K12NET Yıl Sonuna Kadar, Pek Çok Yenilik Ekleyecek (Eğitim ve Yenilik Haberi)

9 Mart 2020

K12NET Yıl Sonuna Kadar, Pek Çok Yenilik Ekleyecek (Eğitim ve Yenilik Haberi) 

Eğer yaptığınız tek iş varsa, her şeyinizi o işe adarsınız. K12NET’de yıllardır sadece okul yönetim yazılım işi yapıyor. Ya, yeni bir modül ekliyor, ya, var olan modüle yeni bir fonksiyon kazandırıyor ya da eskiyen teknolojisini değiştiriyor. Bu Perşembe günü saat 10:30’da yeni çıkardığımız bir modülün, ücretsiz, online, yerinde eğitimini yapacağız. Yeni çıkardığımız Doküman Yönetimi Modülü’nü etraflıca anlatacağız. Konuyla ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Doküman Yönetimi – (12 Mart Perşembe, Saat 10:30)

Okullar, zamanlarını ve emeklerini harcayarak kurumlarına özel dokümanlar hazırlıyorlar. Bu dokümanlar kuruma aitse, depolanması gereken yer de, kuruma ait olan yazılımdır. Yani K12NET’de depolanmalıdır. Okul müdürlükleri örneğin sınıf seviyelerine göre yıllık planlarını hazırlıyorlar. Örneğin ders planlarını hazırlıyor, hatta ders içeriklerini hazırlıyorlar. Bunların tek elden konulabilmesi ve izlemesi gerekenlerin izlemesi sağlanmalıdır. Dokümanlar, klasör, klasör dosya, dosya tutulabilmelidir. Bu dokumanlar kişilere, şube-sınıf seviyesi veya okul müdürlüğünün öğrenci, veli veya öğretmenlerine, okuldaki birimlere, mesleklere tek bir hareketle gönderilebilmelidir. Gönderilen dokümanların sadece incelenebilir olması, gönderilen kişilerin bunları istenirse düzenleyebilir, ekleyebilir, paylaşabilir hatta silebilir olması yetki ile sağlanmalıdır. Biz en temel haliyle çalışmayı tamamladık. Hiç şüphesiz kullanmaya başlayıp, milyonlarca gözün denetiminden geçtikten sonra yeni talepler olacaktır. Bizler de sizlerden gelecek istekler doğrultusunda mükemmelleştirme çabalarına devam edeceğiz. Konu ile ilgili ayrıntıları eğitimimizde bulabilirsiniz.

Beşi Bir Yerde Eğitimi – (11 Mart Çarşamba, Saat 10:30)

Bu hafta farklı bir formatta bir eğitim yapacağız. Eğitim süresince beş farklı konuyu anlatacağız.

1-Okul Bilgileri Ekranının Tanıtımı: Okulunuzun ilini, ilçesini girmenin, öğrenci adresi girerken sağladığı kolaylığı, okulun enlem ve boylamını girmenin haritada nasıl yol gösterdiğini, yetkili kişilerin imzalarının eklenmesi, eklenen adres ve telefonların belgelerdeki gösterimini anlatacağız.

2-Veli Öğrenci Portallarına Link Bağlama: Öğrenci/veli portallarına istediğiniz linki bağlayabilirsiniz. Örneğin okulunuz web sayfasındaki yemek menüsünü, Milli Eğitim Bakanlığının veya öğrenci/velilerinize fayda sağlayacağını inandığınız herhangi bir web sayfasının linkini bağlayabilirsiniz.

3- KVKK Metni ve Kayıt Zarfının Özelleştirilmesi: K12NET’in özelleştirilebilen belgeleri vardır. Her okul kendi istediği standardı uygulayabilir. İsteyen Milli Eğitim Bakanlığı’nın standart kayıt sözleşmesini kullanabilir, isteyenler bu formatın üzerinden kendi çalışmalarını planlayabilirler.

4-Öğrenci Bilgilerini Güncelleme: K12NET’e öğrencilerinizi yüklediniz ama bir başka platformda en güncel öğrenci /veli cep telefonları bulunuyor. Bunları tek bir hareketle nasıl güncelleyebilirsiniz ve diğer hangi bilgileri güncelleyebilirsiniz? Bu eğitimimizde bu konuları anlatacağız.

5- Alan Formatlama ve Kod Değerlerini Birleştirme: Kullanıcılarla kararlaştırdınız. “Kişileri kaydederken isimlerinin ilk harflerini büyük yazalım” dediniz veya “bütün harfler büyük harf olsun” dediniz. Bir süre sonra baktınız ki, bazıları büyük, bazıları küçük, standardınız bozulmuş, tek bir tuşa basarak istediğiniz standardı uygulayınız.

Bir öğrencinizin daha önce okuduğu yani geldiği okul, örneğin Atatürk İlkokulu, olsun. Siz yazınca K12NET, artık bu ismi unutmaz, bir iki karakter yazınca size okulun tam adını karşınıza getirir ve seçerek kayıt imkânını sağlar. Bir başka kullanıcı “sistem böyle yaz” diye önerdiği halde Atatürk İlkok. yazmış, diğeri Atatürk İO yazmış. İçinizden “Aman Tanrım, sistem önerdiği halde bu kadar farklı yazmayı nasıl başardık” diye düşünmeye başladınız. Çünkü bu tip farklı yazılış şekilleri istatistikleri bozuyor. Yöneticiniz, “okulumuzu tercih eden öğrenciler hangi okuldan geliyor?” diye sorduğunda aslında hepsi aynı okulu gösteriyor da olsa, birinden 3, diğerinden 5, öbür yazılış şeklinden 11 öğrenci gelmiş gibi gözüküyor. Tek bir hareketle bu farklı yazılan okulları nasıl birleştirip, tek kayıt haline getirebilirsiniz.

Temel Tanımlar / 13 Mart  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]