K12NET’de 288.829 Öğrenci Adayı

24 Şubat 2021

K12NET’de 288.829 Öğrenci Adayı

Bugünkü izlenimlerimize göre, bursluluk sınavları okullarda yüz yüze yapılacak gibi görünüyor. İster yüz, yüze, isterseniz online sınav yapınız, bursluluk başvurularınız için, “K12NET Bursluluk Modülünün-OAR” kullanılmasını şiddetle öneriyoruz. Israrla istememizin tek bir sebebi var, okullarımıza sağlayacağı faydadır. K12NET Bursluluk Modülü aracılığıyla,  çarşamba sabahı itibariyle, sisteme  288 bin 829 öğrenci kendi isteği ile kayıt olmuş. “Gık demeden, hık demeden“, çok kısa bir süre içinde, hiçbir teknik sorun yaşanmadan, 288 bin öğrencinin kayıt işlemi tamamlanmış gözüküyor. Her gün 15-20 bin yeni öğrenci kaydı oluyor. Binlerce öğrencinin kimlik bilgileri, veli bilgileri, iletişim bilgileri, sınav bilgileri yıllara göre arşivlenmiş durumda. Üstelik geçen yıl, ondan önceki yıl, K12NET’in ilk kullanıldığı 2007 yılındaki potansiyel öğrencileri bile sistemde duruyor. Hiçbir bilgi silinmiyor, hiçbir bilgi kaybolmuyor. Geçen yıl, daha önceki yıllar, bursluluk başvurusu yapmış ama bir sebepten dolayı okulunuza kayıt olmamış öğrenciler,hala sizlerin potansiyel öğrencileridir.

Verilerini orada burada tutan müşterilerimize “geçmiş yıllarınızın arşivi nerede?”  diye soruyoruz. Öğrenci bir kere kayıt oldu mu, artık istediğiniz sorguyu K12NET’de yapabilirsiniz. Örneğin “geçen öğretim yılında kayıt olmuş, ismi Mehmet olan, 6. Sınıf öğrencilerine tek bir tıkla SMS gönder” diyebilecekken, neden en kıymetli datalarınızı orada burada tutuyorsunuz?  K12NET öğrenci bilgi sistemi ise, potansiyel öğrencinin durması gereken yer, K12NET değil midir?

Bu konu ile ilgili iki müşterimizin bizlere gönderdiği maili, sizlerle paylaşmak istiyoruz. İzin almadığımız için isimlerini/kurumlarını yayınlamadan verdikleri bilgiyi paylaşıyoruz:

-Daha önceki yıllarda kendimizin yaptırdığı Bursluluk Başvuru Yazılımını kullanıyorduk. Bu yıl ilk kez K12NET’i kullandık. Verileri yönetmenin kolaylığını kullanınca anladım.

-Bugün yaklaşık 620 misafir öğrenci sisteme giriş yaparak bursluluk sınavına katıldı ve sınav esnasında sistemsel bir sorun yaşamadık. OAR sistemine yönlendirmeniz için teşekkürler 🙂 

K12NET Bursluluk Modülünde kayıt için gerekli bilgiler zaten hazır duruyor.  Tanımlanmış, sınav- sınav salonları- gözetmen öğretmenler- sınav giriş belgesi- sınav sonrasında alınacak sınav sonuç belgesi. Öğrenci kayıt olurken başka yere, sınav olurken başka yere, sınav sonucunu öğrenirken başka yere gitmemeli. Her işinizi tek yerden, K12NET’den yapmalısınız.

Kullanmak İsteyenler, Sadece Bir Mail Göndereceksiniz.  

K12NET Bursluluk Başvuru Sistemini (OAR) kullanmayan okullarımızın, kullanmak istemeleri halinde sadece [email protected] adresine mail göndermeleri yeterlidir.

Online Olursa Bile Hazırız Demiştik.

Ocak ayında peş peşe çok büyük online sınavlar yaptık. Hiçbir kuruma öğrenci sınırlaması getirmedik. Sınava getirebildikleri tüm öğrencileri sınav yaptık. “Online yazılımımız var” diyenler, buhar olup kaybolurken, K12NET okullarının bursluluk online sınavlarına talip olduk. Aynı anda binlerce öğrenci online sınav olurken, soruları saniyeler içinde ekranlara getirdik. https://www.youtube.com/watch?v=okmN7Y4aSc8&ab_channel=K12NETSIS videomuz öğrenciler, sınav olurken gerçek zamanlı çekilmiştir. Şimdi bursluluk sınavları okullarda yüz yüze yapılırsa performans kaygımız hiç yok. Milyonları sınav yapabilecek durumdayız. Yeter ki bizim dışımızda, bizim kontrol edemediğimiz etkenler devreye girmesin, K12NET’le  her türlü online / yüz yüze bursluluk sınavlarını yapabilirsiniz.

Bursluluk Sınav Başvurusu Modülünün demosunu incelemek için;

https://oaryeni.k12net.com/ bu adresi kullanabilirsiniz. Rastgele TC kimlik numarası üretmek için de https://www.simlict.com/ adresini kullanabilirsiniz.

Aklın Yolu Nasıl da Bir…

Geçen hafta başında okullarımızdan K12NET üzerinden öğretmenlerimize personel kimlik kartı çıkarmak için  bazı kişisel bilgilerin öğretmenler tarafından, öğretmen portalından doldurulmasını istediklerini söyleyen telefonlar aldık. Araştırınca öğrendik ki, hafta sonu dışarı çıkma kısıtlamalarında öğretmenlerin personel kimlik kartına ihtiyaçları oluyormuş. Online sistemlerin bir numaralı görevi bu değil midir? Okul yönetimi niye öğretmenin Aile Sıra Numarasını girsin ki? Yetkiyle okul yönetimi bu alanları öğretmenlerine açsın, öğretmenler de kendi bilgilerini en doğru şekilde doldursun, öğretmenler doldurdukça giriş kartları de tüm bilgileriyle hazır olsun. Geçen hafta sizlerden gelen talebi, bu hafta yapıp hizmetlerinize sunduk. Konuyla ilgili dokümanı, K12NET üzerinden ekran mesajı ile birlikte göndereceğiz.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]