K12NET_Güvenli Sınav Tarayıcısı (GST)

22 Şubat 2021

K12NET_Güvenli Sınav Tarayıcısı (GST)

Birinci dönemin sonuna doğru müşterilerimizden “online sınavları, daha kontrollü, daha güvenli yapmak istiyoruz. Kopyayı olabildiğince engellemek istiyoruz” şeklinde talepler gelmişti. Umarız okullar açılır ve öğrencilerinize kendi gözetiminizde çok daha kontrollü sınavlar yaparsınız. Şuan bursluluk sınavları okullarda yüz yüze yapılacak gibi görünüyor. Biz yine de, “daha güvenli online sınav” yapmak isteyen müşterilerimiz için çalışmalar yaptık. Yurt dışında oldukça yüksek ücretli özel çalışmalar yapılmış, şu günlerde kimsenin bu tür işlere  bütçe ayıracak hali yok. Araştırmalarımızı ücretsiz ama çokça tercih edilen yazılımlar yönünde yaptık. Türkçesi “Güvenli Sınav Tarayıcısı” isimli çalışmayı bulduk. Birçok üniversitede, özel okulda, sertifika programlarında kullanılmış, genel beğeni kazanmış, çok kullanılan bu yazılımla, K12NET’i entegre ettik. Yalnız adı üzerinde sadece entegre ettik. İyisi, kötüsü, her şeyi bu yazılıma ait. Yapabileceklerimiz onların yaptıklarıyla sınırlı.

Güvenli Sınav Tarayıcısı (GST) Eğitimi / 25 Şubat Perşembe Saat 10:30

GST’nin en temel özelliği, sınav sırasında öğrenci, sınav olduğu tarayıcıdan başka bir yere çıkamıyor. Yani “bir pencere daha açayım, oradan Google yapayım, soruyu araştırayım,  hesap makinasını açayım, arkadaşlarımla chat yapayım” gibi durumlara izin vermiyor. “Sadece tarayıcıyı  kitlemek, güvenli sınav sağlar mı?” bize göre online sınavlarda bu yöntem tek başına yeterli değildir. GST’nin yanında gözetmen öğretmenin de, Zoom,Teams gibi online toplantı yöntemleriyle öğrencilerini gözlemliyor olması da gerekir. Öğrencinin, GST ile  sınav olurken, hangi programları kullanabileceğine okul yönetimi karar verebiliyor. Yani “Zoom açabilir” seçeneği işaretli ise sınav sırasında Zoom da açık olabiliyor. Amacımız üniversite sınavı, kamu personel sınavı yapmak olmadığına göre,GST’nin önemli ölçüde ihtiyacınızı karşılayacağını tahmin ediyoruz. Bu konuyla ilgilenen müşterilerimizin bu eğitimimize katılmalarını öneriyoruz. Her ne kadar Mart sonrası bursluluk sınavları okullarda yüz yüze yapılacak gibi görünse de, görünenlerin bir gecede değiştiğine defalarca şahitlik yaptık. Bu yüzden öğreniniz, ihtiyaç olursa kullanırsınız.

Önemli uyarı:  Online sınav ayarlarını yaparken, GST’nin ne olduğunu bilmeden bu seçeneği işaretlerseniz, “normal online sınav yapıyorum” diye başladığınız çalışmada öğrencilerinize çok ciddi sıkıntı oluşturursunuz. Bu sıkıntı hemen size de yansır. Bu ayar düğmesinin ne yaptığını bilmeden sakın kullanmayınız.

Muhasebe Modülü İçin Bir İddiamız Var.

İddia ediyoruz, ücreti karşılığı özel yazılım yaptırsanız, K12NET’in eklediği kadar yeni fonksiyon ekletemezsiniz. Çünkü binlerce kullanıcıdan, onlarca öneri, istek geliyor. Bakınız en son bir müşterimiz ne istemiş?

K12net sisteminde eft aldığımız paranın dekontunu, elden aldığımız paranın makbuzunu ve kredi kartı posundan çektirdiğimiz ödemenin slipini ilgili ödemeye karşın yükleyebileceğimiz bir alan var mı?

Yoktu. İş listesine almıştık. Bu hafta güncellemeyi tamamladık. Müşterilerimiz istiyor, biz ekliyoruz. Yeni çıkardığmıız güncellemelerin hiç birinden de ayrıca ücret istemiyoruz.

Muhasebe Modülü Eğitimi / 24 Şubat Çarşamba Saat 10:30

Kurucularımız, bugünlerde muhasebecilerine sürekli şu soruları soruyor olmalı:

K12NET kullanmayan okullarda muhasebeciler her akşam bu soruların cevapları için rapor hazırlarken, bu raporları hazırlamak için saatlerce uğraşırken, muhasebe modülümüzü kullanan okullarda bu raporlar, sistem tarafından otomatik hazırlanır.

Bırakınız, her akşam rutinleri,K12NET hazırlasın, muhasebecilerimiz kıymetli zamanlarını, okulunuzun yüksek menfaatlerini korumak ve kollamak için harcasın.

Temel Tanımlar / 26 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]