K12NET’de Ders Programı Yapma Zamanı…

22 Ocak 2024

K12NET’de Ders Programı Yapma Zamanı…

Bazı işlerin zamanı var. Mevsimler gibi… Yazın denizde yüzmeyi kaçıranların, bir dahaki yaza kadar beklemesi gerekir. Birinci dönem bir ders programınız vardı. Programınızı elle yaptınız veya başka bir programda yaptınız ama bir şekilde yaptınız ve yaptığınız program yürürlükte. Öğretmenler bu programa göre derse girip çıkıyorlar. Muhtemelen ikinci dönemde de, önceki programınız devam edecek.  Salı günü öğleden sonra, yüksek lisans dersine giden, Ahmet öğretmenin kısıdı, mümkünse her öğretmene yarım gün izin verme kısıdı ve diğer tüm kısıtlamalar hepsi aklınızda.

Hiç strese girmeden / Hiç acele etmeden / Keyfe keder…

Aynı şartlarda, aynı kısıtlarla K12NET’de ders programı yapabiliyor musunuz? Deneme yapmanın tam zamanı. Yapamazsanız kaybınız olmayacak. Yapabilirseniz iğnenin deliğinden geçiren, müthiş bir programı öğrenmiş olacaksınız.

Diyelim ki Yaptınız;

Ders programı yapanlar çok iyi bilir, program yerleşince bir sevinç olur. K12NET ders programını kullananlar için burada müthiş bir haberimiz var. Bir kere program yapabildiyseniz, “Aynı kısıtlarla bu programdan 3-5-10 tane daha yap” deme hakkınız var. İşte bunu başardığınızda, pazardan domates seçer gibi, “7.versiyon dağıtımı pek güzel olmuş, bu programı istiyorum” deme hakkınız olacak.

Ders Programı / 25 Ocak Perşembe, Saat 10:30

Bu haftaki online eğitimimizde, ders programı yapmanın tüm ayrıntılarını uygulamalı olarak öğreneceksiniz. Unutmayınız! K12NET’in ders programını;

Arabanın direksiyonu var. Freni de var. Eğer otomatik ise vitesi bile yok. Hadi hiç bilmeden araba kullanınız. Nasıl mümkün değilse, ders programında da bu kural geçerlidir. Bilirseniz çok hızlı ilerlersiniz. Bu yıl 3 kere bursluluk sınavı eğitimi yaptık. Eğitimde “misafir öğrencilerinizin okul numarası olmayacağı için TC kimlik numarası kullanmanızı öneriyoruz” dedik. Eğitime katılmayınca, sonradan videoyu izlemeyince, üstelik “izlemeye vaktimiz yok” deyince, bir okulumuz TC kimlik numarası olmadan bursluluk sınavı yapmaya çalışmış, kaç gündür düzeltmek için emek harcıyorlar. Saatleri değil, günleri gitti. Şimdi soruyoruz. Eğitim için harcanan zaman, vakit kaybı mıdır?

2.Döneme Geçiş İşlemleri / 24 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Birinci dönemdeki işlemlerini bitirmiş kurumlarımız, sistemlerini ikinci döneme geçirebilirler. Geçiş süreci ile ilgili yapılması gerekenleri bu eğitimde anlatacağız. Eğitimin videosunu çekeceğiz, katılamayan kullanıcılarınız, sonradan izleyebilirler. Ayrıca K12NET ekran mesajı üzerinden gerekli yardım dokümanlarını da ulaştıracağız.

Temel Tanımlar / 26 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]