K12NET, Tek Bir Cevapla Nasıl Satış Yaptı?

2 Mayıs 2023

K12NET, Tek Bir Cevapla Nasıl Satış Yaptı?

Geçen hafta İngilizce eğitimi veren bir kurs merkezi bizleri aradı. Kullandıkları program, hacklenmiş, verilerine ulaşamaz olmuşlar. K12NET’e geçiş yapmak istediklerini söylediler. “Bir soru soralım, bunu yapıyorsanız, zaten diğerlerini yaparsanız” diye söze başladılar.

“Hem Türk öğrencilerinin, hem de yurt dışındaki öğrencilerin carilerini tutuyoruz. Türk öğrencilerine Türkçe, yurt dışındaki carilere, kendi dillerinde sözleşme yapıp, muhasebesini tutabilir miyiz?” diye sordular. Yaparız diye değil, nasıl yapılacağını tarif ederek soruya cevap verdik. “K12NET’de her ülkenin para birimi kayıtlı. Açılan kutuya bunları yazıp, sıralatmak önemli değil, önemli olan bunları kendi dillerinde sözleşmelerini tutup, her para biriminde kasalarını takip etmektir” diye cevap verdik. Verilen cevabı tatmin edici bulmuş olsalar gerek, müşterimiz olmayı kabul ettiler.

Özetle, K12NET’in muhasebe programının o kadar çok fonksiyonu var ki, en uç sorulara bile cevap verebiliyor.

Müşterilerimizin %58’i Muhasebe Modülünü Kullanıyor.

24 Nisan pazartesi günü itibariyle 3.653 özel okul/ kursa hizmet veriyoruz. Bunun 2.122’si yani %58’i, bizzat muhasebe modülünü kullanıyor. Çok yüksek bir oran. Her kuruma nasip olmayacak büyük bir güven. Üstelik son 3 ayda müşterimiz olmuş, 68 kurum, henüz veri girişine başlamadıkları için kullanmayanların içinde sayılıyor. Bunlar da kullanmaya başladıklarında birkaç puanlık daha artış olacaktır.

Muhasebe-1 Modülü / 3 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde yeni eklenen özellikleri, velilerden alınan okul ücretleri, senetler, sözleşmeler, bunların rapor ve analizleri, muhasebecilerin “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporlar, kurucu raporları, ParamPOS entegrasyonundan bahsedeceğiz.

Muhasebede Silmek ve Değiştirmek, K12NET’de “Bildirim” Sebebidir.

Kim muhasebe kaydını silerse, kim muhasebedeki  tutarı değiştirirse, okul yönetiminin belirlediği kişi/ kişilere, “şu saatte, şu IP’den, işlem yapılmıştır.” Bildirimi gider. Eğitimde bu konuda da bilgi vereceğiz.

Muhasebe-2 Modülü / 4 Mayıs Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci sözleşmelerinden elde edilen gelirler dışında, okulumuza/kursumuza kira geliri, kıyafet, kırtasiye satışlarından elde edilen gelirler, dışarıdan borç/kredi alıp kurum hesabına yapılan virmanlar. Okulumuzun/kursumuzun gelirleri dışında giderleri de oluyor. Mal ve hizmet alımları oluyor. Giderlerin ve tedarikçilerin tasnif edilmesi, personel maaş sözleşmeleri, personel maaşları. Giderler ve gelirler hesaplanmaya başlayınca, günlük kasa raporu da yapılır. Bu konular ve daha fazlasını bu eğitimimizde uygulamalı olarak anlatacağız.

Temel Tanımlar / 5 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]