap” diyebilirsiniz. Saniyeler içerisinde istediğiniz 5 program yapılır. Böylece içlerinden en güzel kombinasyonu seçme fırsatı bulmuş olursunuz. Yeter ki, bir kere program yapabilmeyi başarmış olunuz. Anlattıklarımızın daha fazlası için sizleri online eğitimimize bekliyoruz. (Yardım video numarası : 8 serisi)

Kulüp Modülü Eğitimi / (23 Ocak Perşembe, Saat 10:30)

Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralıyor, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcıyorlar. K12NET’in var olma nedeni; harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. (Yardım video numarası : 25 serisi)

Temel Tanımlar / 24 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.
Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]