K12NET, Yaklaşan 1 Temmuz Tarihini Hatırlatıyor.

6 Haziran 2022

K12NET, Yaklaşan 1 Temmuz Tarihini Hatırlatıyor.

Maliye Bakanlığının yayınladığı tebliğe göre, 2021 yılı cirosu, 4 milyonu geçen kurumlar, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren e-fatura kullanmak zorunda olacaklar. Bu ciroya ulaşmamış kurumlar, vergi mükelleflerine düzenleyecekleri 2000 TL, şahıslara düzenleyecekleri 5000 TL üzerindeki faturaları GİB-e-Arşiv fatura olarak düzenlemeleri gerekiyor.

2019 yılında e-fatura için belirlenen ciro 5 milyondu. Her geçen gün bu değeri aşağı çekip, bir gün tüm kurumların e-fatura kullanmaları zorunlu hale gelecek.

E-fatura, e-defter, e-arşiv tutabilmek için devletin belirlediği mali entegratörler içinde olmak gerekiyor. K12NET, yaptığı iş gereği mali entegratör değil, zaten herkes, her işi yapmamalı, bu başka bir uzmanlık alanı. K12NET, bugüne kadar sırasıyla Türkkep, Uyumsoft, EDM şirketleri ile entegrasyon yaptı. Bu mali entegratörlerle, bugün de çalışmaya devam ediyoruz.

Mysoft Şirketiyle de Çalışmaya Başladık.

Şirketin yetkilileri bize başvurdu. “Yazılımımızı kendimiz yapıyor, başka yerden hizmet almıyoruz. K12NET okullarıyla çalışmak istiyoruz. Üstelik K12NET okullarına özel indirim yapmak istiyoruz” dediler. Demekle bırakmadılar, bir de tarife yayınladılar. Tarife yayınlamak samimiyetin göstergesidir. K12NET, hiçbir partnerini öne çıkarmaz, hepsine karşı eşit mesafededir. Yeni bir şirket aramıza katıldığında sizleri bilgilendirmek, sizlere uygulanan özel fiyatları paylaşmak her zaman yaptığımız işler arasındadır. Kurumlarımız, Mysoft şirketinin K12NET okullarına özel olarak uyguladığı aşağıdaki  tarifeye bakar. Verilen bilgileri anlamlı bulur. Okullarının çıkarına geldiğini görürse,  aşağıdaki iletişim adreslerinden bu şirkete ulaşabilirler.

·        0212 901 02 12

Muhasebe – 2 Modülü Eğitim / 9 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Okullardaki ön muhasebenin ağırlıklı tarafı, velilerden alınan okul ücretleridir. Bu kısmın eğitimini geçen haftalarda yapmıştık. Bunun dışındaki aşağıdaki konuları da, bu haftaki eğitimimizde anlatacağız. Mysoft firmasıyla yaptığımız entegrasyon konusunda da bilgi vereceğiz.

  1. Okulun kantin – kıyafet – gezi, etkinlik, kiralar gibi diğer gelir kaynakları,
  2. Dışarıdan mali hesaplara aktarılan kredi gibi virman işlemleri,
  3. Elektrik, su, doğalgaz, temizlik, donanım gibi giderleri,
  4. Bu giderlerin yapıldığı tedarikçiler,
  5. Personel maaş sözleşmeleri ve ödemeleri,
  6. Günlük Kasa bugün veya belirlenen tarihler arasında kasa hesabı

Faydalı Bilgiler Eğitimi / 8 Haziran Çarşamba Saat 10:30

Okullar bize diyor ki; “Her işimiz, K12NET’de. Bunun yanı sıra kendi uzmanlıkları olan başka firmalarla da çalışıyoruz. Öğrencilerimiz, velilerimiz diyor ki, Her tarafımız şifre, o yazılımın şifresi, bu yazılımın şifresi, şifreleri bir yerde tutmak için bile program kullanıyoruz. Öğrencimiz, K12NET’e girdiğinde aşağıdaki ekrandaki gibi, çalıştığımız diğer yazılımları da görse, hiç şifre istemeden hemen K12NET’den ilgili yazılıma geçilse

Bunu çok uzun süredir yapıyoruz, çok kere duyuru yaptık, belli ki bilmeyen müşterilerimiz var. Bu işleme SSO (Tek şifreyle diğer sistemlere giriş deniliyor) Sizin çalıştığınız ama SSO olmadığınız şirketler olabilir. Kendileri de kabul etmeleri durumunda, diğer şirketlerle de bu entegrasyonu yapmaya hazırız. Bu eğitimimizde bu konuyu ele alacağız.

Şifre gerektirmeyen herkesin girebildiği ekranlar var. Örneğin okulunuzun web sayfasında yayınlanan yemek listesi, örneğin “MEB Sınav Duyuruları” ekranları vb. bunları da öğrenci / veli portallarına bağlayabilirsiniz.

K12NET’in önemli ayarlarının yapıldığı “Okul Bilgileri” isimli bir ekranı var. Bugünlerde okulunuza kayıt olan öğrencilerinizi, birden fazla personel tanımlıyor olabilir. Okul yöneticisi diyor ki; “Öğrenci isimlerinin yazılışı standarda bağlı olsun, hepimiz bir çeşit yazmayalım.” İlk başta “herkes olur, uyalım” dese de, bir süre sonra dikkatler dağılıyor. Olayı abartmak için aşağıdaki örneği veriyoruz.

nİHal hAZNEdarOĞulLARI  >>> Herhalde kimse, bir ismi bu kadar standart dışı yazmaz ama bu kadar bozuk yazıldığını varsayalım. K12NET’in bir tek tuşa basarak, nasıl tüm isimleri standart hale getirdiğini göreceksiniz. Okul Bilgileri ekranında alınan çok faydalı / çok fonksiyonlu rapor ve uygulamalar var. Eğitimimizde bunların da tanıtımını yapacağız.

Temel Tanımlar / 10 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak!

K12NET Açacak, Sorumluluğu Almak İsteyenler Kapatacak! Teknoloji ilerledikçe, sahtekârlıkların şekilleri de değişip, daha karışık hale geliyor. K12NET’de bir kimsenin kullanıcı...

DEVAMINI OKU

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?    

K12NET, Reklam Konularını Neden Sona Bırakıyor?              “Kantin modülünüz var mı?” diye soranların büyük bir kısmı, hemen arkasından şunları yapabiliyor...

DEVAMINI OKU

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]