K12NET’de Bu Haftayı Rehber Öğretmenlerimize Ayırdık.

16 Ekim 2023

K12NET’de Bu Haftayı Rehber Öğretmenlerimize Ayırdık.

Rehber öğretmenlerimiz, K12NET’i iyi kullanıyorlarsa, K12NET onların elleri ayaklarıdır. Bir başka yazılıma ihtiyaç duymadan her işlerini buradan yürütebilirler.

Rehber Öğretmenlerimiz Ne Yapıyorsa, Hepsi K12NET’de…  

Rehber öğretmenlerimizin ana görevlerini sıraladığımızda;

  1. Öğrencileriyle, velileriyle bir konuda veya farklı konularda, bir kere ve daha fazla sayıda görüşmeler yapar. Bu görüşmelerin kayıt altına alınması, yıl sonunda Rehberlik Araştırma Merkezlerine faaliyet raporlarının gönderilmesini sağlarlar.
  2. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, rehberlik test ve envanterlerini uygular, sonuçlarına göre rehberlik yaparlar.
  3. Liselere giriş, üniversite sınavlarına giriş konusunda mesleki rehberlik yaparlar. Tercih döneminde  en isabetli kararları almalarında öğrencilerine yararlı olurlar.
  4. Öğrencilerin akademik – sosyal – davranışsal gelişimlerini takip ederler. Veli – öğrenci- öğretmen- okul yönetimi arasında iletişim köprüsü olurlar.

Yukarıda saydığımız görevleri yaparken, K12NET, Rehber öğretmenlerimizin daima yanındadır. K12NET, iyi kullanan rehber öğretmenlerimizin eli – ayağıdır. Bu zor görevleri yerine getirirken bir öğrenci ile ilgili bugün ve geçmişte bilmesi gereken, her şeyi K12NET’den tek bir ekrandan,tek bir tuşla öğrenebilirler.

Rehberlik Modülü Eğitimi / 18 Ekim Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı, eğitimimizde uygulamalı olarak göstereceğiz. Değerli rehber öğretmenlerimiz, K12NET’i etkin kullanabilirseniz, başka hiçbir yazılıma ihtiyacınız olmadığını, bu eğitimde görebilirsiniz.

Anket Modülü / 19 Ekim Perşembe, Saat 10.30

İki gerekçeyle anket yapılır. 1-Verilen hizmetten duyulan memnuniyeti ölçmek için, 2- Bir konuda farklı alternatifler varsa hangisinin daha çok istendiğini tespit etmek için yapılır. K12NET Anket modülü, pek çok fonksiyonla çalışıyor. Yıl sonuna doğru, MEB, Riba anketlerinin yapılıp, istediği formatta bakanlığa bildirilmesini istiyor.  Öğrencilerimize online RİBA anketini uygulayıp, rehber öğretmenlerimizin elini sürdürmeden, otomatik analizlerini yapıp, üstelik bakanlığın istediği formatta verilmesini sağlıyoruz. Anket modülünde daha cevap verirken analizler, sistem tarafından otomatik yapılmaktadır.Anket soruları genellikle “aşağıdaki seçeneklerden hangisi sizin için daha uygundur? diye sorulur. Tek bir cevap verilmesi istenir. Cevaplayan kişi, kendisi için en uygun seçeneklerden birini işaretler. Bunun yanı sıra bir başka soru sorma şekli daha vardır. “Aşağıdaki seçenekleri, istek sıranıza göre belirleyiniz. En çok istediğinizden, en az istediğinize göre sıralayınız” denilir. Cevaplayan kişi, birden fazla seçeneği işaretleyerek, istek sıralarına göre işaretleme yapar. K12NET’de bu fonksiyonlar, yıllardır kullanıyordu.

Kullanıcılarımız Çok Yaratıcı

K12NET Anket modülünün bu özelliğini bilen kullanıcılarımız, bunu kendi amaçlarına göre özelleştirebiliyorlar. Örneğin öğrencilerin derslerden proje yapması isteniyor. “En çok proje yapmak istediğiniz derse göre isteklerini belirleyiniz” denilebilir yani ders seçimi – ödev seçimi – proje seçimi – okul gezisi seçimi gibi, birden çok alternatifin olduğu durumlarda, bu soru tarzı kullanabilir.

Temel Tanımlar / 20 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]