K12NET’deki En Ciddi Güvenlik İhlali (İhmali, Can Yakar!)

12 Eylül 2022

K12NET’deki En Ciddi Güvenlik İhlali (İhmali, Can Yakar!)

K12NET’deki en ciddi güvenlik ihlali, okulunuzdan ayrılmış olan personellerinizin, çıkış işlemi yapılmadığı için hala şifresiyle girebiliyor, okulunuzun tüm bilgilerine ulaşabiliyor olmasıdır. Yöneticinin şifresini, 3-5 personelin kullanıp, hangi işi, kimin yaptığının belli olmamasıdır. Yetkisi olmayan bir personelin görmemesi gerektiği ekranları görüp, bilmemesi gerektiği bilgileri bilmesi kadar, yetkisi olanların da gerekli bilgilere ulaşamaması, kendi elimizle oluşturduğumuz güvenlik açığıdır.

Kullanıcı Yetkilendirme Modülü / 14 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Okulumuzdaki rehber öğretmenlerin tamamına veya bazı rehber öğretmenlere, tüm yetkileri açmak istiyoruz. Neredeyse kurucu kadar yetkili olsun ama sadece muhasebeyi, para ile ilgili bölümleri göremesin.” Örnek olarak yazdığımız bu isteği, 10 saniyede yapmanız lazım. Bu isteği yerine getirmek için,  K12NET’in 1500’ün üzerindeki yetkilerine tek, tek tıklayıp, bunları açıp-kapayan müşterilerimiz olduğunu gördük. Lütfen yöntemini bilmeyen değerli müşterilerimiz!, bu eğitimimize geliniz ve suyun başındaki kişilerin saniyeler içinde yetkileri, nasıl dağıtabildiğini bu eğitimimizde uygulamalı olarak görünüz.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri / 13 Eylül Salı, Saat 10:30

Geçen yıl K12NET sistemini kullanıp, hala yıl atlatmayan okullarımız varsa, K12NET sisteminin 2022-2023 yılına geçirilmesi gerekir. Bu işlemlerin pek çoğu sihirbazla yapıldığı için, işlemlerin kısa sürmesi beklenir. Sihirbazların kullanımını bilmediği için, 10 saniyelik işler için, saatlerce uğraşanlara geçen hafta tesadüfen ulaştık, doğru yöntemleri öğrettik. Ya ulaşamadıklarımız, ya olayın kolay yolunu bilmeyip, kendi yanlış yöntemini kullananlar! Umarız bilmeyenler, eğitimize katılır, umarız yaptığı işte gariplik gözlemleyenler, [email protected] adresine mail göndererek yaptıkları işlerin doğruluğunu sorgularlar.

K12NET’i Bir Bütün Olarak Anlamak / 15 Eylül Perşembe Saat 10:30

Yaz tatili süresince 6 kere anlattık. Geçen hafta “bu eğitimi 6 kez yaptık, bir daha yapmayacağız, bu eğitimi son kez yapıyoruz” dedik, dedik ama geçen hafta bu eğitimin konusu ile ilgili o kadar çok telefon geldi – o kadar çok mail aldık ki, bir kere daha yapılmasına karar verdik. Geçen haftalardan farklı olarak, bir de yemek listesinin K12NET’de nasıl yayınlanacağını uygulamalı olarak göstereceğiz. Yeni çekilen öğretmen ve öğrenci videolarının tanıtımını yapacağız. Okul yönetimince şubesi tanımlanmamış, şubeye öğrenci / ders ataması yapılmamış, bir sistemde öğretmenler, kendi işlerini yapamazlar. Devamsızlık giremez, ödev veremezler. Aslında hiçbir görevlerini yapamazlar. Bu eğitimde şifrelerin dağıtılması, resimlerin topluca yüklenmesini de anlatacağız.

Temel Tanımlar / 16 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]