K12NET’de Şimdi Ders Programı Yapma Zamanı ve Haftanın Diğer Eğitimleri

14 Ağustos 2017

K12NET’de Şimdi Ders Programı Yapma Zamanı ve Haftanın Diğer Eğitimleri

Bu haftaki 7 eğitimden ilki, ders programı. Ders programı yapmayı öğreneceksek, tam zamanı. Yeni ekranlardan ders programı yapmayı ayrıntılarıyla göstereceğiz, ayrıca Ders Dağıtım Programı yardım videolarımız da önemli ölçüde yenilendi. Eğitimlerimiz online olup, her okul kendi yerinden eğitime katılabilmektedir. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için, bu isteğinizi ifade eden bir elektronik iletiyi [email protected] adresine göndermeniz yeterli olacaktır.  

Ders Programı Yapma (15 Ağustos Salı Saat 10:30)

Ders programı yapmak için gerekli olan öğretmen, ders, saat bilgileri zaten K12NET’e girilmiştir. Bu bilgileri alıp, ders programı yapmak, çeşitli kısıtlamalar girerek, bu kısıtlamalar altında en efektif programları yapmak, bir kez program yaptıktan sonra aynı kriterlerle onlarca alternatif programlar yapmak, K12NET’in görevleri arasındadır. K12NET aynı zaman uluslararası bir program olan ASC programı ile de entegredir. Bu eğitimde bunların ayrıntıları ele alınacaktır. Bu konu ile 8  serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.  

Günlük ve Ders Devamsızlığı (15 Ağustos Salı Saat 14:30)

K12NET’de dilerseniz günlük, dilerseniz, ders devamsızlığı alabilirsiniz. Ders devamsızlığının kurallarını belirlemeniz durumunda sistem otomatik olarak devamsızlıkları günlük devamsızlığa çevirir, isterseniz buradan günlük devamsızlığı e-okula aktarabilirsiniz. Bu eğitimde günlük ve ders devamsızlıklarının girişleri ve raporları konusunda ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.  Bu eğitimde anlatılanları, 9 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz. 

Temel Tanımlar (16 Ağustos Çarşamba Saat 10:30)

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Bu eğitim tüm eğitimlerin alt yapısını sağlar, kullanıcılarımızın bu eğitimlerden en az birine bir kez katılmalarını öneriyoruz. Bu eğitimde anlatılanları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz. 

İletişim-Mesajlar Modülü (16 Ağustos Çarşamba  Saat 14:30)

K12NET’i kullanarak, 4 kanal üzerinden öğrenci-öğretmen ve personellerinizle çok güçlü iletişim kurabilirsiniz. Ekran mesajları, duyuru ve e-postaların kullanımı bedavadır. K12NET Mobile uygulama sayesinde aynı whatsapp,twitter gibi ÜCRETSİZ bildirimlerle sürekli iletişim halinde olabilirsiniz. Mesaj içeriklerini istediğiniz gibi hazırlayabileceğiniz gibi, sistemin gönderdiği otomatik SMS içeriklerinden de yararlanabilirsiniz. Kendi şablonlarınızı oluşturup, kendi iletişim gruplarınızı kurabilirsiniz. Bu konu ile 14 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.  

Yetkilendirme (17 Ağustos Perşembe Saat 10:30)

Okul yönetim sistemlerinin en önemli konularında biri de yetkilendirmedir. Kim, hangi ekranı, ne kadar görecek? Suyun başındaki yetkili kişi, istediği birimlere, istediği kişilere kolaylıkla yetki verebilmelidir. K12NET’in birimlere tanıdığı standart yetkiler vardır. Okullarımız, bu standartlara uymak durumunda değildir. İster birimlere, ister kişilere ekranların tamamını, belli bölümlerini açıp kapatabilir, bu ekranları; görmesine, eklemesine, düzenlemesine, silmesine istediği gibi karar verebilir.  Öğrenci –öğretmen portallarındaki her web parçasına istediği gibi hükmedebilir. Bu eğitimde anlatılanları, 1c-10 videolarında bulabilirsiniz. 

Rehberlik (17 Ağustos Perşembe Saat 14:30)

Bu eğitimde Rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. 1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Yeni eklediğimiz Sosyometri, Sosyagram test ve envanterlerini anlatacağız. Eğitimin sonunda, 8 Ağustos tarihinde güncellenen ve bir daha önümüzdeki yıla kadar yürürlükte kalacak taban puanlarla  http://osstercih.k12net.com  adresinde yayınlanmakta olan, en güncel  ÖSS Tercih Programımızı tanıtacağız. Tercih programımız YÖK’un hazırladığı müthiş bir kaynak olan YÖK ATLAS çalışmasıyla da entegredir.

Yıl Sonu İşlemleri Yeni Yıla Geçiş  İşlemleri (18 Ağustos Cuma Saat 10:30)

K12NET’i bu yıl, 2016-2017 yılında kullanmış olanlar, yılsonu işlemlerini bitirdiklerinde birkaç tuşa basarak kolayca sistemlerini 2017-2018 yılına aktarabilecekler. Bu eğitimde sistemi nasıl yeni yıla geçireceğimizi uygulamalı göstereceğiz.

Geçen hafta açıkladığımız, okullar açılıncaya kadar sürdüreceğimiz eğitim programımız aşağıdadır. Ayrıca isme göre sıralı eğitim programı da ekte bilgilerinize sunulmuştur.

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]