K12NET’de Seminer Eğitimleri Biter, Yıl İçi Eğitimleri Bitmez… 

9 Eylül 2019

K12NET’de Seminer Eğitimleri Biter, Yıl İçi Eğitimleri Bitmez…  

18 Temmuz tarihinden bu zamana, 16 farklı konuyu,41 kere, anlattık. Bu hafta seminer dönemi eğitimlerinin sonuna geldik. Lakin K12NET’de eğitimler bitmez. Öğretim yılı içerisinde de her hafta farklı konularda eğitimler yapmaya devam edeceğiz.

Bu hafta 3 tane çok önemli eğitimimiz var.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri / 11 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Yapılması gerekenleri, seminer döneminde yapanlar için hiçbir işlem kalmadı. Yeni yıl işlemlerini yapmayan kurumları çok etkileyecek bir haberimiz var. Daha önce duyurduğumuz üzere,15 Eylül tarihinde personel görevlendirmelerini otomatik sonlandırma kararı almıştık. Şuana kadar 20 binin üzerindeki personelin yeni yıla görevlendirmesinin yapılmadığını görüyoruz. Bu personeller kendi okullarınızda çalışıyorsa sorun yok, çalışmıyorlarsa, geçen yıl görevli iken verdiğiniz şifreler hala aktif durumda. Biz otomatik sonlandırma yaptığımızda, bu 20 binin üzerindeki personeller şuanda da okulunuzda görevliyse sisteme giremez olacaklar. Rakam bu kadar yüksek olunca “acaba süreyi uzatmalı mıyız?” Diye düşünmeye başladık. Kararımızı bu haftaki gelişmelere göre belirleyip, sizleri bilgilendireceğiz. Bu eğitimde yeni yıla geçiş işlemlerinin tüm ayrıntılarını anlatacağız.

Şifre İşlemleri / 12 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Sistem Hazır Olmadan Öğrenci / Veli Şifresi Dağıtmayınız.

Sistem bomboş, öğretmen yok, şube yok, mesaj yok, duyuru yok. Velilere şifrelerini aceleyle hazırlayıp teslim etmeyiniz. Veli giriş yapıyor, bomboş bir sistem. İlk tepkisi “Bu ne, içinde hiç bir bilgi yok?” diyor. Velilere karşı sınırlı bir kredimiz var. Bu krediyi hoyratça kullanmamalıyız.  Okul müdürlüğü olarak  önce temel tanımlamaları yapmalı, öğretmenler sistemi kullanmaya başlamalı ve öğrenci/velilere tapu belgesi dağıtır gibi şifreleri mektupla dağıtmalısınız. Şifre işlemlerinin her türlü ayrıntısını bu eğitimde bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 13 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrencisi Olmayan, Öğretmeni Olmayan, Şubesi Olmayan Bir Sistemi Kimse Kullanamaz!

Biz okullara hizmet veren bir şirketiz. Biz okullara görev tebliğ edemeyiz. Dilimiz döndüğünce anlatır, söyler, olası durumları gösterir, sonra müşterinin yapmasını bekleriz. Temel tanımlamaları yapılmayan bir sistemi kimse kullanamaz. Bizim amacımız öğretmen, şube tanımlamak değil, okulunuza katma değerli 19 modülü biran evvel kullandırmaya başlamak olmalıdır. Okulların biran evvel temel tanımlamaları yapmış olması gerekiyor. Hatta bunun yaz döneminde tamamlanmış olması gerekiyordu. Tamamlamayan okullara her türü desteği vermeye hazırız. Yeter ki, siz zaman bulup biran evvel işlemlere başlayınız.Bu eğitimde en temel bilgileri, en baştan, yeniden anlatacağız. 

Eğitimlerimiz Online, Herkes Kendi Mekanında ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]