K12NET, Yeni Güncellemeleriyle Bahar Keyfini Yaşatacak

1 Nisan 2019

K12NET, Yeni Güncellemeleriyle Bahar Keyfini Yaşatacak

Ön Kayıt Modülü /  4 Nisan Perşembe Saat 10:30

(Yeni Modül- Bu Eğitim, İlk Kez Yapılacak)

Neredeyse tüm okulların web sayfalarında, Ön Kayıt Formu, Aday Bilgi Formu, Kayıt Başvuru Formu gibi farklı isimlerde bölümler bulunuyor. İsimleri farklı olsa da hepsinin ortak amacı, okullarına kayıt olmayı düşünen velilerin, öğrencilerin temel bilgilerini almak ve iletişim bilgilerinden yararlanarak sonradan bu kişilere ulaşabilmektir. Okullar bu işi, yıllardır çok başarılı bir biçimde yerine getiriyorlar. Yalnız bu işi zahmetli bir şekilde yapıyorlar. Bilgilerin bir kısmı bir yerde, diğer kısmı başka yerde duruyor. Bunların bir kişi tarafından sürekli olarak derlenip toparlanması gerekiyor. K12NET, okullara destek olmak için yeni bir güncelleme çıkardı. Bakınız, K12NET devreye girince işler nasıl kolaylaşacak:

Okulların web sayfalarında, yine Ön Kayıt Formu gibi bir bölüm olacak. Bu bölüme tıklanınca girilen bilgiler tam da olması gerektiği gibi aracısız – dolaysız bir şekilde, K12NET Öğrenci Bilgi Yönetim Sistemine kaydedilecek. Bu bölüme veri girildiğinde haberi olması gereken yetkililere ücretsiz bildirim gidecek. Modülü açıp kapatma, belli tarihler arasında açıp kapatma, sadece belli sınıf seviyesi öğrencilerini kaydetme, belirlenen öğrenim yılına kaydetme, ekrandaki açıklama yazıları, okulun web sayfasını veya başka bir web sayfasını bağlama, okulun istediği resimleri yayınlama, adres bölümü, okulun yerinin haritada gösterimi yetkiye bağlı olacak. Okul yöneticileri istediği gibi bu alanları yönetebilecek.

Ön kayıt bilgilerini girerken yukarıdaki resimde 3 rakamı ile gösterilen kısma, öğrencinin örneğin LGS sınav sonuç bilgilerini de girdirmek isterseniz, isteğe bağlı olarak sınav sonuçları bölümü de yer alacaktır. Hatta öğrencinin sınav sonuç belgesini, resim olarak sisteme yüklemesini dahi isteyebileceksiniz. Kaydın son aşamasına gelindiğinde kullanıcıya girdiği bilgileri özet olarak gösterilecek ve eklemek istediği bir bilgi notu varsa eklemesi istenilecektir. Kaydet tuşuna basıldığı an, tüm bilgiler, K12NET okul sisteminize kaydedilmiş olacak, hemen arkasından kayıttan sorumlu yetkililere sistem tarafından otomatik bildirim gönderilecektir.

Yukarıdaki konunun ayrıntılarını, belirttiğimiz gün ve tarihte belirtilen online eğitimde anlatacağız. Konuyla ilgilenen tüm müşterilerimizi davet ediyoruz.

Muhasebe-2 / (3 Nisan Çarşamba, Saat 10:30)

Pek çok K12NET okulu öğrenciden elde edilen gelirleri, Kayıt Sözleşmesi + Tahsilatlar ekranına girerek yoğun bir bir biçimde ön muhasebe modülünü kullanırlarken, aşağıda yazdığımız finans  konularının yeterince iyi bilinmediğini düşünüyoruz.

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / (5 Nisan Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Çok Dikkat !!! Aşağıdaki bilgi notunda  her hafta değişmektedir.

K12NET, Türkiye’de özel okulların en çok tercih ettiği okul yazılımıdır. 24  Mart tarihinde 2.333 özel okul müdürlüğü, K12NET’i kullanırken, 31 Mart tarihinde  bu sayı 2.350’ye ulaşmıştır. 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]