K12NET,Bursluluk Sınavlarını, ParamPOS ile Nasıl İlişkilendirecek?

1 Kasım 2021

K12NET,Bursluluk Sınavlarını, ParamPOS ile Nasıl İlişkilendirecek?

Salgından önce okullarımızdan şöyle bir talep geliyordu: “Bursluluk sınavları organize ediyoruz, yüzlerce, binlerce başvuru oluyor ama sınav günü beklediğimiz kadar öğrenci sınava katılmamış olabiliyor. Sınavın ücretli olmasını istiyoruz. Amacımız bunun üzerinden bir kazanç elde etmek değil, başvuruda bulunmanın 50-100 Lira gibi bir ücreti olsun ki, biz de sınava katılacak gerçek öğrenci sayısını bilelim, K12NET de, bize başvuru sırasında ücret almamızı sağlayacak yazılımı yapsın” diyorlardı. Bunu yapabilmek için, her bankanın kredi kartıyla uyumlu olmak, her bir bankayla tek tek anlaşmalar yapmak, sonra da okullara anlaştığımız banka sayısınca hesap açıp, her bir bankanın hesaplarını takip ettirmek gerekiyordu. Bu okullarımız için vakit kaybı demekti, zorluk demekti.

Salgın günlerini iyi değerlendirdik. Hazine ve Maliye Bakanlığından onaylı, Merkez Bankası güvencesi altında, ParamPOS şirketi ile entegre olduk. Öğrenci sayısınız ister 50, ister 500, isterse 5.000 olsun, 3.446 K12NET okullarını bir bütün olarak kabul edip, K12NET okullarına çok özel fiyatlama çalışması yaptılar. Gün blokeli çalışmak koşuluyla, sıfır komisyonla, yani tek kuruş komisyon ödemeden, ParamPOS ile anlaştığınızda, Türkiye’deki tüm kredi kartlarıyla da anlaşmış olacaksınız. O bankanın, bu bankanın hesap ekstrelerini tutmayacaksınız, tek bir hesaptan, sıfır komisyonla, bütün kredi kartlarıyla çalışabilir olacaksınız. Bu yöntem sayesinde isteyen okullarımız, online bursluluk başvurularında ücret de alabilecekler.

Gücümüz Sayımızdan Geliyor.

ParamPOS şirketi, K12NET okullarına diyor ki;

1 –    Öğrenci sayınıza bakmayacağız. Okulunuzun kaç öğrencisi varsa, sıfır komisyon hakkından tüm okulları yararlandıracağız.

2 –    Aidat, yıldat, üyelik, siftah, bahşiş veya başka bir ismi varsa, herhangi bir isimde üye olmak isteyen okullardan bir ücret almayacağız. Başvuru ücretsiz olacak.

3 –     Bu imtiyazlı durumun devam etmesi için, belli bir kota da talep etmeyeceğiz. “Ayda, yılda, şu kadar satış yaparsan yararlandırırım” gibi sınırlılıklar da getirmeyeceğiz.

4 –    Kurumunuz açısından bir bankayla çok özel, çok ayrıcalıklı bir anlaşma yaptığınızı varsayalım. Madem çok iyi bir fırsat yakaladınız, o bankayla çalışmaya devam edebileceksiniz, geride kalan diğer kredi kartlarınızı, ParamPOS üzerinden yürütebileceksiniz.

ParamPOS Hayır Kurumu mu?

ParamPOS yukarıdaki bu çok imtiyazlı 4 hakkı neden bize sağlıyor? ParamPOS bir hayır kurumu mu? Elbette değil, kendi ayakları üzerinde duran ticari bir kuruluş, öyleyse K12NET okullarına bu ayrıcalıkları neden sağlıyor? 3.446 okulun büyük bir kısmı ticaretlerini bir gün buradan yürütürse, oluşacak ticari hareketlilik, sıfır komisyonla bile bu kurumun kazanç elde etmesini sağlayacak. ParamPOS şirketi de gayet iyi biliyor ki, Türkiye’de 3.446 özel okulu- dershanesi olan başka bir dernek-sendika yok. Bir olabilirlersek, piyasadan alamayacağımız imtiyaz yok.

Kıymetli okullarımız! Lafın kısası, bu sizin gücünüz. Bu birlikteliğimizin gücü…

K12NET Unutmaz ve Unutturmaz!

Salgın günlerinde hayatında bir kere bile, kredi kartı kullanmamış, 5 milyon vatandaşımızın ilk kez kredi kartı kullandığını biliyoruz. Bir tuşa basınca, gecenin bir yarısında evine su getirmenin, diş macunu getirmenin keyfini Türk halkı öğrendi. Bu alışkanlığı okul harcamalarına da yönlendireceğiz. Okullarımız, K12NET üzerinden online ticaretlerini yapacaklar. Okul kıyafetlerini, kırtasiye malzemelerini, okul gezilerini ve daha aklınıza gelen her işlemi, buna bursluluk sınavları da dahil, K12NET üzerinden yürütebilecekler. Bu yıl ilk kez, bazı okullarımız kitaplarını, kırtasiyelerini, okul kıyafetlerini K12NET üzerinden online satışa çıkardılar.  Bize inanarak, ticaretini buradan yürüten okullarımıza tam destek verdik.

Bursluluk + Stok + Zimmet+ Online Alış-Veriş+ ParamPOS  Eğitimi / 4 Kasım Perşembe, Saat 10:30

Bu haftaki eğitimimizde bursluluk sınavlarında istenirse ücret alınması durumunu konuşacağız ama eğitimin kapsamı oldukça geniş olacak. K12NET üzerinden online olarak ne isterseniz satabilirsiniz. İyi anlaşılsın diye bir örnekle açıklayalım: Diyelim ki, internet üzerinden 500 tane kazak satalım. Online alış veriş modülünün arkasında Stok Takip Yazılımı olmalı. Yoksa “hemen şimdi şuan; XL, gri renkli, kaç kazağımız kaldı.?” Sorusuna anında cevap veremezsiniz. Online alış veriş modülünün bir ayağı, stok takip yazılımıdır. Online mağazada satış oulrken, sistem arka tarafta otomatik olarak, tıkır,tıkır satılan kazakları stoklardan düşürmelidir. Kazakları 80 liraya almış, 100 Liraya satmıştık. Kasaya kaç lira girdi? Demek ki, online alış veriş modülünün bir ayağı da, (kullanmak isteyenler için) ön muhasebedir. K12NET online alış veriş modülü >>> hem stok >>> hem ön muhasebe >>> programıyla entegredir. Oldu olacak, bir de zimmet modülünü anlatacağız. Geçen yıl satın alınan en yeni 50 laptop, hangi öğretmenlerin üzerinde?  Ayşe öğretmen, laptopunun hardiskinden gürültülü ses geldiğini söylüyor. Ayşe öğretmenden önce bu bilgisayarı hangi öğretmen kullanmıştı. Yoksa ilk kullanan Ayşe öğretmen miydi? Garanti süresi devam ediyor mu?

Son Paragraftaki Gizem

K12NET’in 34 modülünü bir tarafa bırakalım. Sadece son paragraftaki yazılanlara bakalım. Eğer bu son paragraftaki yazılımları, dışarıdan ayrı bir hizmet olarak almaya kalksanız, K12NET’in 3-5 katından daha fazla ücret ödemeniz gerekir. Üstelik hepsi ayrı ayrı çalışır, üstelik hiçbiri birbiriyle konuşamaz, aralarındaki ilişkiyi kuramazlar.

Kayıt Takip Modülü + Online Ön Kayıt Modülü / 3 Kasım Çarşamba, Saat 10:30

Çocuklarını okula kayıt ettirmeyi düşünen veliler, bilgi almak amacıyla okulunuza geliyor. Onlarla konuşuyor, okulunuzun ayrıcalıklı özelliklerini anlatıyorsunuz. Kim, kiminle konuşuyor, bu yılın ücreti olarak kaç lira söylendi, ikinci kez gelirlerse ne denilecek, yeniden indirim isterlerse indirim yapılacak mı, yoksa ilk söylenen rakamda ısrarcı olunacak mı?  K12NET Kayıt Takip modülü, bu takibi yapıyor. Ayrıca okulunuzun web sayfası var. “Bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım” diyorsunuz. Web sayfanız üzerinden K12NET ile senkronize çalışan, online ön kayıt modülü bulunuyor. Yani web sayfasından yazdıkça, otomatik olarak, öğrenci bilgileri K12NET’e akıyor.

Yukarıdaki açıklamaları okuyan ve bizim bu modüllerimizi kullanmayan okullarımız şöyle diyebiliyorlar. “Biz bu ihtiyacımız için kendimiz bir yazılım yaptırdık. Bunun kralını tutuyoruz. Öyle güzel notlar alıyor, bilgileri öyle güzel tutuyoruz ki?”

Kullanmayanlar, Tam Olarak Burada Yanılıyorlar!

Sizin yaptırdığınız o çok güzel yazılım, kendi başına duruyor. Hiçbir yerle bağlantısı bulunmuyor. Oysa kurucu, birbirleriyle bağlantılı şöyle taleplerde bulunuyor:

1 –      Geçen yıl görüştüklerimiz içinden, kayıt yaptırmamışlardan, 6 sınıflarda okuyanları bulun, hem Cumhuriyet bayramlarını kutlayın, hem de, okulumuzun son yeniliklerini hem elektronik postayla, hem SMS yoluyla bilgilendirin. Okulda bu görev kimin üzerindeyse bu görevi bir şekilde yapıyor, yapmasa zaten ciddi sorun olur. Yapıyor ama elli takla atarak ve veri kaybı yaşayarak yapıyor. K12NET ise bunu 10 saniyede yapıyor.

2 –    Okullarının web sayfalarından online ön kayıt bilgilerini alanlar, elbette alıyorlar ama K12NET’in ön kayıt modülü kullanılırsa, okulun web sayfasından aracısız – dolaysız-veri kayıpsız direkt bilgiler, K12NET’e akıyor. Büyük kolaylık, büyük konfor…

 

Bu modüllerimizi kullananlardan da, kullanmayanlardan da aynı ücreti istiyoruz. Öyleyse bu modülleri kullandırma ısrarımız neden? Israrımız, okulunuza daha fazla katkı sağlamaktır. Programımızın bazı kısımlarını karışık, kullanışsız buluyor da olabilirsiniz. Bu durumda yine eğitime katılınız. Gördüğünüz sıkıntıları bizlerle paylaşınız. Karışık-kullanışsız yerler için öneriniz varsa, dinlemeye, geliştirmeye de hazırız.

Temel Tanımlar / 5 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]