K12NET’de Yeniliklerin Ardı Arkası Kesilmiyor…

29 Mayıs 2023

K12NET’de Yeniliklerin Ardı Arkası Kesilmiyor…

K12NET olarak “gerçek hayatı” esas alıyoruz. Yaşam içinde olanlara ilgi gösteriyor, suyun tersine doğru yüzmüyoruz. Hayatı kendi olağanlığında yorumluyoruz. Aşağıdaki resme bakınız. Hepimiz için ne kadar bildik, ne kadar tanıdık değil mi? Okullara gittiğinizde görürsünüz, en iyi görünen yerlerde, böyle köşeler vardır. Sertifikalarla, kupalarla, rozetlerle, madalyalarla bu başarılar teşhir edilir. Çünkü ortada övünülesi bir durum vardır, başarı gösterilmiş, diğerlerinden farklı olduğu tescil edilmiştir.

Kurumların, başarı köşeleri, madalya/kupa dolapları oluyor da, öğrencilerimizin neden olmasın? Bir öğrencinin kütüğüne, öğrencilik hayatı boyunca elde ettiği başarılarını –  ödüllerini – sertifikalarını işlesek, hatta bu başarıya giden yolda resim – doküman ve belgelerini de, bu kayıtlara eklesek nasıl olur?” diye düşündük. Öğrenci portalında “Başarılarım” diye bir bölüm hazırladık. K12NET’deki bu bölüm, gerçek hayattaki yukarıdaki resimle bire bir paralellik göstermektedir. Her bir başarı konusunun içerisine; açıklaması, kişi-şube-sınıf-okul başarısı açısından derecesi, başarılı olunan alan, rozet varsa resmi ve konu ile ilgili ne kadar doküman/ belge varsa eklenmesi sağlanmıştır.

K12NET, Sertifika da Basıyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakınız. İstediğiniz konuda, istediğiniz görsellikte, K12NET üzerinden sertifikalar üretip, ürettiğiniz bu sertifikaları, öğrencinin başarıları bölümünde depolayabilirsiniz. Bu çalışmanın en önemli özelliği, en sevdiğiniz renk, en sevdiğiniz görsellik, en güzel kompozisyon, hepsinin size özel olarak hazırlanabilmesidir.

Başarılarım Modülü ve Sertifika Basımı (Yeni Modül) / 31 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30

Yeni hazırladığımız bu çalışmanın ilk eğitimini bu hafta yapacağız. Öğrencilerinizin yıllar içinde elde ettikleri bireysel veya toplu başarılarının, sertifikalarının, ödüllerinin nasıl öğrenci kütüğüne eklenebildiğini, öğrencinin yıllar içerisindeki tüm başarılarının bir bakışla görülebilmesinin nasıl mümkün hale geldiğini, bu eğitimimizde anlatacağız.

Yaz Okulu + Kayıt Yenileme + Yeni Kayıt + Muhasebede Yeni Yıl / 1 Haziran Perşembe Saat 10:30

Reklamlarda, billboardlarda sosyal medyada eğitim kurumlarımızın “Yaz Okulları” açtıklarını görüyoruz. Yaz okulları, yazın kuruyan tarlaya, kuyudan verilen su gibidir. Özel sektörün okulları, yazın da çalışmalıdır. Yazı ayrı bereketli, kışı ayrı bereketli olmalıdır. Yaz okulları, dışarıdan gelen öğrencilerimiz için okulu tanıma, beğenme açısından önemli fırsattır. Çalışmalardan hoşnut kalan yaz öğrencilerin/velilerinin, kalıcı kayıt yaptırma ihtimalleri de bulunmaktadır. K12NET, yaz okullarına da cevap verir, yaz okullarında ne yapıyorsanız, hangi bilgileri tutmak istiyorsanız, K12NET’de bu öğrencilerinizin bilgilerini tutabilir, işlerinizi yürütebilirsiniz.

Okulunuza yeni kayıtlar oluyor. Dışarıdan öğrenciler gelmeye devam ediyor. Kendi öğrencileriniz de, bir sonraki yıla kayıt yenileme yapıyorlar. Kurumun bu göstergeleri nasıl, hangi sınıflarda kayıtlar nasıl gidiyor? Kayıt yenileme ve yeni kayıt durumlarının analiz edilmesi de, bu eğitimde ele alacağımız bir diğer konu olacaktır. Öğrencilerimizi yeni yıla kayıt yaparken, muhasebe modülünde de, bir takım tanımlamalar yapılmalıdır. Eğitimimizde bu tanımlamaları da anlatacağız.

Temel Tanımlar / 2 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET, Her Yıl Kendi Rekorunu Kırıyor!

K12NET, Her Yıl Kendi Rekorunu Kırıyor! K12NET, her yıl kendi rekorunu kırıyor. 16 Temmuz tarihinde yaptığımız sayım sonucuna göre 4.115...

DEVAMINI OKU

K12NET Bütün Gece Çalıştı. Tercih Programı Hazır!

K12NET Bütün Gece Çalıştı. Tercih Programı Hazır! Dün akşam, 16 Temmuz, saat 17:39’da ÖSYM, kılavuzun provalı baskısını kamuoyu ile paylaştı....

DEVAMINI OKU

K12NET’i Öğrenememek Mümkün Değil!

K12NET’i Öğrenememek Mümkün Değil! K12NET’i öğrenmek isteyip de, öğrenememek mümkün değildir. 2023-2024 yılında 138 adet online eğitim yapmışız. Yazılımlarını, K12NET...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]