K12NET’de, Okulunuza Özel, Öyle Karneler Hazırlarsınız ki?

26 Mayıs 2021

K12NET’de, Okulunuza Özel, Öyle Karneler Hazırlarsınız ki?

Okullarımız hem renk, hem içerik, hem tasarım, hem hesaplama yönünden öyle farklı karneler hazırlıyorlar ki, okullara “sadece şu şekilde karne verebilirsiniz” demek çok büyük haksızlık olur. Elbette hazır şablonlar olmalı,isteyen her okulumuz bunları kullanabilmeli ama “özgürlüğüme, yaratıcılığıma dokunma, hayal ettiğim her türlü karneyi verebilmeliyim” diyen kullanıcılara da engel olunmamalıdır.

1 – Karnenin içinde neler yazacağına karneyi hazırlayanlar karar verebilmeli, hangi gözlemi yapmak istiyorlarsa içeriğini, özgürce hazırlayabilmelidirler.

2 – Karnenin rengini belirleyebilmeli, okulunun kurumsal renkleri ne ise, canları hangi rengi kullanmak istiyorlarsa kullanabilmelidirler.

3 – Okullar öyle güzel tasarımlar yapıyorlar ki, karne tasarımlarını kendileri yapabilmelidirler.

4-  Hesaplama yöntemini kendileri belirleyebilme, kendi ölçütlerine göre hesaplama yapabilmelidirler.

Aşağıdaki resimde MYP karnesinin not giriş örneği bulunuyor. Bu örneğe bakarak sizlere şunu söyletmek istiyoruz: “bunları yapan, canı ne isterse onu da yapar

A notu, A-S1, A-S2 notlarından oluşuyor. Sınavların sayılarını A-S3, A-S4… diye istediğiniz sayıda artırmak mümkün. Yukarıdaki örnekte, A-S1,A-S2 sınavlarının ağırlıkları eşit ama istenirse ağırlıkları da farklı yapılabilir. Örneğin “A-S1 sınavı %30, A-S2 sınavı %70 etkili olsun. Bu iki sınav, A notunu oluştursun” denilebilir. Aynı durumlar B-S1, B-S2,B-S3… gibi sınavlar için de geçerli. B-S1 diye başlayan alt sınavlar da, B sınavının sonucunu oluşturuyor. A ve B sınavların sonuçları da 1. Dönemin sonuçlarını oluşturuyor. A,B sınavları 8 üzerinden puanlanırken ve bu puanlar birinci dönemin puanını oluştururken, birinci dönemin puanı, yüzdelik puana çevrilebilir. Yukarıdaki örnekte yok ama istenirse puan aralıkları, harfli not sistemine de çevrilebilir. Örneğin “80 ile 100 arasındaki puanlar >>> A harfine, 60-80 arasındaki puanlar, B harfine karşılık gelsin” denilebilir. Aslında uzun lafın kısası, burada neredeyse “yapılamıyor” denilen hiçbir durum bulunmuyor.

Yukarıdaki not defteri, aşağıda öğrencinin karnesi oluveriyor. Öğretmene sadece not girdirme görevi veriliyor. Öğretmen not giriyor, not girdikçe karneler otomatik oluşuyor.

Eğitime Katılmak İçin Bir Mail Gönderilmesi Yeterli Olacaktır.

27 Mayıs Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız online-ücretsiz eğitimimiz en kolay – en basit – karne örneklerinden başlayıp, kuruma göre özel hale getirilen, en karışık durumları kapsayan karne örnekleri ile devam edecektir.  Eğitimimize katılmak isteyenlerin [email protected] adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır.

Katılmak İsteyip de Mazereti Olanlar

K12NET eğitimlerinin tamamı kayıt altına alınmaktadır. Eğitime katılamamış müşterilerimiz, sonradan bu ve bundan önceki tüm eğitimlerimizin videolarına ulaşabilirler. “K12NET’de öğrenmek istiyordum, öğrenemedim, fırsatım olmadı” mazareti, K12NET için geçerli değildir.

K12NET’i öğrenmek isteyenlerin, her zaman bir alternatifi vardır.

K12NET, Sorusuna Hala Cevap Alamadı!

K12NET, Sorusuna Hala Cevap Alamadı! K12NET yazılımında, öğretmen 10 saniyede ödev verir, ödev verir vermez, velilere ücretsiz bildirim gider, ödevin...

DEVAMINI OKU

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…   

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…    Müşterilerimizin %58’i, Muhasebe Modülünü kullanıyor. Bunun anlamı, “kayıt, şartsız, her şeyi ile K12NET’e güveniyorum”...

DEVAMINI OKU

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz?

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz? Eğitim kurumları için bursluluk organizasyonları o kadar önemlidir ki, amatör yazılımlara bırakılamaz. Bir senaryo...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]