K12NET!!! Türkiye Özel Okulları İçin, Bu Yıl Ne Yaptın?

20 Haziran 2017

K12NET!!! Türkiye Özel Okulları İçin, Bu Yıl Ne Yaptın?

Doğal yaşamı anlatan belgesellerde görürsünüz, yaşamın gereklerini yerine getiremeyen, bulunduğu ortama ayak uyduramayanlar, yavruları dahi olsa, anneleri tarafından kendi hallerine bırakılmak zorunda kalırlar. Yaşam becerisi bir kere elde edilip, üzerine yatılabilecek bir başarı değildir. Hayatta kalmak için her yıl başarılı olmak, her mevsime uygun davranmak gerekmektedir. Sıradan gibi görünen becerileri bir kez yapmak değil, esas olan, sürekli aynı performansı gösterebilmektir. Birine “Sabah altıda kalk ve bana kahvaltı hazırla!” derseniz, o kişide bunu yaparsa bu sıradan, herkesin yapabileceği bir icraattır. “Bana bu hizmeti bir gün değil, bütün bir  yıl yap!” derseniz ve o kişide yapabilirse, bu istikrarı gösteren bir başarıdır.

K12NET Ekibi olarak, gerçek yaşamı model alıyoruz. İşte, bir öğretim yılının daha sonuna geldik. Aşağıdaki icraatları binlerce kişinin şahitliğinde yerine getirdik. Bir taraftan sistemi yeni teknolojiye geçerdik, diğer  taraftan yeni fonksiyonlar ekledik. Bunları yaparken, mutlaka hatalarımız, kusurlarımız da olmuştur. Artık konuşma, söz geride kaldı. Şimdi müşterilerimizin karar verme zamanı.  Sizler çalışmalarımızı değerlendirip, “önümüzdeki yıl, K12NET ile devam mı, tamam mı?” Kararını alacaksınız.

Biliriz ki, müşteri neylerse güzel eyler.   

1-    Okulların aylık 10-15 Lira ödeyerek hizmet aldıkları Servis Takibinde bilinen tüm ezberler bozup, cep telefonundan takip edilebilecek ÜCRETSİZ servis modülü hizmete alındı. Bu önemli güncelleme için videomuzu https://www.youtube.com/watch?v=xQAB_6QdLmQ izlemenizi öneriyoruz.

2-    Ödevlerde kâğıdı tamamen ortadan kaldıran Dijital Kağıt Uygulaması hayata geçirildi. Bu önemli güncellemenin https://www.youtube.com/watch?v=BeEe4xunvMU   Videosunu izleyebilirsiniz.

3-    K12NET Mobil Cep Telefonu Uygulaması hazır edildi. Öğretmenler ve personellerin kullanmaları için hazır hale getirildi.

4-    K12NET Mobil uygulaması, Whatsapp, Twitter gibi otomatik bildirimler göndermeye başladı.

5-    K12NET Mobil Cep Telefonu uygulamasının her kuruma özel hazırlanabilmesi, kurumsal renklerini, logolarını isteğe göre özelleştirilebilmesini sağlayan alt yapı hazırlanıp, bunun için gerekli kaynak kodlar, okullarla paylaşıldı.

6-    Öğretmen portalı not defteri yeni teknolojiye geçirildi.

7-    Öğretmen portalında, öğretmenin başka bir birime ihtiyacı olmadan, kendi şubelerine ortak sınav yapmaları sağlandı. Tek bir şubeye tanımladığı sınavı, diğer şubelere kopyalaması, hatta aynı kursa bağlı olmak koşuluyla zümresindeki başka bir öğretmenin tanımladığı sınavı kendi şubesine uygulaması sağlandı.

8-    Öğretmenlerin kendileri yerine, başka öğretmenleri devamsızlık, ödev vermek için yetki vermesi sağlandı. (Başkasını Yerime Atama Özelliği)

9-    Öğrenci portalı komple yenilendi, eski ekrandaki tüm özellikler son teknoloji ile yeniden yazıldı.

10- Öğrenci Bilgilerini excelle yüklemede sadece istenilen alanları seçerek güncelleme işleminin daha kolay yapılması sağlandı.

11- Kur dersi yapan okullarda doğal olarak her öğrencinin ders programı farklı olduğu için öğrenciye özel ders programı çıkarılması sağlandı.

12- Toplu öğrenci silme fonksiyonu eklendi.

13- Personel portalında, ana sayfa, duyurular, mesajlar, Kişisel bilgiler, öğrenci arama, okul kayıt, öğrenci detay ekranı, görevlendirme, personel detay ekranı, kurslar, sosyal etkinlikler, topluluklar, etüt, davranış, kulüp, öğrenci servisi, kullanıcı yetkilendirme, kayıt takibi, ajanda modülleri yeni teknoloji ile yazıldı. Eski teknoloji ile yazılmış 8 ekran yaz döneminde tamamlanacaktır. Böylece öğretmen-öğrenci/ve personeller, interneti olan her bilgisayardan, her tarayıcıdan, cep telefonu ve tabletlerden giriş yapabileceklerdir.

14- Yeni öğrenci ekleme ve var olan öğrencinin kaydını yenileme işlemleri tek ekranda toplandı, böylelikle öğrenci ekleme işlemlerinde kullanıcılara kolaylık tanındı.

15- 2016-2017 öğretim yılında Talim Terbiye Kurulu tarafından değiştirilen müfredat, yeni kazanımlar olarak sisteme aktarıldı.

16- Yeni personel ekleme ve var olan personelin kaydını yenileme ya da başka okullara ekleme işlemleri tek ekranda toplandı, böylelikle personel ekleme işlemlerinde kullanıcılara kolaylık sağlandı.

17- Sistem, e-postası ve cep telefonu bilgileri eksik olan kullanıcıları otomatik olarak tespit edip, belli aralıklarla bu bilgileri girmesini isteyeceği bir ekran hazırlandı.

18- Sistemde Gmail, Hotmail, Outlook mail hesapları kayıtlı olan kullanıcılar, K12NET şifrelerinin yanı sıra bu mail adreslerinin de şifreleri ile girmeleri sağlandı. Bu üç e-posta sağlayıcı ile entegre olundu.

19- Kullanıcı yetkilendirme ekranında kurum seviyesinden verilen yetkilerin isteğe bağlı olarak alt okullarda değiştirilmemesi sağlandı. Böylelikle üst kurumdan kapatılan bir yetki, alt okulda yetkisi olan kişi tarafından dahi açılamaz hale geldi. Okulun bağlı olduğu genel merkez yetkilileri, örneğin, “ okulların son haftası öğrenci portalında notlar gözükmesin yetkisini, alt okullar değiştiremesin” diyerek kapatırsa, bu yetki alt okullardan değiştirilemez oldu.  

20- Yetkilendirme yaparken çok fazla spesifik yetkileri olan kurumlarda, yetki verdiği kullanıcıların daha önce yetkisi varsa bunların ara yüzde kullanıcıya gösterilmesi sağlandı.

21- Başaran Yayınları ile ortak deneme sınavları yapılarak binlerce öğrencinin, yüzlerce okulun aynı havuz içerisinde sonuçlarının analiz edilmesi sağlandı.

22- Muhasebe ekranlarında teşvik ödemesinin bir seferde otomatik alınması sağlandı.

23- Muhasebe modülünde, banka hesaplarının bir seferde toplu olarak tahsilatlar ekranına aktarılabilmesi sağlandı.

24- Öğretmen portalına bireysel veya toplu randevu özelliği eklendi. Öğretmenlerin velileriyle randevularını istedikleri gibi düzenlemeleri sağlandı.

25- Bireysel ve toplu randevu isteyen kullanıcının bu talebi, otomatik olarak e-posta ile  iletildiği gibi, kişisel ajandasına da otomatik olarak yerleştirildi.

26- Öğretmen portalında, öğretmenin sorumlu olduğu öğrencilerin kayıt yenileme durumlarını görebilecekleri bir rapor yapıldı.

27- Ölçme Değerlendirme modülünde her kurumun isteğine göre TEOG,YGS, LYS gibi kendi adını verdiği puan türünün hesaplanması sağlandı. Bu hesabı yaparken, derslerin ağırlıkları ve soruların ağırlıklarının kullanıcı tarafından belirlenmesi sağlandı. Okullar,  puanını hesapladıkları sınavların derslerine ve sorularına istedikleri ağırlıkları tayin edebilir hale getirildi.

28- Ölçme Değerlendirme modülünde cevap anahtarı, kazanım, dönüşüm ve soru değerlerinin tek bir seferde excel dosyasından yüklenmesi sağlandı.

29- Öğretmenin gönderdiği ödevi; öğrenci, üzerinde çalışıp, öğretmenine tekrar göndermesini sağlayan dosya yapısı oluşturuldu.

30- Öğretmenin kendine gönderilen ödevleri kontrol etmesinin yanı sıra, dilerse özelleştirebileceği bir gözlem formu ile değerlendirmesi sağlandı.

31- Öğretmenlerin ödevleri girerken, ödevin ortalama ne kadar süreceğini dakika cinsinden belirlenmesi sağlandı. Böylece öğretmenler, ödev verirken o şubeye başka öğretmenler tarafından verilen ödevleri, adet ve zaman açısından görmeleri buna göre en uygun zamanlara ödev atamasının yapılması sağlandı.

32- K12NET, ÖSS Tercih Programı, YÖK’ün; YÖK Atlas çalışması ile entegre bir çalışmadır. Ağustos ayında yapılan yerleştirme sonrasında yayınlanan puanlar, güncel haliyle tekrar yüklendi.

33- ÖSYM’nin ilan ettiği, bu yıl ilk defa uygulanan, açık uçlu kısa cevaplı sorulara göre sınavları değerlendirme süreci, K12NET’e uyarlanmıştır. Her optik kağıda, her optik makinaya, her optik tasarıma göre, sorularına yerlerine göre sınavların değerlendirilmesi sağlanmıştır.

34- K12NET Destek ekibi olarak, 18 Ağustos tarihinden günümüze her hafta, Temel Tanımlar eğitimi başta olmak üzere yüzlerce  online eğitim toplantıları düzenledi. Bu eğitimleri kaçıran müşterileri için ne zaman uygun olurlarsa izleyebilecekleri, eğitimin videosu çekilip, arşivlenmesi sağlandı.

35- K12NET’de videoların yanı sıra yüzlerce Sıkça sorulan sorular ve yazılı yardım dokümanları ile yazılı arşiv genişletildi.

36-  Duyuru gönderildiğinde ekranı açan kullanıcılar, güncel duyuruyu ana ekran uyarı olarak görmesi sağlandı.

37- Muhasebecilerin, okul yönetiminin belirlediği indirimler dışında başka indirimler yapamayıp, belirlenen minimum ücretlerin altında kayıt alınmasına engel olundu.

38- Bankalarla ve farklı farklı POS makineleriyle uğraşmak istemeyen okullar için Türk Para isimli firma ile entegre olundu. .

39- Rehberlik testlerine Sosyometri testi eklendi.

40- Tüm kullanıcıların, tüm yaptıkları işlemleri kayıt altına alarak, hem güvenlik hem de hata ayıklama çalışmalarına alt yapı oluşturuldu. Şuan K12NET üzerinde yapılan 10 bin işin 11’i hata ile sonuçlanmaktadır. Bu oranları düşürmek için böyle güçlü bir alt yapı kurulması gerekiyordu. Bu alt yapının kurulması sağlandı.  

41- Her gün kurucuların cep telefonlarına gelen kurucu raporunda kurucunun koyduğu öğrenci sayısı hedeflerine ne kadar yaklaşıldığı gösterilmeye başlandı.

42- Her gün kurucuların cep telefonlarına gelen kurucu raporunda bugün yeni kayıt olan veya önümüzdeki yıla kaydını yenileyen öğrencilerin kaç liraya kayıt aldıkları listelenir hale getirildi.

43- Öğretmen portalına müfredatı takip eden “Konular” başlıklı bir çalışma eklendi.

44- İstenirse, öğrenciyi sisteme kaydetmeden sınavların okunması ve sınav analizlerinin alınması sağlandı.

45- Kulüpler modülünde kulüplerin ve öğrencilerin hangi kulüplerde olduklarını tek bir excelde alınması sağlandı(Aktivite Listesi)

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]