K12NET’de Artık Ulusal Sınavlarınızı Arşivleyebileceksiniz.

17 Mart 2017

K12NET’de Artık Ulusal Sınavlarınızı Arşivleyebileceksiniz.

Okullarımızdan farklı zamanlarda, farklı talepler gelmektedir. Bunların hepsine dikkat kesiliyor, birçoğunu iş planına alıp, zaman içerisinde yapılmasını sağlıyoruz. Bir taraftan yeni teknojiye geçiş sağlarken, diğer taraftan da yeni modüller –yeni fonksiyonlar ekliyoruz.

Okullarımızdan, “Öğrencilerimizin TEOG-YGS-LYS-TOFEL vb. resmi-ulusal sınavlarını K12NET’de arşivlemek istiyoruz. Yıllar sonra bile bu bilgilere ulaşmak istiyoruz. Öğrencinin detay bilgisini açtığımızda bu bilgilere de ulaşmak istiyoruz” şeklinde geri dönüşler oluyordu. Cep telefonu, tablet ve her tarayıcıda çalışan yeni teknoloji ile hazırlanmış öğrenci detay ekranına bu özelliği ekledik. Burada en önemli unsur, okulların ne kadar bilgi girmek isteyecekleriydi. Bir okul çok ayrıntılı sınav bilgisi girmek isteyebilir, diğer okul, sadece puan ve sıralama bilgisi gibi temel derece bilgilerini girmek isteyebilirdi. Öyle bir düzen kurduk ki, kim ne kadar isterse o kadar bilgi girecek ve öğrenci detay ekranında da o kadarını görecek bir yapı geliştirdik. Puan bilgisini bir tarafa bırakın, isterseniz sınavın derslerinin doğru-yanlış-boş gibi değerlerini bile tutabilirsiniz. Burada bir güzellik daha yaptık, öğrenci resmi sınav belgesini getirdi, isterseniz, resmini çekip, resmi sınav sonuç belgesini resim olarak da arşivleyebilirsiniz.

Öğrencinin ismini aratıp, öğrencinin detay bilgilerine ulaşacaksınız. Sınavlar sekmesinde okul sınavlarının yanında yıldan bağımsız Resmi sınavlar bölümünü göreceksiniz.  Öğrencinin ne kadar bilgisini girmişseniz, o kadar bilgisini görebilirsiniz.

 

Şuan sistemde TEOG,YGS, LYS ulusal sınav şablonu olarak tanımlanmış durumdadır. Yer almasını istediğiniz diğer resmi sınavlar varsa örneğin TOFEL gibi başka sınavların bilgilerini de tutmak istiyorsanız bizlere bu sınavların resmi karne örneğini gönderirseniz, tanımlamalarını yapıp okulunuza bir sefere mahsus dijital kopyasını göndereceğiz.

Resmi sınavların sizler tarafından işlenebilmesi için [email protected] adresine aşağıdaki hususa dikkat ederek talep de bulunmalısınız.

Dijital kopyasını gönderilmesini istediğiniz okulunuzun açık adını yazmalısınız. Burada hangi okulunuza dijital kopya gönderileceği konusu, bir  miktar sizin tercihinize bağlıdır. Örneğin “zaten 8. Sınıftan mezun olmuş öğrencilerin TEOG bilgileri önümüzdeki yıla, liseye kayıt olunca gereklidir” derseniz, TEOG şablonunu lise müdürlüklerine, “bu yıl sınıf atlatmadan 8.sınıf öğrencilerinin tamamının sonuçlarını gireceğim” diyorsanız ortaokul müdürlüklerine de gönderilmesini isteyebilirsiniz. 

Sizlerin veri girişi yapabilmesi için K12NET Destek ekibinin dijital sınav uygulamasını okulunuza göndermesi gereklidir. Böyle bir talebiniz varsa maillerinizi bekliyoruz. 

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]