K12NET, Üniversite Tercih Programına Rehber Öğretmenlerimiz İçin Öyle Bir Özellik Ekledi ki,

9 Temmuz 2019

K12NET, Üniversite Tercih Programına Rehber Öğretmenlerimiz İçin Öyle Bir Özellik Ekledi ki,

Üniversite Tercih Programı + K12NET Rehberlik Modülü Eğitimi / 11 Temmuz Perşembe Saat 10:30

Bu haftaki online eğitimimizde üniversite tercih programımızı, aşağıda ayrıntılarını bulacağınız yeni güncellemenin detaylarını anlatacağız. Ayrıca K12NET Rehberlik modülünün tüm özelliklerinden bahsedeceğiz. Vakâ /Olay kayıtlarının girişleri, görüşme kayıtlarının istatistik ve analizleri, Türkiye’de standardize edilmiş, 14 rehberlik test ve envanterinin ayrıntılarını anlatacağız.  

Üniversite tercih programımızın kullanımını öğrenmek için aşağıda belirtilen videoyu izleyebilirsiniz. K12NET, üniversite tercih programı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz olup, tüm kullanıcılara açıktır. Kesinlikle okulunuzun kaynaklarını, benzer programları satın almak kullanmayınız. Ücretsiz olmasına rağmen, çok kaliteli bir program olduğunu kullanmaya başladıktan bir kaç dakika sonra anlayabilirsiniz.  

https://www.youtube.com/watch?v=CXJfifdLUAE&feature=youtu.be

Rehber Öğretmenlerimiz İçin Özel Çıkarılmış Güncelleme 

Sadece “en iyisi nasıl yaparız?” diye sürekli düşünüyoruz. Sizlere faydası olacağına inandığımızda da bizi tutabilene aşk olsun. Uzun süredir yapmayı planladığımız ama yeni teknolojiye geçmesini beklediğimiz için ertelediğimiz bir çalışma vardı. Aşağıdaki yazımızda bu yeni özelliğin ayrıntılarını bulabilirsiniz. 

Rehber Öğretmenlerimiz, Önce Siz Kayıt Olacaksınız!

Rehber öğretmenlerimiz https://osstercih.k12net.com linkinden üniversite tercih programına girip,sağ üst köşeden Giriş butonuna basacaksınız. Hesap Oluştur diyeceksiniz.

Rehber öğretmen seçeneğini işaretleyerek, İleri butona basacaksınız.

Biz gerçek e-posta adresinizi girmenizi öneriyoruz ama unutmamak koşuluyla gerçekçi olmayan bir e-posta adresi ve şifre de tanımlayabilirsiniz. (Gerçek olmayan bir e-posta adresi girerseniz ve şifrenizi unutursanız, şifrenizi kurtarma maili gönderemeyeceğimiz için bir daha aynı hesaba ulaşamazsınız.)

Sonra Öğrenciniz Kendi Hesabıyla Giriş Yapıp Sizi Ekleyecek

Öğrencileriniz de kendi hesaplarıyla tercih programına giriş yapacaklar. Profil bölümünde Rehber öğretmenin E-Postası bölümüne e-postanızı ekleyecekler. İşte olayın keyifli tarafı bundan sonra başlıyor. Öğrencileriniz sizlerin elektronik posta adresini ekledikçe, isimleri sizlerin portalına da  eklenmiş olacaktır. Bir öğrencinin birden fazla rehber öğretmen ekleyebilme olanağı bulunmaktadır.

Öğrenci Ekleyince, Rehber Öğretmende Nasıl Görünecek?

Öğrencileriniz sizlerin elektronik postalarını yükledikçe, rehber öğretmenlerimizin ekranlarında da öğrenciler listelenmeye başlayacaktır. İnceleme yapmak istediği öğrencisinin isminin üzerine tıkladığında, öğrencisinin ekranına ulaşacak,  tercih sepetini görebilecek, hatta kendisi bazı eklemeler, çıkarmalar, yapabilecektir. Bu olayı bir de aşağıdaki resimle tarif etmeye çalıştık.

Rehber öğretmenimiz inceleme yapmak istediği öğrencisinin üzerine tıklayacak. (1) Bu öğrencinin puanlarını ve varsa tercih sepetini inceleyecek hatta kendisi bir takım düzenlemelerde bulunabilecektir.(2) Tekrar kendi sayfasına dönmek ve başka öğrencilerinin tercihlerini incelemek için “Rehber” yazısının üzerine tıklayacaktır(3)

K12NET Sağlık Modülüne Geçmenin Tam Zamanı- Sağlık Modülü Eğitimi / 10 Temmuz Çarşamba Saat 10:30

Bazı işlerin zamanı vardır. Yıl ortasında sağlık/ revir modülü değiştirilmez. Geliniz, tek bir kuruş ücret ödemeden, K12NET’in sağlık modülünü, 2019-2020 yılında kullanınız. Bunun için şimdiden eğitime katılınız, şimdiden öğreniniz, Eylül ayında bilerek kullanmaya başlayınız. Revire gelen öğrencilerinizi kayıt altına alınız. Revir defterini ortadan kaldırınız. Kağıt kürekle uğraşmayınız. Siz revir kayıtlarını girdikçe bulgular, belirtiler, şikayetler, tanılar otomatik analize dönüşsün, revir defteriniz kendiliğinden hazır olsun, boy/kilo kemik gelişimi gibi istediğiniz taramaları yapınız. Öğrenci sağlık kartlarını oluşturunuz. Yıllar içerisinde öğrencilerinizin sağlık seceresini tutunuz. 

Temel Tanımlar / 12 Temmuz Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]