K12NET, Üniversite Sınavında Revizyon Olacak Demişti, Liselere Giriş Sınavında da Olacak Diyor.

10 Kasım 2017

K12NET, Üniversite Sınavında Revizyon Olacak Demişti, Liselere Giriş Sınavında da Olacak Diyor.

YÖK ve arkasından ÖSYM, yeni üniversite sınav sistemini açıkladığında, K12NET ekibi olarak revizyon beklentimizi açıklamış,  ilk oturumda Fen ve Sosyal Bilimler sorularının tekrar sınava dahil edilebileceğini söylemiştik. Söylediğimiz dün gece resmi makamlarca açıklandı. YÖK, 9 Kasım saat  22’de yaptığı basın açıklamasında; ilk oturumda, Türkçe ve Matematik sorularının yanına, Fen ve Sosyal Bilimleri derslerini de  eklediğini ilan etti.  Bu konu ile birlikte sınavın yapılma zamanlarında da değişikliğe gitti. YÖK’ün resmi açıklamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.yok.gov.tr/web/guest/yks-yeni-duzenleme

K12NET ekibi olarak hemen bu değişikliği de sisteme entegre edeceğiz ve YÖK’ün son açıklamasına göre sınavın yapısını dizayn edeceğiz. Ayrıca bugün saat 10:30’da yapacağımız online ölçme değerlendirme eğitimde son değişiklikleri de bilgilerinize sunacağız. Eğitime katılmak isteyenlerin [email protected] adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır. Bu eğitim videoya çekilerek sonradan izlemek isteyen kullanıcılarımızın bilgilerine de sunulacaktır. 

Bizce Liselere Giriş Sınavında da Revizyon Olacak

Milli Eğitim Bakanı, 5 Kasım Pazar günü AA Editör Masası televizyon programında, Mayıs ayında isimleri açıklanacak 600 okul için liselere giriş sınavı yapılacağını söyledi. Çoktan seçmeli soruların yer aldığı, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm ve tek oturumdan oluşan, temel dersleri içeren, toplam 60 sorudan oluşan, 90 dakikalık bir sınav olacağını açıkladı. Sınavda hangi derslerden, kaç soru sorulacağı hakkında bilgi vermedi.  Eğer TEOG’da sorulan 6 ders, bu sınavda da geçerli olacaksa, soru sayısının 60’dan fazla olması gerektiğini düşünüyoruz. Muhtemelen bu konu da eğitimciler tarafından ele alınacaktır.  Ayrıca Bakan beyin açıklamasında “Bundan sonra da herkesin görüşüne açığız. Biz kapalı değiliz. ´Böyle olsa daha iyi olur´ diyecekleri bir öneri varsa bu öneriye açık olduğumuzu çok net şekilde belirtmek isterim.” Diyerek gelebilecek  önerilere açık olduğunu belirtti.  

Okullarımızdan bizlere dönüşler oluyor. Örneğin bakan beyin “sayısal-sözel” açıklamasından dolayı sınavda 4 dersten Türkçe-Matematik-Fen ve Sosyal Bilgiler soru sorulacağını, K12NET’in şimdiden sınav şablonlarını buna göre ayarlaması gerektiğini söylediler. Resmi açıklama yapılıncaya kadar TEOG’da sorulan 6 derse de aynı şekilde ağırlık  verilmesini gerektiğini düşünüyoruz. Aksi açıklanıncaya kadar Yabancı Dil ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi sorularının da eskiden olduğu gibi  deneme sınavlarında yer almasını gerektiğini düşünüyoruz. 

Konuları yakından takip etmeye değişiklikleri anında K12NET sistemine aktarmaya ve sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]