K12NET’de Güncellemeler; 5’er,5’er…

25 Mayıs 2018

 K12NET’de Güncellemeler; 5’er,5’er…

Yeni teknolojiye geçiş işlerimiz geride kaldığı için, tüm gücümüzle sisteme yeni özellikler ekliyoruz. Her birini ayrı bir yazı konusu yapsak, yaz tatilinin bile yeterli olmadığını gördük. Bu yüzden bu yazımızda son zamanlarda sisteme eklediğimiz 5 yeni özelliği topluca bilgilerinize sunmak istedik.

1-    Personel Sözleşmelerinizi Artık K12NET Sisteminden Otomatik Alabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı, 4 Ocak tarihinde, özel okul öğrencilerine yapılacak sözleşmelerin standartlarını yayınlamış, bizler de hemen öğrenci sözleşmelerini sisteme eklemiştik. Okulların, isterlerse kendi ihtiyaçlarına göre sözleşmelerini özelleştirebilmelerini sağlamıştık. Milli Eğitim Bakanlığı, personellerle yapılacak sözleşmelerin de standarda bağlanmasını isteyince aynı çalışmayı bu sefer de personeller için yaptık. K12NET Ön muhasebe mödülünü kullanıp personel maaşlarını sisteme girenler,  Finans Yönetimi >>> Personel Sözleşmeleri ekranlarından ister bireysel, ister topluca sözleşmelerini çıkarabilecekler. Ön muhasebe modülü kullanmayan okullarımız ise Personel İşlemleri >>> Görevlendirme ekranlarından personel sözleşmelerini alabilirler. El değmeden tek bir tuşa basarak tüm personellerinizin sözleşmelerini zahmetsizce çıkarabilirsiniz.  Konunun detaylarını ve personel sözleşmelerinin özelleştirilebilmesi konularının ayrıntılarını, K12NET üzerinden göndereceğimiz ekran mesajından öğrenebilirsiniz.

2-    Anket Modülüne Yeni Fonksiyonlar Eklendi.

Türkiye’nin okul zincirlerinden,başarılı çalışmalar yapan bir eğitim kurumu, K12NET üzerinden anket çalışması yapmak istedi. Her zaman söylediğimiz gibi bizleri bu denli güçlü hale getirenler, müşterilerimizdir. “Bu çalışmayı K12NET üzerinden yapmak istiyoruz ama bizlerin bazı ihtiyaçları var” dediler ve isteklerini sıraladılar: 1- Her anket sorusuna ayrı ayrı görüş girilebileceği gibi, anketin sonunda genel bir görüş bildirme alanının olması veya olmaması yetkiye bağlanması 2-Anket sorularının bazılarına cevap vermek zorunlu olunacak, cevap vermeden diğer soruya geçmesine izin verilmeyecek veya bazı sorulara cevap vermeden geçmesine izin verilmesi.  3-Bazı anket sorularının tek cevabı olmaz. Seçenekler sıralanır, bunlardan örneğin “en önemli 3 maddeyi sıralayınız” denilebilir ya da “tüm maddeleri önem sırasına göre baştan sona sıralayınız” denilebilir. Bu çok anlamlı, çok önemli isteklerini hemen yerine getirdik.

3-    LKS, YKS ve Alan Sınavlarının Karnelerini Kendi Kurumunuza Özel Matbu Evrak Olarak Bastırabilirsiniz.

Bu yıl önce  LKSYKS ve Alan sınavlarının karnelerinin tek bir sayfada A4 kağıdına basılmasını sağlamıştık. Yeni çıkardığımız güncelleme ile sizler istediğiniz bir matbaada, size tahsis ettiğimiz alanlara istediğiniz şekilde logo-slogan-başlıkları en görsel, en renkli şekilde bastırabileceksiniz. Bizler de karnenin bize ait olan yerlerini kullanacağız. Böylece kurumunuza özel, matbaadan çıkmış, renkli pırıl pırıl çıktıları kullanmanız olanaklı olacak. Aşağıdaki linkten sizlere özel olarak tahsis ettiğimiz alanları incelebilirsiniz. (Baskıdan önce K12NET yetkililerine yaptığınız düzenlemeyi teyit ettirmenizi öneririz) 

http://tanitim.k12net.com/tmp/sinavkarnematbu.pdf

4-    Öğrenci/ Veli Mektubunun İçeriği, Yeniden yazılıp okulların bu içeriği renkli – şemalı – resimli kendilerine göre özelleştirebilmesi sağlandı.

Önümüzdeki yıl, bir numaralı önceliğimiz önce öğretmenlerimizin, sonra öğrenci ve  velilerin cep telefonlarından en etkin şekilde sistemi kullanmasını sağlamak olacaktır. Öğrenci ve velilerin kullanıcı adı ve parolalarının da iletildiği veli mektubunun içeriğinin resimli –şemalı – renkli bir şekilde yazılması ve bu içeriğin okulların kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirebilmeleri sağlanmıştır.  Konunun ayrıntılarını K12NET üzerinden gönderilen ekran mesajında bulabilirsiniz.

5-    Milli Eğitim Bakanlığı’nın 31 Ocak 2018 tarihinde çıkardığı, Dönem Sonu Not Hesaplamasıyla İlgili Değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Ocak tarihinde yapılmasını istediği “Proje puanlarının aritmetik ortalaması ile ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ayrı ayrı alınarak toplanıp ikiye bölünür. Bulunan sonuçla birinci ve ikinci sınav puanları toplanıp üçe bölünerek elde edilir.” Hükmü hemen o hafta yapılıp yerine getirilmişti. Bu düzenlemeyi genel bir duyuru ile sizlere iletmemiştik. Son günlerde sizlerden “bu değişiklik yerine getirildi mi?” soruları gelmeye başlayınca genel bir duyuru yapmamızın faydalı olacağını düşündük. 

 

Önümüzdeki hafta yeni güncelleme haberleriyle sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]