K12NET, Yeni Yıla 35. Modülüyle Giriyor (K12NET’de Yenilikler Bitmez)

3 Ocak 2022

K12NET, Yeni Yıla 35. Modülüyle Giriyor (K12NET’de Yenilikler Bitmez)

Kasım ayı içerisinde sizleri bilgilendirmiş, bir de üzerine anket yapmıştık.  “Bu yıl hem kütüphane, hem kantin modülünü yapacağız ama ikisini aynı anda yapamıyoruz, hangisine öncelik verelim?” diye sormuştuk. Ankete cevap verenlerin %78’i Kütüphane modülüne öncelik veriniz!” diye görüş bildirmişlerdi. Bu tespit, bizim rotamızı belirledi. Bir ay boyunca üzerinde düşündük. Alt yapısını tasarladık. 16 Aralık Perşembe günü okullarımızı davet edip, kütüphane modülüyle ilgili istişare toplantısı yaptık. Okullarımız çok kıymetli bilgiler aktardılar. Bizler de sunumda kendi hazırlıklarımızı gösterdik. O gün yapılacakları kararlaştırdık.

Kütüphane Modülü Eğitimi (35. Modül) / 6 Ocak Perşembe Saat 10:30

16 Aralık Perşembe günü toplantımıza katılanlar, aşağıdaki resmi görünce “Aaa, konuştuğumuzun aynısı olmuş” diyecekler. Çünkü aynısını yaptık. Bir modül yapınca bitmez, aksine yapınca yeni başlar. Kütüphane modülüyle ilgili daha başka planlarımız bulunuyor. Üzerine koyarak, sürekli ilerleyeceğiz.  Bu haftaki eğitimde şimdiye kadar yaptıklarımızı ve sonrasında yapacaklarımızı anlatacağız.

Anket Modülü Eğitimi – Yeni Bir Fonksiyon Eklendi – 5 Ocak Çarşamba Saat 10:30

Anket soruları genellikle “aşağıdaki seçeneklerden hangisi sizin için daha uygundur? diye sorulur. Tek bir cevap verilmesi istenir. Cevaplayan kişi, kendisi için en uygun seçeneklerden birini işaretler. Bunun yanı sıra bir başka soru sorma şekli daha vardır.  “Aşağıdaki seçenekleri, istek sıranıza göre belirleyiniz. En çok istediğinizden, en az istediğinize göre sıralayınız” denilir. Cevaplayan kişi, birden fazla seçeneği işaretleyerek, istek sıralarına göre işaretleme yapar. K12NET’de bu fonksiyonlar, yıllardır kullanıyordu.

Kullanıcılarımız Çok Yaratıcı

K12NET Anket modülünün bu özelliğini bilen kullanıcılarımız, bunu kendi amaçlarına göre özelleştirebiliyorlar. Örneğin öğrencilerin derslerden proje yapması isteniyor. “En çok proje yapmak istediğiniz derse göre isteklerini belirleyiniz” denilebilir yani ders seçimi – ödev seçimi – proje seçimi – okul gezisi seçimi gibi, birden çok alternatifin olduğu durumlarda, bu soru tarzı kullanabilir.

Bu soru tarzını kullanan okullarımız, “kullanıyoruz, çok güzel ama rapor alırken, analiz yaparken bizi uğraştırıyor” dediklerini duyunca, bizim için akan sular durdu. Çünkü K12NET’in olduğu yerde zorluk olmamalı, vakit kaybı olmamalı, analiz yapmak çok kolay olmalı. Raporu yeniden ele aldık. Sistemin ürettiği excel dosyasına sıra ve dersleri ayrı sütunlarda filtreli olarak getirdik. Bu aşamadan sonra excelin “1. Sırada olan seçenekleri getir” demesi veya “matematik dersinin kaçıncı sıradan tercih edildiğinin görülmesi” veya “birinci sırada – fen bilgisi dersinin hangi öğrenciler tarafından istediğinin anında tespit edilmesinin” ne kadar kolay olduğunu, sizler de kendi tecrübelerinizden bilirsiniz. Bu haftaki eğitimimizde, anket modülünü baştan aşağı anlatırken, son eklediğimiz bu yeni özellik hakkında da bilgi vereceğiz.

Temel Tanımlar / 7 Ocak Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]