K12NET Tanımlandı mı, Yapısı Değiştirilebilen Sınav Yaptı.

13 Nisan 2016

K12NET Tanımlandı mı, Yapısı Değiştirilebilen Sınav Yaptı.

Teknolojik alt yapılar, yapabildiklerimizi sınırlıyor. K12NET’in üzerinde şuan üç farklı teknoloji bulunuyor. Bazı ekranlarımız, aspx teknolojisi ile, bazı ekranlarımız silverlight teknolojisi ile, bazıları da en son html5 teknolojisi ile yazıldı. Tüm ekranlarımızı, en son teknolojiye doğru çevirmeye devam ediyoruz.

Şuan “Sınavlar” ekranındaki teknoloji ile, sınavı bir kez tanımladıysanız, sonradan soru adedini artırıp azaltmak isterseniz, sonradan yeni bir ders, eklemek-çıkarmak isterseniz, kitapçık sayısını artırıp azaltmak isterseniz, bu mümkün olamıyordu. Bu durumda “sınavınızı silip, yeniden tanımlayınız” demek zorunda kalıyorduk.

Yeni sınavlar” ekranında bu saydığımız sınırlılıkları, ortadan kaldırdık. Bu güncellemeyi çıkarmada okullarımızın yaşadıkları zorluklar etkili oldu.

Okul, bir yayın evi ile anlaşmış, örneğin YGS-TEOG tipi bir sınav almış, her zaman standart sayıda soru sorulurken, soruların bu sefer farklı sayıda geldiği görülüyor, üstelik bu sınav, bursluluk sınavı olarak tanımlanmış, sınavın üzerinde de onlarca öğrenciye oturma kaydı yapılmış. “Sınavı Sil ve yeniden tanımla” önerisi bu durumlarda sıkıntı yaratabiliyordu. Çünkü o sınava, günler öncesinden sınav başvurusu yapılmış, oturma kaydı oluşturulmuş öğrenciler bulunabiliyordu. Sınavı silmek, bu öğrencilerin oturma kayıtlarını da silmek anlamına geliyordu.

Şimdi bu sorunlar geride kaldı. Sınavı tanımladıktan sonra, yapısal bir değişiklik gerekli bile olsa bunu “Yeni Sınavlar” ekranından yapabilirsiniz. Bu ekrana bir özellik daha ekledik. Özellikle klasik sınav uygulayan okullarımız, bu ekranda her bir soruya farklı puan atamaları yapabilirler. Not defteri ekranlarına gitmeden, her bir soruya farklı puan atama işlemlerini bu aşamada yerine getirebilirler.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye,  K12NET ekran mesajlarından ulaşabilirsiniz.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]