K12NET, Virgülden Sonrasını Bile Hesapladı.

1 Ağustos 2022

K12NET, Virgülden Sonrasını Bile Hesapladı.

Önce Milli Eğitim Bakanlığı, arkasından ÖSYM sınav hesaplamalarında kullanılan güncel parametreleri yayınladılar. Hemen sistemimize ekledik. 2022-2023 Öğretim yılında yapacağınız sınavları, bu esaslara göre hesaplayacağız ve resmi makamların hesapladığı gibi, virgülden sonrasını bile tutturacağız.

Yaz Döneminde Sınav Değerlendirmeyi de Öğreteceğiz.

Okullarımız “yaz sonunda seviye tespit sınavları, hazır bulunuşluk sınavları yapabilirler” diye yaz eğitimlerine devam ediyoruz. Geçen hafta Muhasebe eğitimi yapmıştık, bu hafta da Ölçme Değerlendirme – Sınav Okuma işlemlerini öğreteceğiz.

 1. K12NET her optik kâğıtla, her optik makine ile uyumludur. Okulunuzda optik makine, optik kâğıt varsa değişiklik yapmayınız, var olan düzeninizi aynen devam ettirebilirsiniz. Bunlar yoksa, istediğiniz yerden makine, istediğiniz yerden optik kâğıt satın alabilirsiniz. K12NET hepsini okur, hepsini değerlendirir.

 1. Okul numarasını, adını-soyadını optik kağıda eksik veya yanlış kodlayan öğrencilerin, “isimlerin benzerliği” teoreminden yararlanarak, sistemdeki isimleriyle karşılaştırır, otomatik eşleştirir. Bu sayede her sınavdan önce, saatlerce dat dosyasında düzenleme yapmaktan kurtulmuş, işlerinizi çok kolay yapmış olursunuz.
 2. Öğrencilerinizin büyük bir kısmı okulda yüz yüze sınav olacaktır. Sınav günü, bir sebepten okula gelemeyen öğrenciler, istenirse evden online sınav olabilirler. Tek bir düğmeye basarak, okulda yüz yüze sınav olan öğrencilerle, evde online sınav olan öğrencileri birleştirir, sonuçlarını toplu olarak alabilirsiniz.
 3. Evde online sınav olan öğrenciler için okul, sınav kitapçığını öğrenciye verir, ailesi okuldan alır veya kitapçık eve kargolanır, öğrenci evde kitapçığının üzerinde sorularını çözer, cevap anahtarını K12NET’e girdiğinde, sınavları değerlendirilmiş olur.
 4. Okul kitapçık göndermez, kitapçığı pdf olarak K12NET sistemine ekler. Sınava giren öğrenci, hem pdf formatında kitapçığı, hem işaretleme yapacağı optik cevap kağıdını görür.
 5. Sorular ve seçenekler sisteme yüklenmişse, öğrenciler evde gerçek bir online sınav olabilirler. Okul yönetimi isterse, her öğrencide soruların ve seçeneklerin yerlerini karıştırır.
 6. Aynı sınıf seviyesinde birden fazla okulunuz varsa, sınavlarınızı okulunuzun genel merkezinde, tek bir yerde tanımlayıp, okullarınıza dağıtarak, ortak sınav yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 7. Öğrenciniz olmayan, dışarıdan kabul ettiğiniz misafir öğrencilerinizi, okul öğrencilerinizle birlikte veya ayrı olarak sınavlarını değerlendirebilirsiniz.
 8. Okulunuzda yaptığınız birden fazla sınavı, K12NET birleştirir. Öğrencilerin, şubelerin gelişimlerini zaman içerisinde takip edebilirsiniz. Sözgelimi 5 sınav, 10 sınav yaptığınızda öğrencinizin gelişimini adım adım izleyebilirsiniz.
 9. Sorularınıza kazanımlar bağlanmışsa, öğrencilerin başarılarını kazanım boyutuyla analiz edebilir, nokta tayini öğrencilerinizin, şubelerinizin eksikliklerini tespit edebilir, bu bilgilere dayanarak geri bildirim eğitimleri yapabilirsiniz.
 10. Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm kazanımları sistemde yüklüdür.
 11. Tek bir sınavınızı veya birden çok sınavınızın analizlerini yapıp, çeşit çeşit raporlarını alabilirsiniz.

Ölçme Değerlendirme – Sınav Okuma / 4 Ağustos Perşembe, Saat 10:30

Yukarıda bilgilerini verdiğimiz modülümüzü bu haftaki online eğitimimizde anlatacağız.

Temel Tanımlar / 5 Ağustos Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

K12NET, Her Yıl Kendi Rekorunu Kırıyor!

K12NET, Her Yıl Kendi Rekorunu Kırıyor! K12NET, her yıl kendi rekorunu kırıyor. 16 Temmuz tarihinde yaptığımız sayım sonucuna göre 4.115...

DEVAMINI OKU

K12NET Bütün Gece Çalıştı. Tercih Programı Hazır!

K12NET Bütün Gece Çalıştı. Tercih Programı Hazır! Dün akşam, 16 Temmuz, saat 17:39’da ÖSYM, kılavuzun provalı baskısını kamuoyu ile paylaştı....

DEVAMINI OKU

K12NET’i Öğrenememek Mümkün Değil!

K12NET’i Öğrenememek Mümkün Değil! K12NET’i öğrenmek isteyip de, öğrenememek mümkün değildir. 2023-2024 yılında 138 adet online eğitim yapmışız. Yazılımlarını, K12NET...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]