K12NET’de Birbirinin İçine Geçen 4 Modül…

28 Mart 2022

K12NET’de Birbirinin İçine Geçen 4 Modül…

K12NET’in modülleri arttıkça, birbirleriyle olan ilişkileri de artmaya başladı. Öğrencilerimize, velilerimize kendi portallarından kıyafet – kırtasiye – sinema – gezi organizasyonları gibi… Aklınıza ne geliyorsa satışını yapabilirsiniz.

1 . Bu satışı yapabilmek için Online Alışveriş Modülünün olması gerekir.

2 .  Alışveriş modülü, aynı zamanda Stok Takip Programına da bağlı olması gerekir. Stokta kaç tane ürün kaldığını bilmeden, online alışveriş modülü sağlıklı kullanılamaz.

3 .  Bütün online alışverişlerin sonu, sattığınız ürünün parasını almakla biter. Sisteminizin her kredi kartıyla uyumlu olması gerekir. Velinin cebinden çıkardığı, her kredi kartıyla alışveriş yapabilmesi gerekir. K12NET, bunun için 22 kredi kartıyla uyumlu çalışan ParamPOS şirketi ile entegre olmuştur.

4 . Alışverişin bir yönü de muhasebedir.Kaç liraya aldım, kaç liradan sattım, kasamda kaç liram oldu.” Muhasebesini tutmak isteyen okullarımızın bu ihtiyaçlarını da karşılıyoruz.

Stok Takip + Online Alışveriş + Param Pos +Muhasebe+ Zimmet Takip Programı / 30 Mart Çarşamba, Saat 10:30

Eğitimimizin başlığı bile, bir satır tuttu. Bu eğitimde yapacaklarımızı, bir senaryo ile anlatacağız. Okulumuza 500 adet kazak alacağız. Online alışveriş modülünden velilerimize, ellerinde hangi kredi kartı varsa onunla satış yapacağız. İsteyen okullarımız, bunun muhasebesini de tutabilecekler.

Zimmet Programını Ayrıca Alıp, Ayrıca Ücret Ödeyen Okullarımız Var

Okullarımızdan bazıları bir program almış, program sadece “Personel Ahmet’in üzerinde ne var, Mehmet’in üzerinde ne var?” Bu bilgiyi tutuyor.  Okuldan ayrılırken, onlardan alacaklarının listesini veriyor. Okulun demirbaşlarını koruyabilmek için çok gerekli bir modül. K12NET’de bu modül, Stok Takip modülünün bir fonksiyonu olarak kullanılıyor. Yukarıdaki senaryonun aynısı yerine getireceğiz. K12NET satın alan okullarımızın, başka hiçbir program ihtiyacı olmayacak.

Sınav Oturma + Optik Kağıt Kodlama / 31 Mart Perşembe, Saat 10:30

Dikkatimizi çekti, K12NET ekibinin “Sınav Oturma Planı” dediği çalışmaya, pek çok müşterimiz “Kelebek Sistemi” diyor. Belli ki, daha önceden bu şekilde oturmuş bir kavram var. Diyelim ki, önümüzdeki hafta sınav yapacaksınız, ancak öğrenciler kendi sınıflarında, kendi sıralarında sınav olsun istemiyorsunuz. Bu sınava özel bir oturma planı yapmak istiyorsunuz. K12NET’de Mümkün müdür?

Bir oturma planı deyip geçmeyiniz, şimdi, K12NET’in sınav oturma modülünün pek çok ayrıntısına şahit olacaksınız. (Okullardan gelen istek cümlelerine göre maddeledik:)

1 .  Sınıf seviyelerine göre örneğin 7.sınıflarla, 8.sınıfları karıştırarak oturma planı yapmak, ya da sadece 6.sınıfları birbiri içinde karıştırmak istiyoruz.

2 .  8/A şubesini kendi şubesinde, kendi içinde karıştırarak, 8/B ve 8/C şubelerini ise iki şube içinde karıştırarak oturma planı yapılsın istiyoruz.

3 .  Her karıştırma yaptığında yeni bir kombinasyonla dağıtsın istiyoruz. Sınavda bir kere yan yana gelebilen öğrenciler, sonraki sınavlarda bir daha gelmesin istiyoruz.

4 .  Okulumuzda şube esaslı eğitimin dışında kur dersleri de yapıyoruz, dersleri şubeye değil, öğrenciye atıyoruz, kur derslerine göre de, sınav oturma planı yapılmasını istiyoruz.

5 .  Asil ve misafir öğrencilere göre, kız ve erkek öğrencilere göre, okula giriş türüne göre sınav oturma planı yapılsın istiyoruz.

6 .  Öğrencilerin oturma planlarını yapınca, şubelere göre sınav oturma listesi ve sınav salonlarının kapılarına öğrenci listelerini otomatik hazırlamak istiyoruz, ayrıca öğrencilere sınav giriş belgesi bastırıp, önceden sınav yerleri hakkında bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

7 .  Olmuşken bir de sınavdan önce, öğrencinin sınavda oturacağı sıranın üzerine öğrenciye özel hazırlanmış, numarası kodlanmış optik kâğıdını koymak, aynı ÖSYM sınavları havasında bir sınav yapmak istiyoruz.

Temel Tanımlar / 1 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]