K12NET’de Miras Devri 

20 Mart 2023

K12NET’de Miras Devri 

Konuyu iyi anlatmak için somut bir örnek üzerinden ilerleyelim. Eğer 9. Sınıflara derse giren bir matematik öğretmeni iseniz, Denklemler ve Eşitsizlik konusu altında; Sayı Kümeleri, Bölünebilme Kuralları gibi konuları işlemeniz gerekiyor. Her şey Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanımlanmış durumda. Örneğin, Bölünebilme kuralları, 12 saatte anlatılacak ve 3 kazanım öğretilmeye çalışılacaktır.

Yapılmasını önerdiğimiz bu çalışmayı öğretmenler kendi başlarına ayrı ayrı değil, zümre olarak okul yönetimi ile birlikte her işlemi sadece bir kere yapmalıdır. Zümre, bir kereye mahsus konuları K12NET’de tanımlamalı, öğretmen derse girdikçe, girdiği derse ait, slayt, doküman, video, test gibi dökümanları  yüklemelidir. Bu sene yapılacak yüklemeler, önümüzdeki yıl kullanacaklara miras olarak kalacaktır. Önümüzdeki yıl kullananlar da, üzerine bir şeyler eklemek isterlerse, eskileri bozmadan üzerine ekleyebilecektir. Sonraki yıl kullanacakları daha büyük bir miras bekliyor olacaktır. Öğretmenler günlük hayatta zaten bunları yapıyor. Öğretmenlerden ekstra hiç bir şey istenmiyor. İstenen sadece elindekileri buraya yükle. Üstelik yükleyince sonraki yıllarda işlem yapmasına da gerek kalmayacak. Bakınız bu tanımlamaları,  bu yüklemeleri yapınca öğrenci portallarında neler oluyor? Öğretmen önümüzdeki hafta işleyeceği konuları ders programına yerleştiriyor. Bir de isterse ayar yapabiliyor. “Önce video izle, sonra dökümanı incele, testi en son yap.” Öğrencinin yönergeye uymadığını, en son yapacağı işi en başta yapmaya kalktığını varsayalım. K12NET “Olmaz”. Diyor. “Testi yapman için önce video izleyeceksin, sonra doküman okuyacaksın.”

Bütün Bir Müfredatı Görmek

Öğrencinin faydalanacağı dokümanlar, testler, videolar günlük ders programında, yukarıdaki resimdeki gibi görünüyor. Bunları haftalık program üzerinde değil de, öğrenci portalında arşiv gibi görebilse, K12NET’in yeni çalışması bu. Yüklenen tüm materyalleri konular ekranından görebiliyor hale getirdik.

Konular ve Canlı Ders Linkleri/22 Mart Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıdaki yenilikleri bu haftaki eğitimimizde anlatacağız. Bu kadar yaklaşmışken, online-canlı ders yapılmak istenirse 1- Öğretmene link bağlama 2- Derse link bağlama 3- Şubeye link bağlama süreçlerini de anlatacağız. Teams, Zoom, Google Meet, Gotomeeting, Webex…. Veya niceleri tüm online toplantı linkleri ile K12NET’in uyumlu şekilde çalışabildiğini eğitimimizin son bölümünde göstereceğiz.

Öğretmenler Görüşlerini Yazsınlar!

Özel okulculukta öğretmenler, “önümüzdeki yıl okula  kayıt yenileme” konusu da olmak üzere velilerle görüşmeler yaparlar. Bu görüşmeleri kayıt altına almak gerekir. Hangi öğretmen, hangi veliyle, kaç kere görüştü, ne görüştü, ne konuşuldu? Görüşülmeyen veli kaldı mı? Öğretmenlerin görüşme tanımlamalarını çok hızlı girmesi lazım. Kimle görüştü? – Bu görüşmenin bilgilerine kimler ulaşsın? Bunların tanımının otomatik olması lazım ki, öğretmenlerimiz bir öğrenci için sadece içerik girecek kadar meşgul olsun. Görüşme Türü ve Görüşme Konusu kısmı daha önce yoktu. Bunları da yeni ekledik.

Ajanda Modülü – 6 Fonksiyon Birden / 23 Mart Perşembe, Saat 10:30

1-Yukarıda anlatılan öğretmen görüşmeleri modülümüzün sadece bir fonksiyonu. Geride 5 büyük fonksiyon daha var 2-  Etkinlik (Şenlik-bayram –törenlerin tanımlanması) 3- Görevlerin tanımlanması 4- Resimlerle albüm oluşturulması 5- Bireysel randevular 6- Toplu Randevular

Hepsini eğitimimizde anlatacağız.

Temel Tanımlar / 24 Mart Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması)

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması) Kurumlarımız, K12NET dışında, “Raz-Plus, Okuvaryum, Brain, Foramind …” gibi daha onlarca kendi...

DEVAMINI OKU

K12NET için, 110 Bin Ne ki?

K12NET için, 110 Bin Ne ki? Cep telefonu ile optik okuma çalışmalarına geçen öğretim yılında başlamıştık, bu yıl müşterilerimizin kullanıma...

DEVAMINI OKU

K12NET’in Aralık Ayında Haberi Oldu.

K12NET’in Aralık Ayında Haberi Oldu. Geçen yıl Aralık ayıydı, kurumlarımızdan cılız bir istek geliyordu. Bize ihtiyaçlarını;“Bir grup veli, kayıt yenilemelerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]