K12NET’de 15 Gün, Bu İki Konuyu Konuşacağız.

9 Ocak 2023

K12NET’de 15 Gün, Bu İki Konuyu Konuşacağız.

Özel okulların 15 gün boyunca yoğun olarak konuşacağı iki konu bulunuyor:  Biri bursluluk sınavları, diğeri tatile gitmeden önce verilecek karneler. Özel okulların bir kısmı, 7-8 Ocak tarihlerinde, diğer bir kısmı da, 14-15 Ocak tarihlerinde bursluluk sınavları yapacaklar. Sonra ara tatil başlayacak, arkasından 4-5 Şubat tarihlerinden başlayarak, bahar aylarına kadar, her hafta sonu bursluluk sınavları yapılmaya devam edecek.

16 Ocak haftası karne için yoğun bir şekilde not girişleri yapılacak. Not giriş işlemlerini bugünlerden başlayarak en son güne bırakmamanızı, en son gün 20 Ocak tarihinde, sadece kare dağıtmak üzere planlamalarınızı yapmanızı rica ediyoruz. Son güne bırakılan her işin riski ve son gün stresi yaşanmaktadır.

Bu Haftaki Eğitimimizin Formatı Farklı Olacak!

Bu hafta karne ve bursluluk sınavları ile ilgili soruları olan kullanıcılarımızı eğitime davet edeceğiz. Herkes takıldığı soruları soracak, bizler de cevap vereceğiz. Biz bu sefer konu anlatmayacağız, sizlerden gelen sorulara cevap vereceğiz.

Bursluluk Sınavları ve Karneler-(Soru-Cevap) / 11 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

Bu iki konuda müşterilerimizden gelen sorulara cevap vereceğiz. Bursluluk sınavları, diğer okul sınavlarına benzemez. Yanlış bir işlem, sonra düzeltilse bile şaibeye neden olur. Sınavı bugün yapıp, yarın yayınlamak, “bu kurum işlemlerini hızlı yapıyor” dedirtmek için, iyi bir davranış gibi gözükse de, yıllardır yaptığımız gözlemlere göre, hızla yapılan işlerin önemli bir kısmında hata yapılmaktadır. Sınav sonuçlarının doğruluğunu birkaç kişi teyit etmeden açıklamayınız.

Soru Editörü-Bankası Eğitimi / 12 Ocak Perşembe, Saat 10:30

K12NET’in 2004 yılından beri soru bankası olmasına rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl değişen müfredatı yüzünden hiç öne çıkarılmadı. O günlerde, ömrü birkaç yıl olan soruları tasniflemenin kimseye faydası olmayacaktı. Son yıllarda müfredat yerine oturdu, değişiklikler son buldu. Öyleyse artık soru bankamızı, gün yüzüne çıkarmanın da zamanı geldi. Aşağıdaki resimde (1) gerçekten içinde 817 bin sorunun tutulduğu, bir K12NET soru bankası görüyorsunuz. Sol taraftaki bölümde (2) ise filtreleme kriterleri yer alıyor. “4. Sınıf matematik dersi olsun, kazanımları şunlar olsun, zorluk seviyeleri ve geçerlilik değerleri şu arada olsun”, gibi kriterlerle soruları seçip, bir kitapçığa basma veya online sınava dönüştürmek mümkün oluyor. K12NET’in kendisinin soruları yok, içini doldurmak isteyen kurumlara boş olarak veriyoruz. Bankanın içine farklı havuzlar oluşturup, havuzlar arasında da soruların yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Her bir soruyu öğretmen veya personel portalından tek tek havuza ekleyebilirken, içinde yüzlerce sorusu olan pdf dosyasını, otomatik kesici ile bir seferde bankanıza dahil edebiliyorsunuz.

Temel Tanımlar / 13 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması)

Lütfen, Geçen Yılki Hataya Tekrar Düşmeyelim! (K12NET Hatırlatması) Kurumlarımız, K12NET dışında, “Raz-Plus, Okuvaryum, Brain, Foramind …” gibi daha onlarca kendi...

DEVAMINI OKU

K12NET için, 110 Bin Ne ki?

K12NET için, 110 Bin Ne ki? Cep telefonu ile optik okuma çalışmalarına geçen öğretim yılında başlamıştık, bu yıl müşterilerimizin kullanıma...

DEVAMINI OKU

K12NET’in Aralık Ayında Haberi Oldu.

K12NET’in Aralık Ayında Haberi Oldu. Geçen yıl Aralık ayıydı, kurumlarımızdan cılız bir istek geliyordu. Bize ihtiyaçlarını;“Bir grup veli, kayıt yenilemelerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]