K12NET’deki En Güvensiz Hareket!

27 Haziran 2022

K12NET’deki En Güvensiz Hareket!

Yeni K12NET satın almayı planlayan okullarımız, güvenlik durumumuzu ince ince analiz ederler. Bu çok doğru ve yerinde bir harekettir. Bu titizliğin kullanmaya başladıktan sonra da sürdürülmesi gerekir. Okullar kapandı. Bazı personelleriniz işten ayrıldı – emekli oldular, hatta rakip okullar da yeni görevlerine başladılar.

Hem Okulunuz, Hem Personeliz İçin Yapmalısınız!

Personelinizin okulunuzdaki görevi bittiği gün, K12NET’de ayrılma tarihi vermelisiniz. Bunu hem okulunuzun güvenliği için yapmalı, hem de ileride tatsız durumlar olursa ayrılan personelinizin töhmet altında kalmaması için yapmalısınız. K12NET’de giden personel – giden öğrenci, SİLİNMEZ. K12NET izleme sistemidir. Silmek yerine, ayrılma tarihi verilerek arşive kaldırılır. Kullanıcılar, girdiğiniz tarih itibariyle, K12NET’e giriş yapma imkânını kaybederler.

Bir Kez Yaşayınca Bir Daha Yaşamamak Gerekir.

Okul hayatında her yıl, belli zamanlarda tekrarlanan süreçler vardır.  Yaz döneminde öğrencilerin bir üst yıla kayıtları yapılıp, şubeleri belirlenir. Bazı okullarımız, öğrencilerin şubelerinin son günlere kadar belli olmasını istemez. Bunun için K12NET’de basit bir işlem yapılması gerekiyor. Bu işlemi unutan / yapmayan okullarımızda öğrencilerin şubeleri gözükür ve her yıl gözüktükten sonra da “keşke …” diye başlayan yazışmalar – konuşmalar olur. Bu yıl, bu basit işlemi zamanında yapınız. Bir daha tarih tekerrür etmesin. Bir daha göstermek istemediğiniz şubeleri, zamanı gelinceye kadar kimse görmesin.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri  / 30 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Yukarıdaki konuları uygulamalı anlatacağız. Yeni yıla geçiş işleminde diğer dikkat edilmesi gereken konuları aktaracağız.

Acele Etmeyiniz!

2021-2022 yılındaki işlemlerinizi tamamlamadan; sistemi bir üst yıla aktarmayınız. Her işinizin tamam olduğunu gördükten sonra, zaten bir iki düğmeye basarak çok hızlı bir biçimde geçiş işlemlerini yapacaksınız. Bu eğitimizde de, bu kolay sürecin uygulamalı örneklerini göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 1 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]